Zavrieť

Porady

Idem študovať do zahraničia a plaťím výživné

Dobrý deň. Idem dať výpoveď zo zamestnania a idem študovať do zahraničia .Budem nezamestnaný,nebudem na úrade práce a plaťím výživné na deti.Neviem čo mám spraviť,keď nebudem mať žiadny príjem čo s výživným.

UPOZORNENIE:
Prispevky na Porade sa nevymazavaju !
Naposledy upravil arizona : 27.01.14 at 10:14 Dôvod: vratenie vymazaneho textu
3 komentárov     zbaliť
Chobot Prečo mažeš svoje príspevky?

Aby si to znovu neurobil, tu ho citujem ešte raz?

"Dobrý deň. Idem dať výpoveď zo zamestnania a idem študovať do zahraničia .Budem nezamestnaný,nebudem na úrade práce a plaťím výživné na deti.Neviem čo mám spraviť,keď nebudem mať žiadny príjem čo s výživným."
BXLmiami Nastavili ste mu zrkadlo a nepáči sa mu čo vidí.Nebodaj čakal,že ho niekto ,,chudáka" poľutuje.
arizona Len dufajme, ze sa nad sebou zamysli a zacne sa spravat zodpovednejsie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Skús navrhnú matke tvojho dieťaťa, aby to dieťa počas tvojho štútia zmrazila, aby nemala s ním žiadne náklady.

    A na to si nemyslel, že za čo ho bude kŕmiť, obliekať tá matka?

    Alebo akú radu si tu chcel počuť? Že nie si povinný počas štúdia platiť výživné? Kde je tvoja zodpovednosť?

    Ale k téme - základná otázka - máš výživné určené súdom?
    Ak áno, si povinný platiť súdom určenú sumu bez ohľadu na to, či študuješ alebo či si v zahraničí. Jedine súd môže určiť inú sumu výživného na základe tvojho podnetu.

    Ak platíš výživné dobrovoľne, dohodni sa sa matkou dieťaťa, že dočasne budeš platiť menej a potom jej to doplatíš.

    A nerozprávaj nám tu rozprávky, že nebudeš mať žiadny príjem. Ak máš na to, aby si študoval v zahraničí, tam si platil ubytovanie, stravu a štúdium, tak určite máš aj na to, aby si prispel na TVOJE!!!!!!! dieťa nejakou sumou. Dúfam, že si neočakával radu typu - "nemáš príjem, nie si povinný platiť výživné".

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    lujza.j, pmajap, knihomol5, Mariana B., taiko, avalik, nika.sum, edi23, Anik, arizona, alaya1
    11
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Si sa rozohnil....bola by som aj hnusnejsia...ale pekne si mu to...nechcela som hned z rana........vychcalek a studium v zahranici....pche
    buchač Tiež sa čudujem Chobotovi ....
    ...ale aj sám sebe ...
    Chobot Áno, trochu ma to vzalo, keď všade okolo čítame stále otázky ohľadne výživného z jednej aj z druhej strany. Človek, čo má riadnu rodinu sa snaží svojmu dieťaťu dať to najlepšie a niekto, kto si založí rodinu na diaľku by s vlastným dieťaťom najradšej nemal nič spoločné. To, že s partnerkou, ktorú onoho času s radosťou obrábal teraz nechce byť, je jeho vec, za to ho neodsudzujem. Ale že chce trestať aj to dieťa, to sa mi nepáči. Z príspevku vidno, že vidí len seba, problémy druhých ho absolútne nezaujímajú. Však nech si ide študovať, platiť výživné môže aj zo zahraničia.

    Chcel radu, nenapísal konkrétne akú (možno sa chcel spýtať, ako platiť výživné zo zahraničia ). Tak radu dostal.

    A ešte aj vymazal svoj príspevok. Hneď píšem Arizone, nech to vráti späť.
    lujza.j Ved ja nie v zlom...ja som bola na neho dnes velmi mierumilovna....
    arizona Temu som vratila spat. Mozno vymazal, lebo sa mu nepacili odpovede. Asi cakal, rady,ako sa plateniu na svoje deti vyhnut...
    lujza.j No nato moze zabudnut...este ho aj lutovat a posrabkat chrbatik..neé
    ivodrno kua ale ste sa rozohnili ,takto som to tu nechcel rosprúdiť.Jasné že platiť budem, to je logické len som chcel vedieť či sa musí platiť plná suma výživného .
    BXLmiami Určite sa musí platiť plná suma výživného,dieťa/deti/ nemôžeš dať do chladničky aby počkali kým doštuduješ.Mali by byť pre Teba absolutnou prioritou.
    taiko ake horibilne penaze dostava od Teba Tvoje dieta, ze si myslis, ze plna suma mu bude privela? O to tu totiz ide. Nejde absolutne o to co Ty a ako Ty a preco Ty a kde Ty a kolko Ty.. Ide o to aby Tvoje dieta malo prostriedky na dostojny zivot kedze si ho uz raz splodil.
    ivodrno až takto som to nemyslel ,platenia sa nechcem vyhnúť, ved nie som id..
    Chobot Ale zo zadania otázky to tak vyznelo. Nenapísal si, čo konkrétne potrebuješ.

    Vyššie som ti napísal pár možností. Ak to m áš určené súdne, tak by si musel požiadať súd o zmenu výšky výživného. Ten to možno akceptuje alebo nie.

    Aký má k tomu postoj matka dieťaťa? Hovoril si už s ňou o tom? Najprv sa skús dohodnúť na nejakom riešení s ňou. Priama cesta býva najjednoduchšia. Možno sa dohodnete na nejakom kompromise.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    To je neskutocne!!!
    Pytas sa co mas spravit? Zariadit sa tak,aby si sa zachoval zodpovedne k detom,ktore si priviedol na svet.

    Rozhodol si sa studovat. je to sice pekne,ale v prvom rade si rodic a mal by si mysliet aj na deti. Tie potrebuju jest,obliect sa, mat v zime zakurene,obcas zaplatit nejake kruzky,pomocky do skoly a vela,vela dalsich veci.

    Vyzivne je prvorada platba pre rodica. Takze porozmyslaj,ako si zabezpecit pocas studia nejaky prijem,aby si mohol vyzivne platit.
    Dnes ma rodic, ktory ma deti v svojej opatere dost velke moznosti,ako vyzivne vymoct. Vsetky su ale nevyhodne pre neplatica /exekucia,zobratie vodicaku,trestne stihanie a pod./
    Ak by si aj matka vybavila nahradne vyzivne, tak ho musis aj tak splatit,aj s vysokymi urokmi.

    Si v prvom rade OTEC, az potom student,ktory ma kopec vyhovoriek,ako sa svojim povinnostiam vyhnut.

    Asi ti nikto neuveri, ze ak mas na to,aby si studoval v zahranici, ze nemas na to,aby si uzivil svoje deti

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ... tak ho len plať. Alebo si zober deti so sebou. Budeš kŕmiť seba, tak aj DETI.

    radšej nič nenapíšem... zaslúžil by si si... tvor, ktorý nemá ani toľko zodpovednosti, aby sa postaral o svoje potomstvo, si nezaslúži nič dobré... ani človekom by sa nemal volať.

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    tak je potom vsetko v poriadku. Ty budes mat vystudovanu skolu v zahranici a dieta, ktore si Ty splodil, bude mat na stravu, osatenie, strechu nad hlavou, zaluby a skolu. Vsetko bude tak ako ma byt. V com spociva Tvoja otazka?

    zuzusa je offline (nepripojený) zuzusa

    zuzusa
    Do čerta aj s tvojim študovaním v zahraničí.To si chceš platiť z čoho?Či ti naň majú prispievať tvoje deti?Keď vieš,že máš nejaké záväzky nemôžeš uprednostňovať seba pred deťmi.Chceš študovať?Prosím-to je pekné,ale nie na úkor vlastných detí.Teraz by si mal myslieť na ich budúcnosť,na ich školy si odkladaj peniaze.Nemôžeš si to zariadiť inak.Dá sa študovať aj tu na SK,aj popri práci.Či sa chceš len vyzliecť z alimentov?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Budem nezamestnaný,nebudem na úrade práce a plaťím výživné na deti.Neviem čo mám spraviť,keď nebudem mať žiadny príjem čo s výživným.
    Dôjdi , požičiam ...môžeš sa realizovať
    turistka Robit nemozes nic, ziadny, ale ziadny su ti nevyda rozhodnutie na zaklade ktoreho by si nemusel platit vyzivne, pokial nie si bezdomovec - co predpokladam nie si, tak nespravis nic.Ak by si podal na sud navrh na znizenie vyzivneho Sud bude v prvom rade zaujimat z coho budes v zahrfanici zit, byvat, stravovat sa..... Si povinny spolupodielat sa na vyzive svojich deti a nikoho nebude zaujimat ze chces studovat. Pokial nebudes platit vyzivne, manzelka poda trestne oznamenie pre neplnennie vyzivovacej povinnosti........ Nic ine ti neostava len to vyzivne platit alebo sa zdekovat zo SR a modlit sa aby ti v inom state nikto nikdy nenasiel....

    Idem študovať do zahraničia a plaťím výživné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.