Zavrieť

Porady

spoločenstvo vlastníkov bytov - výpoveď predsedu čo je jeho povinnosťou?

Dobrý večer, vie mi niekto presne napísať po lopate ako mám postupovať pri výpovedi z funkcie predsedu spoločenstva, volebné obdobie mi končí 1.1.2015, ale chcem predčasne dať výpoveď, čo mám urobiť aké sú moje povinnosti.????
a nie je náhodou povinnosťou rady zastúpiť predsedu, pokiaľ dá predseda výpoveď????? čiže v tom prípade by mi stačila mesačná výpovedná lehota a nemusela by som isť na žiadne úrady?
Naposledy upravil Mariana B. : 15.05.14 at 04:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    Pozri 182

    dáš výpoveď povedzme mesiac dopredu
    pripravíš všetko k odovzdaniu :
    - zmluvy
    - rozpracované
    - financie ( najprv daj právo k účtu poverenému, až potom on zruší tvoje)

    myslím že tam bude niečo ako :
    kým nie je zvolený nový predseda, vykonáva jeho funkciu poverený člen rady

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    musíš zájsť na obvodný úrad do registra SVB a tam vypísať príslušné tlačivo.(zaplatiť poplatok) Pokiaľ ťa v registri nevymažú ako štatutárneho zástupcu si povinný vykonávať funkciu predsedu SVB so všetkými povinnosťami

    prcik je offline (nepripojený) prcik

    prcik
    Važená pani- predsedkyna. Zvolajte schôdzu vlastníkov bytov. bod programu : 1. 1. odstúpenie z funkcie predsedu 2. Volba nového predsedu spločenstva (pripravte si váš návrh na nového predsedu alebo im navrhnite aby si sami navrhli predsedu. Oboznámte ich z vašimi dôvodmi, prečo to skladáte.... Nikto vás nemôže nútiť aby ste zatrvali proti vašej vôli vo funkcii predsedu. Zapisovateľ zépisnice zapíše, overovatelie 2 overia a dohodnete sa s členmi rady o protokolarne -písomne o odovzdaní písomností novému predsedovi spoločenstva.podrobný protokol o všetkých písomnostiach odovzdané a podpísané vami a 2 členmi rady. nový predseda spoloč.je poviný na úrade sa zaregistrovať a súčastne vašu osobu vymažú....tým to pre vás končí....s úctou fiškus
    Tara1 Tuším nemáš nič dôležitejšie než komentovať staré, zabudnuté príspevky...aj tak sa dá
    prcik niekomu vadí,že právne rady dávam bezplatne...táto téme je aktuálna vždy...

    spoločenstvo vlastníkov bytov - výpoveď predsedu čo je jeho povinnosťou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.