Zavrieť

Porady

3 komentárov     zbaliť
kopretinka prečo sa tam varí iba niekedy?
kopretinka koľko musíš zaplatiť za jedlo,ak sa tam varí? ak by si dostávala stravenky,tak tie nie sú zadarmo,aj za tie by si musela platiť......
marjankaj A keď tam nie je nikto ubytovaný, tak po kom upratuješ? A ešte 8 hodín? Kto tam robí bordel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na zabezpečenie stravovania máš nárok. Ak ho zabezpečuje, a Ty ho bezdôvodne odmietaš, nárok na SL nemáš.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    načo zakladáš novú tému,odpovedaj tu
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Quee PRACUJEM AKO CHYžNA A UPRATOVAčKA STARAM SA O CELY HOTEL SAMA ROBIM OD 7.00 DO 15.30HOD DO PRACE CESTUJEM BUSOM A Z PRACE CHODIM NA ZASTAVKU KAžDY DEN 2 KM.VARI SA TAM LEN KED SU TAM UBYTOVANY HOSTIA KED TAM NIE SU UBYTOVANY TAK SA TAM NEVARI.NIKTO TAM NEMA STRAVNE LISTKY ANI PREVADZKARKA ANI RECEPčNA JEDNODUCHO NIKTO A KAžDY SI NOSI JEDLO Z DOMU.MYSLIM SI žE ZAMESTNANEC KTORY NECHCE TAM JEST TAK BY MAL MAT NAROK NA STRAVNE LISTKY PRE MNA JE DOST DRAHA CESTA A KED SI PREDCTAVIM žE BY SOM SI MALA EšTE PLATIT JEDLO TAK ANI TOLKO ZA DVE HODINY NEZAROBIM.
    kopretinka ak vám zamestnávateľ nezabezpečí stravovanie,tak vám musí dať stravné lístky.Inak porušuje Zákonník práce.Ak vám stravu zabezpečí,nemusíš to samozrejme jesť,ale nie je ti povinný dať ako náhradu stravné lístky. S tým,čo popisuješ,že máte stravu iba v dni,ke´d sú tam hostia,a v ostatné dni nič,som sa ešte nestretla. V ostatné dni by vám mal dávať stravné lístky....
    Tweety A myslíš si,, že tie SL sú zadarmo? Aj za tie treba zamestnáv. zaplatiť.
    kopretinka ako zadarmo?? veď ona robí a stravenky nedostáva. ani stravu nedostáva každý deň
    Tweety Píše, že by mala platiť jedlo, tak preto asi tam neje. Ale aj SL ak by dostala, za tie dni, čo nie je zabezpečená strana by musela zaplatiť.
    kopretinka no to áno,ale oni tie stravenky nedostávajú.....
    Tweety Stravu nemá zabezpečenú len v dni, keď nie sú hostia, a za tie dni, ak odpracuje viac ako 4 hod. by mala dostať SL, tak som aj napísala.
    Quee Robila som už všelikade ale všade som mala sl apropo zamestnavatel je povinny zamestnancovi preplatit určitu čiastku sl.Mam minimalnu mzdu ani to nie jeden listok na bus do prace a naspat domou ma vide 1,25 a ked by som k tomu mala priratat ešte aj stravu tak sa mi tam ani neoplaty robit to by som volila tu druhu variantu nosit si jedlo z domu a tym padom ušetrit človek nepracuje preto aby minal ale aby aspon niečo zarobil
    Tweety To áno, ale ak zabezpečuje stravu v niektoré dni, môžeš sa teda vystravovať, v dni, keď pracuješ a ju nemáš zabezpečenú, len za tie máš nárok na SL, alebo finančný príspevok, ktorý podlieha zdaneniu.
    Quee tam je to tak kto chce tak si nahlasi obed ak chce jest ale možem vas ubezpečit že nikto tam neje a každy si nosi jedlo z domu.Myslim si že oni dostavaju sl len nam ich nedavaju.MYSLIM SI žE JA AKO ZAMESTNANEC NIE SOM POVINNA TAM JEST .......ABY STE BOLI V OBRAZE STRAVUJE SA TAM TAKYM SPOSOBOM KED SU TAM HOSTIA žE ZAMESTNANEC SA STRAVUJE Až KED SA NAJEDIA HOSTIA TO AKO žE BY SOM MALA čAKAT TERAZ DO NEJAKEJ 14.00HOD ABY SOM SA NAJEDLA?TAM NEEXISTUJE TEN SYSTEM žE SI SADNEM A NAJEM SA TYCH 30MIN.JA ANI NEMAM TYCH 30MIN.PRESTAVKU LEBO MAM TOLKO ROBOTY žE NEVIEM čO MAM PRVE ROBIT.ONI URčITE DOSTAVAJU NA NAS SL ALE SI ICH NECHAVAJU A ZA TIE LISTKY NAKUPUJU POTRAVINY PRE TYCH HOSTI čO SA TAM PRIDU UBYTOVAT ASPON SI TO MYSLIM LEBO PRIšLA NA RECEPCIU OBALKA A NA TEJ OBALKE BOLO NAPISANE GASTRO TAKžE ASI TAK .
    Tweety Mala by si sa obrátiť priamo na zamestnávateľa.
    Quee JA SOM SA PYTALA PREVADZKARKY POVEDALA žE O TIE LISTKY Už BOJUJU DLHO A NIč NIKTO TAM NEMA STRAVNE LISTKY HOCI MA NA NE PRAVO.OHRADZUJU SA TYM žE SA TAM VARI ALE JA KED NECHCEM STRAVU TAK BY SOM MALA DOSTAT LISTKY VED TO JE LOGICKE NIE?A VARI SA TAM LEN VTEDY AK SU TAM HOSTIA.....KEBY SOM MALA ADRESU NA INšPEKCIU DO TRENčINA TAK TAM NAPIšEM...EšTE Z TOHO MALA čO TAM čLOVEK ZAROBI HO CHCU OKRADNUT TO JE NESKUTOčNE ....TOTO NIE JE NIKDE NA SVETE ...
    kopretinka našla si poradu a inšpektorát nájsť nevieš?
    Quee VIEM.....
    kopretinka tak potom si tam dávno mala napísať
    Quee VED PRAVE NEVIEM čI TO MAM UROBIT
    Ferdosondo Quee zamestnávateľ Ti je povinný zabezpečiť stravovanie po štyroch odpracovaných hodinách. Buď zabezpečí teplé jedlo, alebo ak nie, je povinný dať stravné lístky- ty platíš 45% z hodnoty lístka. Ale nemýľ si, pokiaľ zabezpečí teplé jedlo, nemáš nárok na SL ak odmietneš stravu.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    http://www.safework.gov.sk/?t=3&s=26&ins=tn
    Tu mas kontakt na inspektorat prace v Trencine.

    Prijmaju a skumaju aj anonymne podania. Ak sa aj podavatel podpise, oni neprezradzaju zdroj.

    mam narok na stravne listky ak mi zamestnavatel neposkituje jedlo hoci sa tam niekedy vari a ked nechcem tam jest ale nosim si jedlo z domu a robim 8 hodin

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.