Zavrieť

Porady

Nespokojný zákazník.

Dobrý deň. Prosím o radu niekoho skúseného pretože už si neviem sám rady.
Problém sa týka zákazky bez papiera. Teda som kameraman a zobral som zákazku od známeho nakamerovať stužkovú. Bolo to po prvýkrát bez papiera.
Jednoducho všetko prebehlo vpohode. Vyplatili ma 350 eur.
A problém nastál keď po 3 mesiacoch sa ozvali, že nie sú spokojný. A chcú vrátiť peniaze. A ja samozrejme sa teraz nemám čím kryť keď nemám s nimi zmluvu a samozrejme ani faktúra nebola keď mi oni neposlali objednávku. Takže ako hovorím bolo to bez papiera. Ale teraz otázka čo robiť ? Mám sa niečoho báť ?
urobil som niečo mimo zákon keď som sa pred nimi neprezentoval ani ako firma pretože ja bežne robím iné videá ako stužkové.
Prosím o radu lebo neviem fakt čo robiť. Chcú odomňa peniaze a ja neviem či im mám niečo vrátiť keď sa ,,zrazu´´ ozvali po takej dlhej dobe. Či to nie sú len špekulanti. Za každú odpoveď vopred ďakujem.
erika.g ahojte som tu nova, ale mam v podstate ten isty problem, funguje tato debata este??
avalik Vitaj na porade, toto je otazka a nie debata, dole na stranke mas navod a etiketu porady, citaj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Som zvedavý , kedy mne vrátiš tých 5.000 € za pobabrané video zo svadby ....zmluvu si mi nepodpísal a faktúru som nevystavil ...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    myslim ze mas pruser, to video co si mi dodal minuly tyzden a za ktore si zobral 1000€ (zamozrejme bez zmluvy a bez faktury) je uplne zle a kopec zaberov tam chyba ... takze chcem peniaze spat :-)

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. superné ponaučenie do života od samého života - nikdy nič len tak pre modré oči - lebo je to kamarát
    2. urobil si niečo zlé - keď si to robil "bez papiera"
    3. všetko sa dá ošetriť....
    4. účtovníčka Ti poradí
    5. ak nemáš bod 4 - sorry - ľuďom, ktorí mojou profesiou zo zásady pohŕadajú - zadara neradím

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...chlapci si tu z teba robia srandu!..a dobre robia!..nikomu nič nevracaj!...video bolo dobré a ak si niekto myslí, že ťa od*bká, tak je na omyle,pretože zákazku si zobral bez papiera a ani protistrana nemá žiadne potvrdenie, že ti zaplatila 350€..takže keby čosik ešte chceli, pošli ich na lampáreň..

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    Zákon vyžaduje iba niektoré zmluvy písomne
    ostatné možu byť ústne
    Takže ak si dobre pamatáš vašu ústnu zmluvu a dodržal si ju, je to OK
    Pokiaľ by bol niekto nespokojný, nech s tým niečo robí

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No chlape - asi takto: pýta 350€ - na akom základe? Nemá papier, nemá nárok. A za druhé - obráť to proti nemu - zobral ti TVOJE dielo a porušil TVOJE autorské právo - ty si autor videa - takže ešte pýtaj od neho 1000€.

    Nespokojný zákazník.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.