Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz a dobropis ktorý sa neviaže na konkrétnu faktúru

Máme dobropis ktorý je vlastne finančný rabat a je na ňom účtované DPH, ale neviaže sa s konkrétnou faktúrou je to len odmena za odber nejakého tovaru za určité obdobie. Otázka je: čo mám uviesť v KV v kolónke poradové číslo pôvodnej prijatej FA? (uviesť tam napr. "0" ? )
Zdenusca Kety Alfa, ako ste nakoniec vyriešili Váš problém? Kam ste zadali do KV rabat,kt. sa neviaže na konktrétne faktúry ale zmluvu? Mam rovnakú situáciu a neviem si rady.
Kety Alfa Asi vám moc nepomôžem, lebo sme to vyriešili tak, že som do tej firmy volala ako to vykazujú do KV oni a dohodli sme sa že to dáme na takú starú FA z obdobia, kedy sme od nich niečo brali. Ale moja rada znie: opýtajte sa tej firmy ako to vykazujú oni aby ste to mali v KV rovnako. Skúste sa potom ozvať ako ste pochodili - ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Tak to neuvádzaj ako dobropis, medzi dobropisy do C.2, lebo nejde o prípad podľa § 25 ZoDPH. Ale ako mínusové plnenie medzi faktúry do B.2. Neupravuje základ konkrétnej faktúry, ale fakturuje mínusovú položku - obratový bonus.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kuravesele Mínusové FA môžu ísť do B.2? Lebo chcela som tam dať preplatok vyúčtovania z plynu a takúto odpoveď som dostala z DÚ :

    Dobrý deň,

    Do časti B kontrolného výkazu DPH nie je možné zadať "mínusovú" hodnotu.
    Údaje z opravných faktúr prijatých príjemcom plnenia k faktúram uvedeným v B.1 a B.2 sa uvedú v kontrolnom výkaze DPH do časti C.2.
    Ak na opravnej faktúre chýba poradové číslo pôvodnej faktúry, táto faktúra nemá predpísané náležitosti podľa zákona o DPH. Ak odberateľ nevie zabezpečiť doplnenie faktúry zo strany dodávateľa, uvedie v príslušnom stĺpci údaj "0".
    a_je_to ... tak vidíš, v zákone to nie je, ani proti nemu, treba viac okolo toho pátrať ... až donekonečna. Nevie sa, ako čo ešte drsr usmerní ...
    kuravesele oni sami nevedia čo kde má ísť...
    JM1968 to je fakt, ale pokutovať vedia dokonale
      zbaliť
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Predsa sa viaže ku dodávkam tovaru. Ak súvisí s viacerými FD napíš číslo poslednej fa.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kety Alfa Ahoj, nie je to také jednoznačné, lebo my sme lekáreň, a ten bonus nám zaplatí síce jedna firma od ktorej neberieme nič ale má zmluvu s výrobcom lieku, a na základe odberu tohto lieku (liekov) od rôznych dodávateľov-veľkoskladov, tie lieky sú teda na faktúrach možno aj od piatich firiem a niekoľko krát do mesiaca...oni si spravia nejakú štatistiku koľko sme daného lieku kúpili (z rôznych zdrojov) a zaplatia nám bonus, takže by to bolo len také tipnutie si naslepo ku akej FA to len tak prisúdiť. Celkom logické sa mi zdalo riešenie od a_je_to, ale keď to nejde - tak to nejde .... skúsim počkať snáááď to prejde strašne ma zdržiavajú takéto hľadania čo kde ako dať do toho výkazu, čo faktúra to nový problém...
    JM1968 zdravím, zadala som podobnú otázku do rubriky Lekáreň, aj ja som myslela, že B a tá odpoveď z DÚ ma dostala....
    Kety Alfa Prepáčte, ani som nevedela že je tu aj rubrika Lekáreň, môžete ma do nej navigovať? moc sa tu na Porade nevyznám v základnej ponuke som to nenašla - iba účtovnídtvo a dane.
    Kety Alfa Aha tak už som niečo o účtovaní lekární našla, len prvý príspevok tam bol z roku 2004, tak som to prehliadla, ale ďalej som listovala a je to aktuálne, len škoda že naša lekáreň má JÚ som len na zastupovanie za materskú tak to nejdem meniť, ale väčšina lekární má asi PÚ
    JM1968 ja idem cez Rubriky, dole že ďaľšie rubriky, ked ich ukáže dám že všetky a na str.8 je rubrika Lekáreň
    Antonia Jendrišáková Chceš povedať, že lieky kúpiš od firmy A a zľavu Ti poskytne firma B ? Opýtaj sa na to na 048/47 25 201 Daňové riaditeľstvo B.B.
    Kety Alfa dobre si to pochopila
    JM1968 ináč mohlo by sa zistiť aj, kam ten dps bude dávať v KV dodávateľ, či by to nepomohlo....
    Kety Alfa Veď konečne som sa im dovolala a zamotkáva sa to ďalej, lebo oni to prifarili k našej poslednej minuloročnej faktúrke (keď sme s nimi ešte obchodovali) ale háčik je v tom , že tá je vystavená na nižšiu sumu ako je dobropis, ale mne je to už asi úplne jedno! brrr
    JM1968 fantastické, však to daj tak aby sa tie dobropisy "stretli", to že je nižšia pôvodná faktúra asi nie je podstatné, hlavne ak je z 2013
    Kety Alfa veď tak ešte že je to z r.2013
      zbaliť

    Kontrolný výkaz a dobropis ktorý sa neviaže na konkrétnu faktúru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.