Zavrieť

Porady

Preklepy

zakladám tému na odľahčenie - zaujímavé preklepy.
Párkrát sa mi stalo, že po vytlačení dokladu som zistila, aký zmätok sa mi podarilo vyrobiť. Z toho, čo si pamätám:

namiesto rozličný tovar som napísala - rozUličný tovar
namiesto Stanislav - SAtanislav...

Čo sa podarilo vám?
Usporiadat
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Re: Čo dnes na obed?
Ja mám polienku od včera.....

... nie je polienko ako polienko.... v jednej rozprávke varili aj zo sekery polievku
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zimama Pozri príspevok
Milujem, keď niekto píše takto bez čiarok (ešte že aspoň slová oddeľuje...) - aj toto som v prvom momente čítala: ... som z toho pako za rok 2008 ...
Veru, čiarkový preklep môže aj o život pripraviť, ak sa pomýlia a napíšu
"Popraviť, neslobodno omilostiť"
namiesto
"Popraviť neslobodno, omilostiť".
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

viem, ze je fixna zlozka nakladov za teplo. Len aby mi nezapocitali aj z tej pohublivej o to mi ide.

...lebo im tak vyhubujem, že až...!
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

"Najúčinnejšie sú preto útoky na miestach s veľkým množstvom uhromaždených ľudí."

... bohužiaľ, je to z článku o Domodedove, ale to slovo ma zaujalo - byť "uhromaždená" je pre mňa veľmi nepríjemná predstava, a to aj bez bombového útoku...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

... trošku veselšie ...

Veta "Nemohli sa dohovoriť" sa v diktáte mojej spolužiačky z gympla dala prečítať skôr takto: "Nemohli sa dohovniť."
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

V "bežnej reči" rada používam slová ako "problematematický" namiesto problematický, "teoresteticky" namiesto teoreticky, "algebrický" - alergický, "pouniformovať" - poinformovať, "prezervatívne" - preventívne, ... , ale odkedy som v rozhovore s klientom úplne samozrejme použila termín "problematematický" a tiež som dlhšie musela rozmýšľať, ako sa vlastne povie "preventívne", používam tieto cudzie termity s väčšou rozvahou...
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Čakal som ,že mi nikto poradí z vlastnej skúsenosti ,no nič skúsim a uvidím .

No veď tak sa aj stalo, nikto poradil.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
huspenina 15-01-08
06:24 PM BeaY
Member
Členom od: 03-03-05
Príspevky: 33


dobry denm su zimne dni ako stvorene


.... až mi prsty zamŕzajú.....
0 0
dushan dushan

dushan je offline (nepripojený) dushan

Už zopár krát som bol vďačný za spellchecker, keď ma upozornil na môj zvyčajný preklep "v našej prdajni"

Popritom tam predávame a nie prdávame...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mne sa teraz podaril preklep " zemiakovú kaču" . No nie som Kača, aspoň sme sa trochu pobavili pri varení obedov.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ja osobne mam najlepsie vysledky s pripravkom chelorex, odburava aj tazke kovy a obsahuje choleru a tusim aj nejake vitaminy

Chudera chlorela, v takej premene odbúrava aj celý organizmus, nie iba ťažké kovy..
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Vychystala som sa do obchodu a stretla som staršiu susedu už hodne cez 70 rokov. Poprosila ma či jej nekúpim len zopár vecí, lebo ju bolia nohy.
Ako sa tak účtujeme, tak jej hovorím:
-" to bude dve eurá, päťdesiat centov, tu je bloček"
-" ale moja, prosím ťa prelož mi to koľko je to peňazí .........
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.... 75 korún a 30 halierov, ale mi dáte len dve eurá a päťdesiat centov.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

V posledných dňoch mám v nebezpečnej obľube výraz "mamonografia" namiesto "mamografia" - dúfam len, že keď si zajtra pôjdem po výsledky, pri okienku aj nepoviem, že som si prišla po výsledky zo včerajšej mamonografie...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mamonárka jedna !
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

a ešte aj s grafom
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

No, to by sme sa možno aj čudovali, keby niektorým naozaj urobili mamonograf... To by boli iné grafy!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Otočiť o 90° a hneď budú OK!
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Niekedy to ani nemusí byť preklep - stačí nešikovná štylizácia a prekvapená sa dozviem, že dnes sa deťom obliekajú do dupačiek aj oči... :

"Keď sa narodila, vážila iba niečo cez tisíc gramov. ... Dnes sa na nás usmieva veľkými očami v ružových dupačkách a šermuje drobnými rúčkami."
0 0
emilia18 emilia18

emilia18 je offline (nepripojený) emilia18

Mne sa podarilo namiesto predoperacneho vysetrenia spravit z neho PRDOPERACNE a veru nebyt vsimavych ludi, tak sa dnes na tom nezasmejem....vdaka za upozornenie...odvtedy si najskor dobre skontrolujem, co pustam do eteru....pekny den vsetkym smieskom zela emilly :-)))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať