Zavrieť

Porady

Založenie občianskeho združenia

obyčajný človiečik
Môj klient ma dnes oslovil, že by si chcel založiť občianske združenie. Nakoľko je toto pre mňa úplne neznáma problematika prosím o radu, čo všetko je potrebné k založeniu občianskeho združenia, ako dlho to trvá a čo všetko to obnáša, ako dlho to trvá a pod.
Usporiadat
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Veľmi veľké ĎAKUJEM. Prajem príjemný zvyšok dňa ... a ani nevieš ako veľmi si mi pomohla ...
0 0
mamminta mamminta

mamminta je offline (nepripojený) mamminta

hanelie Pozri príspevok
ak tento rok vznikne o.z. , budúci rok sa môžete registrovať u notára pre príjem z 2% za rok 2010 splatný /poukázaný na účet prijímateľa/ v roku 2011

teda.......
ci by vzniklo o.z. máji 2009, alebo vznikne v oktobri 2009, je to jedno.....
ak to ale nestihneme a zaregistr. sa az v januari 2010, posuva sa prijem az na rok 2012...

tak?
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

Potrebujem poradiť v súvislosti s občianskym združením. Má občianske združenie automaticky povinnosť sa registrovať k DPPO, alebo až po splnení nejakých (akých) podmienok ? Ak to nie je automatické, vyplývajú nejaké obmedzenia pre OZ, ktoré nie sú registrované na DÚ ?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
http://www.porada.sk/t38242-p2-regis...nia-na-du.html
0 0
MichalM MichalM

MichalM je offline (nepripojený) MichalM

chcel by som Vas poprosit o pomoc, po obdrzani potvrdenych stanov z ministerstva je nejaky zakonom stanoveny termin do kedy musi byt ustanovujuci snem?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
MichalM Pozri príspevok
chcel by som Vas poprosit o pomoc, po obdrzani potvrdenych stanov z ministerstva je nejaky zakonom stanoveny termin do kedy musi byt ustanovujuci snem?
Ak sú stanovy potvrdené MV, t.z. že obč. združenie bolo zapísané do zoznamu OZ. Máš v stanovách ustanovený termín snemu ? Ak nie, postupuje sa v zmysle zákona o obč. združeniach.
0 0
MichalM MichalM

MichalM je offline (nepripojený) MichalM

Ano stanovy su potvrdene MV, len tam sme to nemali uvedene a v zakone co som pozeral tak som nic k terminu ustanovujuceho snemu nenasiel.
0 0
Monči Blonde Monči Blonde

Monči Blonde je offline (nepripojený) Monči Blonde

prosím vás vie mi niekto poradiť: keď chceme založiť niečo ako jazykovú škôlku a školu (letnu, alebo letný kurz), môžeme to urobiť formou založenia občianskeho združenia? alebo by to bolo skôr komplikovanejšie a lepšie je založiť živnosť?,?? ďaaaaakujéém
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Pozdravujem.
Prosím o informáciu, či sa občianske združenie, založené na humanitárne účely (podpora ZTP občanov) musí aj registrovať na DÚ a SP, resp. ZP, alebo kedy je to povinné. Vopred dakujem. Slava
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Na DÚ, SP, ZP sa musíte registrovať, ak budete mať zamestnancov, resp. dohodárov (iba DÚ a SP). Na DÚ sa musíte registrovať, ak budete podnikať.
0 0
SlavaK SlavaK

SlavaK je offline (nepripojený) SlavaK

Dakujem za odpoved, ego.
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

Ak si chcem ako predseda združenia /štatutár/ účtovať cestovné náklady musím mať uzatvorený pracovný pomer , ak áno stači dohoda s OZ ?
0 0
szabomiro szabomiro

szabomiro je offline (nepripojený) szabomiro

Dobrý deň, sme už fungujúce združenie ktorého som predseda. Naše združenie ma len 5 členov spolu so mnou. Všetko okolo fungovania OZ robím sám bez pomoci členov tohto združenia. Moja otázka znie: Je možné aby som mal stanovy urobené tak aby som ako predseda bol v tejto funkcii natrvalo bez toho aby ma členovia odvolali z funkcie? Samozrejme práva členov by som ponechal až na tu voľbu členov predsedníctva. Alebo ak by tu bola iná možnosť ako si to takto urobiť, poradte mi prosím, ďakujem.
PS: Nechcel by som sa dožiť toho že ma po niekolkych rokoch mojej práce odvolajú a pošlu kade ľahšie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať