Zavrieť

Porady

Kupa bytu cez RK- problem

Chcem kupit byt cez RK kde som zlozil zalohu ale nedostal som ziadnu zmluvu o sprostredkovani len nejaku zmluvu o buducej zmluve od predavajuceho cize mi z toho vyplyva ze RK s tym nakoniec nema nic spolocne kedze sa nikde nespomina..... ALE tesne pred uzatvorenim obchodu odomna pozaduju nejaky poplatok bez akehokolvek dokladu ze sa na predaji podielali........ vzhladom na ocividnu neserioznost by som chcel zrusit predaj a ziskat spat zalohu .... je nejaka moznost ako to urobit????
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Simona123 je offline (nepripojený) Simona123

    študentka práva, 3.ročník Bc. ...viac Simona123
    Samozrejme že sa to dá - treba odstúpiť od zmluvy - to znamená že strany si vrátia plnenia. Ak stým budú mať problém odporúčam návštevu SOI-ky

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no a čo je v tej zmluve napísané v časti platobné podmienky? nie je tam náhodou, že zaplatená záloha sa odpočíta od kúpnej ceny..? ono RK s tým má toľko, že ťa našli ako záujemcu na kúpu bytu... a v podstate si práve zaplatil ich províziu, aby ju nemuseli pýtať od predávajúceho... myslím že pri odstúpení od zmluvy by si o zálohu prišiel...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Bez akehokolvek dokladu a vysvetlenie nic neplat! Ak si nebol vopred upozorneny, ze ty ako kupujuci platis este nejeke poplatky navyse za sprostredkovanie RK,tak trvaj na tom, ze zaplatis iba tolko, za kolko ste sa dohodli.Nic viac!
    Lebo bezne sa to robi tak, ze cenu za sprostredkivanie si dava RK do celkovej kupnej ceny bytu.
    Ak si aj platil nejaku zalohu na byt, tak ta zaloha by mala byt odpocitana od celkovej sumy a mal by si mat o tom doklad od toho, kto zalohu prevzal, predpokladam, ze RK.

    Kupa bytu cez RK- problem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.