Zavrieť

Porady

V akom režime pre kontrolný výkaz DPH evidovať predaj železného šrotu, odpadu ?

Železný šrot je zatriedený do colného sadzobníka v skupine 7204 41. Uskutočňujeme predaj do zberných surovín - platcovi DPH na Slovensku.
Predajná cena je 5200 EUR. Že daňová povinnosť sa prenáša na odberateľa je zrejmé. Ale ako to vykázať v kontrolnom výkaze ? Ako dodávky železa z kapitoly CS 72xx alebo ako dodávku šrotu ? T.z. podľa §69 odst 12.a. bez nutnosti uvádzať v KV alebo podľa § 69 odst 12 f.-i s povinnosťou uvádzať v KV ? Bola už niekde diskutovaná táto otázka ? Patrí šrot do skupiny colného sadzobníka 72xx alebo nie ?
Naposledy upravil KloferHladny : 11.03.14 at 10:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miska 1 je offline (nepripojený) Miska 1

    Miska 1
    železný odpad a šrot patrí do §69 odst a. Naň sa nevzťahuje §69 odst g ( predmety zo železa a ocele )
    KloferHladny Takže na § 69 odst 12 sa mám pozerať (z právnicko-logického hľadiska) takto: Ak tovar nespadá pod 12.a., potom testuj, či nespadá pod 12.b, potom testuj čo nespadá pod 12.d ... a potom testuj či nespadá pod 12.g. ... ? Mám doplňujúcu otázku. Udelí mi daňový úrad pokutu ak do KV uvediem šrot (CN 7204xxxx )za 5200 EUR ? Šrot predsa patrí do triedy 72xx ?

    V akom režime pre kontrolný výkaz DPH evidovať predaj železného šrotu, odpadu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.