Zavrieť

Porady

Podielove vlastnictvo-zahrada

Som žena z BA, taha ma to neustale do prirody so psom, s fotakom, s bicyklom a vychutnavat si pokoj... ...viac
Ahojte,

chcela by som poradit. Mala by som zaujem o kupu zahrady aj s malou zahradnou chatkou v ZO. Pani, s ktorou jednam mi povedala, ze je to v OV, ale ked som pozerala na KU zistila som, ze je to podielove vlastnicvo. Predpokladam, ze nie tej konkretnej parcely tej pani, ale asi celej ZO. Je tam 41 vlastnikov, cize ak ta pani je 1/41 uvedena na vypise z KU, co mi z toho plynie, ze pozemok nie je jej, alebo ked sa bude predavat/ kupovat, treba suhlas od vsetkych, ktori su na tom vypise?
Je to riziko kupovat takto zahradu? Dakujem Vam.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Pri spoluvlastníctve má mať podielový spoluvlastník súhlas ostatných spoluvlastníkov (majú predkupné právo). Kataster jeden čas vyžadoval súhlas,dnes to nerieši,je to vec spoluvlastníkov. Tí by sa mohli do troch rokov dožadovať buď neplatnosti právneho úkonu, alebo by to mohli oni odkúpiť za tú cenu, čo si zaplatila ty (relatívna neplatnosť).

V záhradkárskych osadách sa to ale nerobieva - každý má svoju záhradu, ktorú získal kedysi takmer zadarmo, načo by a trhovú cenu kupoval ďalšiu. Teraz sú záhrady stále viac na predaj, lebo starí záhradkári dožívajú.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kefrinky Kefrinky

Kefrinky je offline (nepripojený) Kefrinky

Som žena z BA, taha ma to neustale do prirody so psom, s fotakom, s bicyklom a vychutnavat si pokoj... ...viac
Mária27
Pri spoluvlastníctve má mať podielový spoluvlastník súhlas ostatných spoluvlastníkov (majú predkupné právo). Kataster jeden čas vyžadoval súhlas,dnes to nerieši,je to vec spoluvlastníkov. Tí by sa mohli do troch rokov dožadovať buď neplatnosti právneho úkonu, alebo by to mohli oni odkúpiť za tú cenu, čo si zaplatila ty (relatívna neplatnosť).

V záhradkárskych osadách sa to ale nerobieva - každý má svoju záhradu, ktorú získal kedysi takmer zadarmo, načo by a trhovú cenu kupoval ďalšiu. Teraz sú záhrady stále viac na predaj, lebo starí záhradkári dožívajú.
Dakujem, cize nemalo by to byt riziko kupit zahradu v podielovom vlastnictve? A staci potom klasicka KPZ s tou pani, nemusim to riesti s dalsimi vlastnikmi?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Stačí kúpna zmluva o predaji jej podielu, nič iné by som neriešila.
Zaujímalo by ma, v ktorej oblasti je to, lebo tiež chcem kúpiť záhradu a neviem, ako majú spolu/vlastníctvo.
1 0
Kefrinky Kefrinky

Kefrinky je offline (nepripojený) Kefrinky

Som žena z BA, taha ma to neustale do prirody so psom, s fotakom, s bicyklom a vychutnavat si pokoj... ...viac
Mária27
Stačí kúpna zmluva o predaji jej podielu, nič iné by som neriešila.
Zaujímalo by ma, v ktorej oblasti je to, lebo tiež chcem kúpiť záhradu a neviem, ako majú spolu/vlastníctvo.
Ja som zatial nasla zahradu s prijatelnou cenou (ale nie je tam ani voda ani elektrina, ale to mne nevadi) v Cachticiach a v Trencine, ZO Chrast. Uvidim ako to nakoniec cele dopadne.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

my sme predali záhraku v ZO .. tam ani nie záhrada - tá je OK - ale prístupová cesta je v spoluvlastníctve asi 40 tich. neriešili sme súhlas - na katastri prešlo, tak dúfam, že nikto do toho vŕtať nebude .. a možno aj ty to tak máš???
1 0
Kefrinky Kefrinky

Kefrinky je offline (nepripojený) Kefrinky

Som žena z BA, taha ma to neustale do prirody so psom, s fotakom, s bicyklom a vychutnavat si pokoj... ...viac
tak o ceste zatial nemam tusenia, ze ako je to s nou ;-)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Najlepšie by bolo, keby si napísala, ktorý kataster to je a číslo listu vlastníctva, nech ho vidíme. Takto sa len dohadujeme,ako to môže byť a ako je riešené spoluvlastníctvo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať