Zavrieť

Porady

Ako sa zbavit hotovosti v pokladni?

Ahoje,

znama chce predat srocku ktora uz roky nevykonava ziadnu cinnost. uz niekolko rokov podavaju prazdne dppo a opisuju suvahu a vysledovku.

v suvahe su asi taketo hodnoty...:
Aktiva:
pokladnica: 1400 eur

Pasiva:
strata: 7000 eur
zavazky zo socialneho fondu 170 eur

Bolo jej povedane ze na to aby ju mohla predat musi vynulovat sumu na aktivach, teda v pokladnici...
Tato firma uz nerobi cele roky ziadnu cinnost. Co by sa dalo s takou hotovostou spravit?
Asi nie je mozne z pokladnice uhradit ciastocne stratu, ze?
Je mozne na nieco premenit pokladnicu bez toho aby nieco nakupili? Je jasne ze fyzicky tie peniaze nikde neexistuju...

Dakujem za nazory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... znížiť predajnú cenu o 1.400 €

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    zatiaľ nikto nerieši manká na pokladnici, ktoré vznikli používaním firemných peňazí - . daj to ako pohľadávku voči konateľovi alebo spoločníkovi, ak sa nedá započítať s vyplateným ziskom, tak ju odpíš nedaňovo ako nevymožiteľnú pohľadávku.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stefan2005 ... áno, je to riešenie - na strane predávajúceho...
    ... ovšem ako kupujúci by som do toho rozhodne nešiel, kedy táto skutočnosť nebola zohľadnená v kúpnej cene ...
    ... manko - schodok v pokladnici rieši zákon - zákon účtovníctve ... podobné prípady sa v praxi vyskytujú, viď napr. http://www.uad.sk/33/manko-v-pokladn...zJvXYjWDYk_bg/
    KEJKA súhlasím, práve preto treba ešte pred predajom zreálniť stav hotovosti v pokladnici tak, aby účtovný a fyzický stav bol zhodný.
    Stefan2005 ... ovšem je tu jeden problém - ak za posledných 5 rokov nevykázala firma žiadny obrat a v jednotlivých UZ ako aj v poslednej účtovnej závierke predchádzajúcej predaju firmy bol deklarovaný stav pokladne (t.j. aj keď už len formálne, ale aj tak aspoň 20x musí byť tento stav fyzicky inventarizovaný) a potvrdený ako správny ... no a účtovať v roku predaja o pôžičke a následne o jej odpise ako nedobytnej pohľadávke voči spoločníkovi sa mi vôbec nepáči...
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    vyrobiť ďaľšiu stratu - za tých 1400€ Aj za cenu nedaňových nákladov?
    marjankaj manko v pokladni?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Nemusí vynulovať pokladňu. Úplne postačí keď tam tie peniaze vloží aby to sedelo papierovo.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 no to mi je jasne... ale to tam nikto neda Tipujem že manko v pokladni v akej výške sa musí zosobniť?
    zk24 sakra, som chcela dat regulernu odpoved.. ako sa da odpovedat? nie komentovat... je to mozne ze neviem najst tlačitko na odpoved?
    marjankaj Ty chceš odpovedať sama sebe? Načo si potom zadala otázku, keď sama vieš odpoveď
    marjankaj Alebo že by tie peniaze previedla na bankový účet?
    mondes Hmm, ale to by musel tie peniaze fyzicky aj mať a on ich práveže nemá a ani sa nikto nenájde, kto by vrazil do "stratovej" firmy peniaze.
    marjankaj No a zdanila ich vôbec ako fyzická osoba, keď to nebola pôžička?
    Teda tí podniaktelia si niekde prečítajú, že SRO je výhodnejšia ako živnostenský list, porobia hovadiny a potom babo raď.
    Zuzka to nebolo na teba.
    zk24 No neviem či viem. Sa pýtam, či to môžem dať ako manko v pokladni. Ci neexistuje nejaka hranica odkedy to musim zosobniť... lebo zas ked to zosobnim, tak budu nejake pohladavky voči zamestnancovi, konatelovi... a zas mam dalsie aktiva, kore treba vyrovnat...
    marjankaj Zrejme niečo nemáš zaúčtované.
    Výber z pokladne 1400 € Nech vyrobí doklad.
    zk24 Nerozumiem... V tej firme sa neučtuje už niekolko rokov... mozno 5 aj viac... a na 211 je zostatok 1400 eur. mam to nejako vynulovat...
    marjankaj Potom sa teda nerobila inventúra?
    zk24 Tipujem že nie...
    zk24 tak mozem urobiť inventuru a dať ako manko? nemusim to zosobniť zamestnancovi? resp.spoločníkovi?
    Dáša_ no toto by bolo veľmi jednoduché riešenie "vysokých" pokladní - zaúčtuje sa manko a nikto nič nerieši? Že si spoločníci vyberali na svoju potrebu peniaze z účtu a tie neboli dokladovane...
    KEJKA zatiaľ to nikto nerieši . daj to ako pohľadávku voči konateľovi alebo spoločníkovi, ak sa nedá započítač s vyplateným ziskom, odpíš nedaňovo ako nevymožiteľnú pohľadávku.
      zbaliť

    erah je offline (nepripojený) erah

    erah
    mám podobný problém. v pokladni máme schodok - zrejme už dlhšiu dobu. konateľ-spoločník o tom vie a chce to vyriešiť len papierovo - nevymáhať od zodpovednej osoby. dalo by sa to urobiť napr. darovaním? komu-spoločníkovi? ako by to potom bolo z daň.hľadiska? zdaňoval by to konateľ ako FO?
    vie mi niekto poradiť? ď.
    LukyKs Aj tu máš schodok? Normálne možeš schodište stavať.
    erah prepáč LukyKs - mám teda manko v pokladni - ktoré bolo už keď som PO a účt. preberala. Potrebujem to papierovo spraviť. Vieš mi poradiť ?

    Ako sa zbavit hotovosti v pokladni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.