Zavrieť

Porady

Priplatok za prácu vo sviatok a cez víkend.

Dobrý deň,
Chcem sa spýtat za nárok na vyplatenie príplatku za prácu vo sviatok a sobotu.
Zamestnávateľ mi nariadil celozavodnú dovolenku v trvaní dvoch týždnov a po návrate z dovolenky mi nariadil prácu vo sviatok a v sobotu.
Na výplatnej páske mám dovolenku len 8dní namiesto 10dní ako trvala dovolenka. Chýbajuce dva dni dovolenky som odpracoval vo sviatok a v sobotu.
Príplatok na páske za prácu vo sviatok a víkend nemám ziadny.
Je v poriadku že mi zamestnavateľ tieto dni využil na zníženie počtu dovolenky ?
Mám nárok na priplatok vo sviatok vo vyske 50% a za prácu cez víkend 25% ?

Mám štandartný pracovný čas pondelkom az piatok 7.5 hod denne

Dakujem
Naposledy upravil miroKam1978 : 17.09.13 at 13:56
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Pracuješ vo firme s nerovnomerne rozvrhnutým pracovným časom, t.zn. bežne je SO a NE tvoj pracovný deň ?
veronikasad Z akéjho dôvodu si teda pracoval cez víkend ? Máte vo firme zavedené konto pracovného času ?
miroKam1978 nemáme vo firme žiadne konto. Zamestnávateľ mi nariadil pracovať vo sviatok a v sobotu, bez udania dôvodu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iveta30 je offline (nepripojený) iveta30

    iveta30
    Zamestnávateľ to pravdepodobne bral tak, akoby si odpracoval bežný deň a prácu v sobotu a vo sviatok bral ako výmenu za náhradné voľno. Vtedy nemáš nárok na príplatky. Ale mal ťa na to upozorniť, alebo ste sa mali na tom dohodnúť vopred.
    kopretinka aké náhradné voľ no?
    veronikasad Za dva dni mu zrušil dovolenku - zrejme mu vykázal čerpanie NV za SO- NE

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    máš mať zaplatené 8 dní dovolenky,Ak si pracoval vo sviatok,máš mať zaplatenú odpracovanú smenu plus min.50%-ný príplatok.Za sobotu máš mať zaplatené za odpracovanú smenu,na príplatok nemáš nárok,iba ak by ste to mali v kolektívnej zmluve.Zákonník práce nepozná príplatok za sobotu a nedeľu.
    veronikasad Mal zaplatené o dva dni dovolenky menej ako v skutočnosti čerpal - zamestnávatel zrejme bez jeho súhlasu mu vykázal NV za sobotu a sviatok.

    Priplatok za prácu vo sviatok a cez víkend.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.