Zavrieť

Porady

zverenie dietata do opatery plus alimenty

ahojte.som slobodna matka dvoch deti.zijem snimi sama v prenajme,plat mam minimalny..problem je v tom ze otec dcery zijuci u matky platiac 200eur najom matke a sto na dceru s platom netto 1000eur zacal robit problemy.neustale meni dohody.este sme neboli na ziadnom sude.cize narok mame obaja rovnaky.problem je v tom ze najnovsie odopiera dcere stretavanie sa s bratom na ktorom ona lipne.netusim aky je postup ak chcem zverit dceru do mojej opatery .kam mam co poslat alebo odniest.a ako mam tu ziadost napisat a formulovat a co vsetko do nej napisat.a hlavne ake su sance ze mi dceru zveria a jemu daju platit riadne alimenty ?preto ze on chce vylucne striedavu opateru s ktorou nesuhlasim ja nakolko sa o malu stara jeho matka a nie on.
prosim ak mi viete niekto poradit budem velmi rada.vopred vam dakujem.Ria
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Riocka
ahojte.som slobodna matka dvoch deti.zijem snimi sama v prenajme,plat mam minimalny..problem je v tom ze otec dcery zijuci u matky platiac 200eur najom matke a sto na dceru s platom netto 1000eur zacal robit problemy.neustale meni dohody.este sme neboli na ziadnom sude.cize narok mame obaja rovnaky.problem je v tom ze najnovsie odopiera dcere stretavanie sa s bratom na ktorom ona lipne.netusim aky je postup ak chcem zverit dceru do mojej opatery .kam mam co poslat alebo odniest.a ako mam tu ziadost napisat a formulovat a co vsetko do nej napisat.a hlavne ake su sance ze mi dceru zveria a jemu daju platit riadne alimenty ?preto ze on chce vylucne striedavu opateru s ktorou nesuhlasim ja nakolko sa o malu stara jeho matka a nie on.
prosim ak mi viete niekto poradit budem velmi rada.vopred vam dakujem.Ria
si slobodná matka,žiješ s deťmi sama....nerozumiem,ako teda odopiera otec stretávanie sa detí....ktorých detí,keď žijú s tebou?
O akom zverení dcéry do tvojej opatery je reč,? Aká striedavá starostlivosť? veď dcéra žije s tebou. A druhé dieťa? o to sa nezaujíma?
(Striedavá starostlivosť sa týka len rozvedených.....či aj slobodných ? )
Naposledy upravil kopretinka : 09.01.14 at 14:56
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Riocka Riocka

Riocka je offline (nepripojený) Riocka

s otcom dcery mame medzi sebou dohodnutu sriedavu starostlivost....takze sa striedame kratky dlhy tyzden.lenze otec chce zase zmenit dohodu na tyzden a tyzden co nevyhuvoje ani mne ani detom ktore su zvyknute na povodny rezim.druhe dieta ma ineho otca.otec dcery sa vyjadril ze si to nepraje a preto chce zmenit dohodu na tyzden a tyzden aby dcera bola s bratom len monimu.synov otec sa so mnou strieda o syna kratky dlhy tyzden.ak mala nabehne na tyzden a tyzden bude s bratom len 4dni v mesiaci....ci plati alebo neplati striedava len pre rozvedenych to netusim.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pises, ze je to dohoda iba medzi vami. Ak by otec dietata chcel nejake zmeny, s ktorymi ty nesuhlasis, musel by ist cestou sudu a tam svoje "chcenie" zdovodit.Sud berie do uvahy v prvom rade dobro dietata.
Zatial, pokial dobre chapem si ty, jediny zakonny zastupca dietata, ktori rozhoduje a ty ho mas v opatere, nie?
...
Tvoj druhy otec dietata nema co rozhodovat o tom, ci sa ma dieta stretavat so svojim nevlastnym surodencom s ktorym zije v spolocnej domacnosti,alebo nie!
Ak sa ti nepaci to, ze otec dietata meni neustale vasu ustnu dohodu, mozes aj ty poziadat cez sud o upravu styku s dietatom /pre otca/ a stanovit si svoje podmienky. Vzory najdes na nete...

http://www.najpravo.sk/judikatura/ro...ku-s-dietatom/
https://www.google.sk/search?q=uprav...m=122&ie=UTF-8
0 0
Riocka Riocka

Riocka je offline (nepripojený) Riocka

dakujem arizona ...jeden problem je ze na sude sme nikdy neboli.ani sme neboli zosobaseny....cize mala nebola ani sudom zverena nikomu lebo ziadny nebol kedze sme sa spolocne dohodli...bohuzial netusila som ze sa zachova prave takto
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Riocka
dakujem arizona ...jeden problem je ze na sude sme nikdy neboli.ani sme neboli zosobaseny....cize mala nebola ani sudom zverena nikomu lebo ziadny nebol kedze sme sa spolocne dohodli...bohuzial netusila som ze sa zachova prave takto
ale ty predsa nepotrebuješ od súdu,aby ti bolo zverené do opatery.Ono je predsa v tvojej opatere od narodenia,automaticky.
0 0
Riocka Riocka

Riocka je offline (nepripojený) Riocka

toto je to v com sa ja nevyznam bohuzial.on sa ohradzuje tym zevraj hovoril s pravnikom ktory mu povedal ze kym je v rodnom liste tak mame na malu rovnake pravo a narok obaja...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ako radí Arizona,daj na súd návrh na úpravu styku otca s dieťaťom,navrhni to,čo vyhovuje dieťaťu a tebe,čiže ten dlhý a krátky týždeň,presne v návrhu urči,ktorý týždeň bude dieťa u otca a otec to potom nebude môcť meniť podľa toho,ako to bude vyhovovať jemu a nebude môcť neustále "vymýšľať"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

krátky dlhý týždeň...je dosť "kočovná" striedavka....
0 0
Riocka Riocka

Riocka je offline (nepripojený) Riocka

a viete mi prosim poradit ze ako sa ma vlastne ta ziadost formulovat?alebo stranku kde by som nasla nejaky vzor?dakujem velmi pekne
0 0
Riocka Riocka

Riocka je offline (nepripojený) Riocka

ano je to kocovka ale deti su tak zvyknute.nemaju pocit ze su vela u otca alebo u mna...celkom nam to vyhovuje.neviem si uz predstavit ze by som mala byt tyzden bez deti
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veď arizona ti tam dala linky
0 0
Riocka Riocka

Riocka je offline (nepripojený) Riocka

akurat som prelustrovala tie stranky a konecne som to nasla...celkom zlozite
0 0
Riocka Riocka

Riocka je offline (nepripojený) Riocka

dievcata chcem sa podakovat za rady velmi si to cenim.otec malinkej sa konecne ukludnil navrh na sud som podala a teraz uz len cakat.tiez mi bolo poradene ist na urad prace a soc.veci a rodiny na oddelenie ochrany deti.velmi radi tam pomozu.aj navrh mi pomohli ako presne ho mam formulovat aj pozistovali urcite veci a podobne.takze kazdopadne ak nahodou bude niekto mat nedajboh podobny problem mozete poradit aj taketo riesenie.este raz dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať