Zavrieť

Porady

Vratenie tovaru a penazi z Ciny - ako mozem tieto vymoct naspat?

Dobry den, zial som bola natolko hlupa,ze som si objednala tovar z Ciny. Tovar mi bol doruceny, ale zial bol velmi velmi nekvalitny, tak som ho vratila spat na zadanu adresu. Tento sa mi ale vratil a ked som pisala predajcovi a pytala si spravnu adresu a peniaze spat, ten mi napisal,ze bude lepsie, ak si tovar necham. Odvtedy mi neodpovedaju na maily. Ostala som s otrasnym tovarom a stratenymi peniazmi (68eur).
Vie mi prosim niekto poradit, kam by som sa mohla s takymto problemom obratit?
buchač ...kúúúrňa , že by ma aj zaujímal " ten tovar " ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Akurát tak na lampárni.

    Neviem, čo si čakala, ale prvotriednu kvalitu za lacný peniaz z číny čakať nemôžeš. Na druhej strane musím povedať, že cez eBay často nakupujem rôzne veci, najmä drobnú elektroniku z číny. Sú síce menej kvalitné, ale sú lacné a účel splnia.

    Nepíšeš, kde si na toho číňana došla. Ak by to bolo cez eBay, tam si ľahko môžeš overiť dôveryhodnosť a serióznosť predajcu cez jeho hodnotenie. Tí, čo predávajú cez ebay umožňujú aj vrátenie. Dokonca raz, keď mi jedna vec nefungovala, poslal mi to ešte raz, pôvodnú vec som ani nemusel zasielať späť.

    Neviem, čo si kúpila, ale už si to nechaj a oželej tie peniaze. Už budeš skúsenejšia. Nabudúce doporučujem cez eBay. Navyše, ak platíš cez PayPal, tak v prípade, že sa tovar nedoručí, ti garantujú vrátenie peňazí (bude to nejaká forma poistenia.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    68 EUR to je este dost lacna lekcia, poniektori dopadli ovela horsie. Skoda toho postovneho za zasielku naspat.
    megmell ...aj tak to nie je malo...a cloveka to neskutocne stve...postovne nazad bolo 18eur...

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    nevim ako si platila ale ked cez PayPal tak sa sa u nich mozes stazovat a ked mas len trosku pravdu tak predajcovi veselo strhnu z uctu a vratia tebe....

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ak si platila cez paypal, a je to menej ako 45 dní, tak tie peniaze v pohode dostaneš naspäť. Treba otvoriť tzv. "dispute" v resolution center a do niekoľko dní dať do stavu "escalate", teda eskalovať daný spor a požiadať paypal o konečné rozhodnutie. Ak to nemáš cez paypal alebo uplynulo 45 dní, tak moja odpoveď pre Teba už nemá význam.
    luja5 17.10.14 07:55 odstránil(a) z Porady

    Vratenie tovaru a penazi z Ciny - ako mozem tieto vymoct naspat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.