Zavrieť

Porady

Certifikát na účtovníctvo.

Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Neviete mi poradiť ako je to s certifikátom na účtovníctvo.Viem že to robí firma SÚVAHA. Potrebujem vedieť či je niečo natom pravdy,že certifikát bude musieť mať každý účtovník.Kto niečo vie o tých certifikátoch,rada by som vedela bližšie info.
Usporiadat
hbenkovicova hbenkovicova

hbenkovicova je offline (nepripojený) hbenkovicova

Hladam niekoho kto sa zucastnil praktickeho cvicenia v ramci skolenia uctovnictvo 2 8. - 10. novembra 2006 s Ing. Szaszom. Mam zaujem o testy ktore sa riesili na praktickom cviceni. Dakujem
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

Dostala som ponuku stať sa členom CUS. Chcem sa opýtať, či ste niekto členom a aké máte skúsenosti. Ďakujem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To je čo ?
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

Johanka
To je čo ?
Johanka, CUS - Centrum účtovníkov Slovenska, vzdelávacia organizácia, so sídlom v Banskej Bystrici.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja som v SKCÚ - Slovenská komora certifikovaných účtovníkov.
O ničom .
0 0
Rooibos Rooibos

Rooibos je offline (nepripojený) Rooibos

ekin
Zrušili povinnú prax, tuším ani vzdelanie ekonomické netreba a dostanete živnostenský list na účtovníctvo. Nikoho nezaujíma certifikácia ani skutočné vedomosti. Tak o čom to teda bolo, či je? Ktosi si zarobil......Je len na škodu, ak v účtovníctve pracujú nezodpovední ľudia, rôzni "rýchlokvasní", ktorí robia hanbu aj zlé meno. .
Som velmi rada, ze Luna sa spytala na certifikaciu a zacala tuto debatu. Prispevky hlavne od Aly, Janci, Ekin ako keby mi hovorili z duse!!! Nechce sa mi mysliet na to, ze momentalny efekt z mojich certifikatov je len ten ze som minula dost penazi a casu.
Certifikaciou sa to este len zacina. Ved musime absolvovat povinne skolenia, ktore sa organizuju len v BA, 1-2 za rok, na ktore ked sa dostatocne skoro neprihlasite sa ani nedostanete.
Je velkou skodou, ze tu nie je legislativna ochota, aby sa povinnost certifikacie dostala aj do zivnostenskeho zakona. Nechcem znevazovat svojich kolegov, ale je smutne ze castokrat plati ze ten kto ma d...u je uctovnik. A to bohuzial plati aj v inych profesiach! Na co je potom komora? Vychadza mi z toho, ze im sucasny stav vyhovuje. Chybou urcite je ze sa chovame ako "spravni" Slovaci a nic proti tomu nerobime.
Dufam, ze sa raz postoj k certifikacii legislativne zmeni, ved sme v EU, ci nie?!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Komora je spokojná, XY s.r.o. tiež. Prečo by aj neboli?
Nerobia pre nás absolútne nič. Školenia za takú istú cenu ako pre nečlenov, raz za čas časopis Zvesti . K tomu ťažký bratislavský centralizmus.
To, že vedenie účtovníctva je voľná živnosť netreba komentovať. Nemusí to byť podmienené zrovna certifikáciou. O tom ,ako je hodnotené v spoločnosti povolanie účtovník, som sa na Porade "rozplývala" už veľa razy....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja keď som si vybavovala ŽL , otrčila som certifikát a prekvapená som bola ,že ho vôbec nechceli,naopak keď videli môj údiv mi povedali,že dnes nemusí preukázať záujemca ani to, že má ukončené základné vzdelanie.
Vraj účtovné programy sú na takej úrovni,že ....................
Takže ,neviete ,prečo potom chceme od seba navzájom rôzne rady,keď určite všetci máme dobré softy???????
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

Certifikácia bude "zbytočná" dovtedy (a to bude asi na pekne dlho) dokedy si každý bude môcť robiť účtovníctvo sám; mnoho živnostníkov a SZČO si robia účtovníctvo sami a teraz si predstavte, že by na to potrebovali napr. certifikát.
Dokedy nemá komora účtovníkov takú zákonnú oporu ako napr. daňový poradcovia alebo audítori je akákoľvek certifikácia viacmenej zbytočná.
Za účtovníctvo je vždy zodpovedný podnikateľ a je preto len na ňom, či si bude robiť účto sám, alebo to zverí účtovníkovi. Výhodu certifikácie vidím len v tom, že účtovník ako držitel takéhoto certifikátu získa oproti nedržiteľovi konkurenčnú výhodu, ale záleží len na ňom ako to využije a či na túto skutočnosť budú prihliadať aj podnikatelia. Ale osobne si myslím, že im je viacmenej jedno, či jeho účtovník je držiteľom certifikátu, dôležité pre neho je, aby bolo dobre spravené účtovníctvo a dobre dopadali daňové kontroly a to mu žiadny certifikát nezaručí (ale môže o niečom nasvedčovať). Myslím si, že takým najlepším certifikátom pre účtovníka je protokol o daňovej kontrole bez nálezu.
A po prečítaní príspevkov v tejto diskusii som dospel k záveru, že z certifikátov si niekto spravil len dobrý biznis.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
skaspa
Certifikácia bude "zbytočná" dovtedy (a to bude asi na pekne dlho) dokedy si každý bude môcť robiť účtovníctvo sám; mnoho živnostníkov a SZČO si robia účtovníctvo sami a teraz si predstavte, že by na to potrebovali napr. certifikát.
Dokedy nemá komora účtovníkov takú zákonnú oporu ako napr. daňový poradcovia alebo audítori je akákoľvek certifikácia viacmenej zbytočná.
Za účtovníctvo je vždy zodpovedný podnikateľ a je preto len na ňom, či si bude robiť účto sám, alebo to zverí účtovníkovi. Výhodu certifikácie vidím len v tom, že účtovník ako držitel takéhoto certifikátu získa oproti nedržiteľovi konkurenčnú výhodu, ale záleží len na ňom ako to využije a či na túto skutočnosť budú prihliadať aj podnikatelia. Ale osobne si myslím, že im je viacmenej jedno, či jeho účtovník je držiteľom certifikátu, dôležité pre neho je, aby bolo dobre spravené účtovníctvo a dobre dopadali daňové kontroly a to mu žiadny certifikát nezaručí (ale môže o niečom nasvedčovať). Myslím si, že takým najlepším certifikátom pre účtovníka je protokol o daňovej kontrole bez nálezu.
A po prečítaní príspevkov v tejto diskusii som dospel k záveru, že z certifikátov si niekto spravil len dobrý biznis.
Krutá realita na Slovensku.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
skaspa
Certifikácia bude "zbytočná" dovtedy (a to bude asi na pekne dlho) dokedy si každý bude môcť robiť účtovníctvo sám; mnoho živnostníkov a SZČO si robia účtovníctvo sami a teraz si predstavte, že by na to potrebovali napr. certifikát.
ifikácia viacmenej zbytočná.
Len s týmto celkom nesúhlasím, možno som zle pochopil. Prečo by si nemohol robiť SZCO účtovníctvo sám, keď zaň aj tak zodpovedá??? Aj na aute si niektoré veci opravím sám a nie som automechanik. Ale ináč plný súhlas, mal som tu nejaký príspevok.
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

ekopo
Len s týmto celkom nesúhlasím, možno som zle pochopil. Prečo by si nemohol robiť SZCO účtovníctvo sám, keď zaň aj tak zodpovedá??? Aj na aute si niektoré veci opravím sám a nie som automechanik. Ale ináč plný súhlas, mal som tu nejaký príspevok.
ja som nechcel povedať, že si nemôže robiť účtovníctvo sám, ale že dovtedy je certifikácia zbytočná; to máš také isté ako keby si podnikateľ mohol overiť účtovnú závierku sám, načo by potom platiľ audítara;
chcel som tým naznačiť, že by muselo byť zákonne ošetrené, že si nemôže robiť účtovníctvo sám, ale musí to robiť napr. člen komory účtovníkov
a taký zákon, ktorý by niečo takéto "prikazoval" podľa mňa nepríjmu, lebo by to zapríčinilo veľkú nevôlu tých, ktorý si robia účtovníctvo sami, ale aj ostatných podnikateľov a aj oni majú predsa nejaké to lobby a tlaky cez svoje podnikateľské komory, združenia a čo ja viem čo; takýmto zákonom by sa im zvýšili "nútené" náklady na účtovníka
Naposledy upravil skaspa : 04.01.07 at 18:34
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

skaspa
Výhodu certifikácie vidím len v tom, že účtovník ako držitel takéhoto certifikátu získa oproti nedržiteľovi konkurenčnú výhodu, ale záleží len na ňom ako to využije a či na túto skutočnosť budú prihliadať aj podnikatelia.
Skúsenosť certifikovanej kolegyne : dala si do inzerátu "certifikovaný účtovník spracuje ....". Pani sa jej do tlf spýtala: "To nemáte žiadnu školu, iba certifikát?"
Drvivá väčšina podnikateľov ( žiaľ ani veľa účtovníkov ) ani netuší čo to certifikovaný účtovník je, berú to ako rekvalifikačný kurz ! Toto je vizitka Slovenskej komory certifikovaných účtovníkov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

skaspa
a taký zákon, ktorý by niečo takéto "prikazoval" podľa mňa nepríjmu, lebo by to zapríčinilo [U
veľkú nevôlu tých, ktorý si robia účtovníctvo sami,[/u] ale aj ostatných podnikateľov a aj oni majú predsa nejaké to lobby a tlaky cez svoje podnikateľské komory, združenia a čo ja viem čo; takýmto zákonom by sa im zvýšili "nútené" náklady na účtovníka
Nech si robia účtovníctvo sami, ale mohli by sme im ho "overiť".
Audítori by sa (asi ) neurazili, ani daňoví poradcovia sa (asi ) nevešajú z toho , že sa im motáme do roboty spracovávaním daňových priznaní, daňovým poradenstvom ... A čo právnici? Koľkí suplujeme klientom právnikov - píšeme zmluvy atď.
Ale ... možno je tlak - opačný ako by sme potrebovali - aj z SKDP a z SKAÚ. Oni majú legislatívny rámec slušný a my by sme im brali robotu ?

Páči sa mi výraz "nútené náklady na účtovníka" - aj vy sa s tým stretávate, že účtovník je zlo, ktoré iba čerpá koruny?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Johanka

Páči sa mi výraz "nútené náklady na účtovníka" - aj vy sa s tým stretávate, že účtovník je zlo, ktoré iba čerpá koruny?
Skoro na každom kroku.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

A mňa niekedy aj pochvália a niekedy aj bonboniéru donesú... Ale väčšinou som nútený náklad...
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Nenájde sa niekto kto absolvoval skúšku právo na 1.stupen certifikátu. premeškala som seminár a potrebovala by som získať obsah čo obsahuje táto skúška kedže v decembri sú skúšky. vrelá vďaka
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

posúvam
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

bv_alexandra Pozri príspevok
Nenájde sa niekto kto absolvoval skúšku právo na 1.stupen certifikátu. premeškala som seminár a potrebovala by som získať obsah čo obsahuje táto skúška kedže v decembri sú skúšky. vrelá vďaka
Našiel sa vtedy niekto ? Viem, že to bolo pred rokom,ale skúšky ( konkrétne na právo I a ekonomika I) sú aj tento rok a bola by som veľmi rada keby sa mi niekto ozval ... môžme si vymeniť poznámky zo seminárov,prípadne sa spolu pripravovať na skúšky. Prijímam každú pomoc aj radu, hlavne potrebnú literatúru k tomu ...
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

bv_alexandra Pozri príspevok
Nenájde sa niekto kto absolvoval skúšku právo na 1.stupen certifikátu. premeškala som seminár a potrebovala by som získať obsah čo obsahuje táto skúška kedže v decembri sú skúšky. vrelá vďaka
Našiel sa vtedy niekto ? Viem, že to bolo pred rokom,ale skúšky ( konkrétne na právo I a ekonomika I) sú aj tento rok a bola by som veľmi rada keby sa mi niekto ozval ... môžme si vymeniť poznámky zo seminárov,prípadne sa spolu pripravovať na skúšky. Prijímam každú pomoc aj radu, hlavne potrebnú literatúru k tomu ...[/QUOTE]


PROSÍM NIK ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať