Zavrieť

Porady

VÝZVA pre admina Richarda

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Týmto žiadam administrátora o normálne nastavenie , kde by bolo viditeľné , že kto , kedy , kde a akým spôsobom sa realizuje v tom hodnotení ...
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Richard
avalik
Zalezi ti viac na tom aby bol minuskujuci utajeny alebo aby si tu mal dostatok prispievatelov. Richard, podla mna by si si mal vazit, ze ti sem ludia chodia a zadarmo radia ... mam pocit, ze z porady sa stava stranka na styl pokecu, odbornici koli tvojim zmenam odchadzaju.
Záleží mi na tom aby táto stránka fungovala v prospech jej užívateľov. Ako som tu už vysvetlil snažím sa. Urobiť však ideálnu diskusnú platformu, kde sa nikto na nikoho neurazil a každý každému chce len to najlepšie je nereálne. Žiaľ takto život nefunguje ani v realite, tak keď sa to nepodarilo Bohu či evolúcii, prečo by sa to malo podariť mne?


Avalik ten tvoj nezlomný pocit že svojimi zadarmo radami pomáhaš hlavne mne je pre mňa priznám sa frustrujúci. Žiaľ nemám dostatočné príjmy na to aby som vyvíjal túto stránku ako treba, pričom projekty kde ľudia diskutujú len pre zábavu (pokec, facebook) majú ďaleko lepšie príjmy a nikto im nevyčíta že tam diskutujú zadarmo. Naopak tí čo vytvárajú na Facebooku obsah musia ešte aj platiť facebooku, aby sa ich obsah dostal na oči ich fanúšikom

To že tu dávam osobný prístup a podporu sa nakoniec vyvrbí proti mne. Takže človek sa potom fakt začne správať ako nejaký politik a začne tliachať len to čo chcú iní počuť.

Poviem Vám takú malú príhodu. Minulý mesiac nám Google vypol reklamy. Absolútne som sa nedopátral podpory od človeka, všetko so mnou riešil automat, ktorý mi napísal všeobecne frázy o tom že Porada porušuje pravidlá a kým to neodstránim tak reklamy nezapnú. Trvalo to 5 dní kým som odstránil to "porušenie" resp. kým som na to prišiel kde je problém pretože to mali strašne vágne pomenované a "objavil" som to len cez diskusie.
Takže Porada má také strašné príjmy z reklamy že Google čo má tisíce zamestnancov nemal toho človeka, ktorý by túto situáciu reišil. Jeden sa mi na email po 3 dňoch ozval s tým že on nie je odborník na tie pravidlá a že to musím riešiť cez automatický formulár.

Takže to je úroveň podpory od firmy, ktorá na tých rekláma v sumáre zarába miliardy a pre ktorú som ja obchodný zákazník, nie diskutér na ich fóre. Apropó jediné kde som sa mohol niečo dozvedieť bolo ich diskusné fórum, kde odpovedali dobrovoľníci.
Celá odpoveď vo mne , v tej danej hĺbke majich jaziev , evokuje taký nejasný pocit , ktorý ma núti opýtať sa kacírským spôsobom :

Nebolo by od veci porozmýšľať aj nad tou variantou , že by sa za prístup - pri registrácii na stránku mal platiť .

Tí noví by to mali jednoduchšie .
Tí dlhšie registrovaní by mohli byť spoplatnení spätne , povedzme nejakým paušálom .
Naposledy upravil buchač : 07.04.14 at 10:17
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
1.To si fakt myslíš ???
Lebo tí , ktorí sú tu už roky , tak občas majú problém . Tí noví majú z toho taký hokej , jak naša repre v Soči ...

Nato že na Slovensku podobný formát nepoznajú to zvládajú nováčikovia dosť dobre. Nejaká skupina mala problém pri používaní aj so starou Poradou, nič nie je 100%tné. Za ten rok sme spravili viacero kozmetických úprav ktoré pomohli viac či menej.

Chcel by som vidieť tých čo majú problém s Poradou ako fungovali keď prišli na FB prvý krát, to je ďalekoväčší chaos a funguje. Ja si uvedomujem že veci musia byť ľahko použiteľné, ale zasa treba rátať že je nereálne urobiť nový diskusný formát ktorý má prispievať k poriadku a musí fungovať na nejakých princípoch a pravidlách a zároveň aby bol jednoduchý ako pridať komentár niekde pod článkom - to by tu už len bol chaos a bordel kde nikto nič nenájde (podobne ako na Facebooku - za dva dni tam nenájdeš už nič).

2. ...a kua ...zasa novinky

to čo existuje sa meniť nebude

3. Zo všetkých ??? Naozaj ???
Nuž nemyslím si to totiž ! Ba som o tom presvedčený !
Odborné fóra ohľadom iných špecializácií ( napríklad fóra ohľadom áut alebo zbraní ) si tú svoju návštevnosť - ba dokonca vernosť svojej stránke udržujú , ba prichádzajú noví prispievatelia .
To sa o Porade povedať veľmi nedá , nakoľko tu prídu ( doslova ) recesisti , ktorí si Poradu pomýlili s nejakou vyhľadávacou službou .
Zadrú kdejakú chu*****u ...a starajte sa , vážení . Po adekvátnej odpovedi vymaže , alebo upraví text ...alebo nadrbe hodnotenia do aluluja ...
Poniektorí sú tak vyslovene vulgárny , že sa na nich nechytám ani ja s Milanom !!!

Pozri si Yahoo Answers a uvidíš čo všetko sa ľudia pýtajú. Myslím že Porada je dosť konzervatívna oproti iným podobným webom

To že FB stiahol diskusiu z diskusných fór je známa vec. Facebook nie je nič iné iba veľké diskusné fórum a matematika času nepustí. Ak vykacávaš na FB nemáš už čas na fórum. Napr. z Porady sa ľahko odtrhla skupina ľudí a diskutujú spolu na FB. Keby nebola Porada, na FB by sa nikdy nespoznali a keby nebol FB tak by nikam neodišli. Samozrejme je im úplne jedno že tam princíp Porady nefunguje, že to čo sa tam napíše neposlúži nikomu iba tým čo práve diskutujú tak ako v četoch. Ľudia potrebujú len rýchlo vydiskutovať svoj problém. Mojim cieľom je však túto diskusiu pretaviť do praktickej databázy otázok a odpovedí, čo je už náročnejšia úloha ako dať voľný priestor na diskusiu.
[/QUOTE]
1 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

bodliak
avalik
mam pocit, ze z porady sa stava stranka na styl pokecu, odbornici koli tvojim zmenam odchadzaju.
Na pokeci som síce nebol, ale z počutia viem, že je to populárne bezvýznamné fórum -násťročných, tých čo sa stále za -násťročných vydávajú alebo totálnych úchylov.

A tie otázky, čo sa tu čoraz častejšie objavujú, ťahajú poradu tým istým smerom.
Chýba mi možnosť nechať ukončiť tému hlasovaním, ak to bolo v minulosti.
Nová porada je stále krok späť, teda podľa mňa tá pôvodná bola lepšia.


To bolo dobré

(aj účinné na šelijakých, čo majú KONETYONÉ )



A možno by to znížilo počet mínusiek.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
co ste sa vsetci s tym minuskovanim zblaznili ? To vam naozaj az tak zalezi na tom, aby ste vedeli kto vam dal minusku, aby ste tu riesili podstatu porady? Absurdne. Ved to je preboha len znamienko a aj to len vo virtualnom svete.
Richard, podla mna by sa to vyriesilo tak, zeby negativne hodnotenia mohli davat len clenovia, ktori maju sami nejake dosiahnute skore v pochvalach. Myslim, ze by sa tie hodnotenia potom trosku vycistili a hodnotenia, by mali celkovo. vyssi kredit.
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
taiko
co ste sa vsetci s tym minuskovanim zblaznili ? To vam naozaj az tak zalezi na tom, aby ste vedeli kto vam dal minusku, aby ste tu riesili podstatu porady? Absurdne. Ved to je preboha len znamienko a aj to len vo virtualnom svete.
Richard, podla mna by sa to vyriesilo tak, zeby negativne hodnotenia mohli davat len clenovia, ktori maju sami nejake dosiahnute skore v pochvalach. Myslim, ze by sa tie hodnotenia potom trosku vycistili a hodnotenia, by mali celkovo. vyssi kredit.
Momentálne to je nastavené, že hlasovať môžu až keď majú 5 bodov.
To hlasovanie za tému aj smerom dolu, bude už čoskoro v novom formáte debaty, možno sa to prenesie aj do otázok, uvidíme.

Opäť to mínuskovanie robia traja extrémisti, môžem im ho odobrať. Len či to má význam. Zasa sa tu budem náhaňať s nejakými tisícnickovými ako pako a bude z toho celého negatívny efekt ako pred pár rokmi.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
co ste sa vsetci s tym minuskovanim zblaznili ? To vam naozaj az tak zalezi na tom, aby ste vedeli kto vam dal minusku, aby ste tu riesili podstatu porady? Absurdne. Ved to je preboha len znamienko a aj to len vo virtualnom svete.
Richard, podla mna by sa to vyriesilo tak, zeby negativne hodnotenia mohli davat len clenovia, ktori maju sami nejake dosiahnute skore v pochvalach. Myslim, ze by sa tie hodnotenia potom trosku vycistili a hodnotenia, by mali celkovo. vyssi kredit.
Nepochopil si to ešte stále ......nechápem !
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

Richard
taiko
co ste sa vsetci s tym minuskovanim zblaznili ? To vam naozaj az tak zalezi na tom, aby ste vedeli kto vam dal minusku, aby ste tu riesili podstatu porady? Absurdne. Ved to je preboha len znamienko a aj to len vo virtualnom svete.
Richard, podla mna by sa to vyriesilo tak, zeby negativne hodnotenia mohli davat len clenovia, ktori maju sami nejake dosiahnute skore v pochvalach. Myslim, ze by sa tie hodnotenia potom trosku vycistili a hodnotenia, by mali celkovo. vyssi kredit.
Momentálne to je nastavené, že hlasovať môžu až keď majú 5 bodov.
To hlasovanie za tému aj smerom dolu, bude už čoskoro v novom formáte debaty, možno sa to prenesie aj do otázok, uvidíme.

Opäť to mínuskovanie robia traja extrémisti, môžem im ho odobrať. Len či to má význam. Zasa sa tu budem náhaňať s nejakými tisícnickovými ako pako a bude z toho celého negatívny efekt ako pred pár rokmi.


Vydýýýýššš
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
LukyKs

Vydýýýýššš
Žiaľ toto je achylovka otvorenej platformy a cena za jej otvorenosť.
Žiaľ nájdu sa takí čo to zneužívajú a ešte sa smejú.

Treba si ich však individuálne zablokovať a mínuskovať.

Preto považujem systém hlasovania za omnoho lepší ako bola obyčajná diskusia. Na vrchu máme dobré odpovede a na spodku máme zvyšok prípadne blbosti a spam.

Nech mi nikto nehovorí že to nie je lepšie ako táto "jednoúrovňová" debata kde si hocikto píše čo chce, celá sa to prelína a guláši. Teda ja som stále presvedčený že formát otázok a odpovedí je presne to čo Porada pre svoj poriadok a praktickosť (ak máme hovoriť o databáze odpovedí) potrebovala.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

taiko
co ste sa vsetci s tym minuskovanim zblaznili ? To vam naozaj az tak zalezi na tom, aby ste vedeli kto vam dal minusku, aby ste tu riesili podstatu porady? Absurdne. Ved to je preboha len znamienko a aj to len vo virtualnom svete.
Richard, podla mna by sa to vyriesilo tak, zeby negativne hodnotenia mohli davat len clenovia, ktori maju sami nejake dosiahnute skore v pochvalach. Myslim, ze by sa tie hodnotenia potom trosku vycistili a hodnotenia, by mali celkovo. vyssi kredit.
Vyšší kredit od osôbky, ktorá dáva neužitočné za neužitočné a ešte sa k tomu aj verejne prizná
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard
...Môj momentálny názor je že by sa tomu mal nechať voľný priebeh a komunita by mala svojim hlasovaním určovať čo je a čo nie je zdravé...
Prvý príspevok v téme má 12 súhlasov.
buchač
Týmto žiadam administrátora o normálne nastavenie , kde by bolo viditeľné , že kto , kedy , kde a akým spôsobom sa relaizuje v tom hodnotení ...

Je predsa nedemokratické , keď sa ukazuje len jedna strana mince a druhá strana nie .

Etiketu radšej nechám stranou , lebo ak sa nedodržiava demokracia , tak aspoň slušnosť by mala dostať priestor .
Plus k tomu bolo založených niekoľko tém o mínusovom hlasovaní, rieši sa to tu denno denne - je po voľbách, nemá to súvis len s nimi.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Aby sme sa však vrátili späť k mínuskovaniu. Ja som uviedol prečo sú anonymné.

Moja otázka znie: Čomu pomôže zverejnenie mínsuových hlasov? To tu nikto myslím nevysvetlil.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard
Aby sme sa však vrátili späť k mínuskovaniu. Ja som uviedol prečo sú anonymné.

Moja otázka znie: Čomu pomôže zverejnenie mínsuových hlasov? To tu nikto myslím nevysvetlil.
Napr. sa ukáže, že niekoho veľkohubé vyjadrenia, že on pomstychtivo nemínuskuje, je jeho x-tá lož v poradí
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ale ved ten co tu minuskuje to robi len preto,ze to je anonymne....
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ja sa pýtam čomu to pomôže. To že niekto hlasuje kvôli tomu že je to anonymné tvrdím aj ja a preto som to urobil anonymné, aby sa ľudia nebáli.

Viete mi uviesť príklad stránky kde vidno mínusky, kto ich dal? FB sa mínskom úplne vyhol a nemá ich (existujú fan stránky aby ich tam dali). Stackoverflow, quora, reddit majú mínusky, ale nezverejňujú. Lebo to robí zlú krv.

Je tu viac extrémistov či normálnych ľudí? Podľa mňa normálnych, preto sa netreba nechať vyrušovať zopár mínuskami od extrémistov, ich to prejde.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
co ste sa vsetci s tym minuskovanim zblaznili ? To vam naozaj az tak zalezi na tom, aby ste vedeli kto vam dal minusku, aby ste tu riesili podstatu porady? Absurdne. Ved to je preboha len znamienko a aj to len vo virtualnom svete.
Richard, podla mna by sa to vyriesilo tak, zeby negativne hodnotenia mohli davat len clenovia, ktori maju sami nejake dosiahnute skore v pochvalach. Myslim, ze by sa tie hodnotenia potom trosku vycistili a hodnotenia, by mali celkovo. vyssi kredit.
Nepochopil si to ešte stále ......nechápem !
nepochopil, vysvetli mi to prosim Ta
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Navrhujem mínusky úplne zrušiť, lebo toto je nekonečná téma.. ak niekto odpovie nesprávne, na to sú predsa komenty, aby ho niekto opravil.. napísať: prepáč, v odpovedi sa mýliš, lebo...... snáď dokáže každý...
Nechápem, načo sú tie mínusky, len pre večné zvady a obviňovania..
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Richard
Ja sa pýtam čomu to pomôže. To že niekto hlasuje kvôli tomu že je to anonymné tvrdím aj ja a preto som to urobil anonymné, aby sa ľudia nebáli.

Viete mi uviesť príklad stránky kde vidno mínusky, kto ich dal? FB sa mínskom úplne vyhol a nemá ich (existujú fan stránky aby ich tam dali). Stackoverflow, quora, reddit majú mínusky, ale nezverejňujú. Lebo to robí zlú krv.

Je tu viac extrémistov či normálnych ľudí? Podľa mňa normálnych, preto sa netreba nechať vyrušovať zopár mínuskami od extrémistov, ich to prejde.


Myslim si, ze ako myslienka to nebol zly napad. V podstate tu ide skor o psychologicky aspekt ponimania hodnotenia jednotlivca, kde sa tato cinnost dotyka EGA hodnoteneho. Tak nastava situacia, kde sa virtualne hodnotenie urciteho napisaneho textu, myslienky, spaja s realnym zivotom a to sa prenasa do jeho vnimania.
Ale donedavna to boli len male virtualne sarvatky, ktorym niektori davali vacsi, niektori ziaden vyznam.
To co sa tu deje v poslednych tyzdnoch je uz o niecom inom, ked sa to robi plosne, rad- radom.
Pisal si pri novych pravidlach, ze ked sa to bude diat takto hromadne, ze znemoznis moznost hlasovania tym ludom. myslim, ze v tom je kamen svaru.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Myslím si, že niekto tým mínuskovaním sleduje akýsi cieľ. Ak sú to aj traja extrémisti, ako píše Richard, možno je to jeden a ten istý. Teraz som si všimla, že v skorých ranných hodinách som tiež v debate schytala 3 mínusy, a išlo to rad za radom, niektorých z mínuskovania vynechal. Richard, to bude asi nejaký odkaz tebe, alebo si tu niekto robí nejakú štúdiu??? Aké reakcie vyvoláva negatívne hodnotenie u diskutujúcich?
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvaka
Myslím si, že niekto tým mínuskovaním sleduje akýsi cieľ. Ak sú to aj traja extrémisti, ako píše Richard, možno je to jeden a ten istý. Teraz som si všimla, že v skorých ranných hodinách som tiež v debate schytala 3 mínusy, a išlo to rad za radom, niektorých z mínuskovania vynechal. Richard, to bude asi nejaký odkaz tebe, alebo si tu niekto robí nejakú štúdiu??? Aké reakcie vyvoláva negatívne hodnotenie u diskutujúcich?
Skor sa tu niekto dobre zabava.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Myslím si, že niekto tým mínuskovaním sleduje akýsi cieľ. Ak sú to aj traja extrémisti, ako píše Richard, možno je to jeden a ten istý. Teraz som si všimla, že v skorých ranných hodinách som tiež v debate schytala 3 mínusy, a išlo to rad za radom, niektorých z mínuskovania vynechal. Richard, to bude asi nejaký odkaz tebe, alebo si tu niekto robí nejakú štúdiu??? Aké reakcie vyvoláva negatívne hodnotenie u diskutujúcich?
hmmm, mozno llen niekto nastavuje diskutujucim zrkadlo a paradne sa mu to dari
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať