Zavrieť

Porady

VÝZVA pre admina Richarda

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Týmto žiadam administrátora o normálne nastavenie , kde by bolo viditeľné , že kto , kedy , kde a akým spôsobom sa realizuje v tom hodnotení ...
Usporiadat
denis_m6 denis_m6

denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

Stefan2005
... Richard, ak môže mať admin frustrujúci pocit z vyjadrení neustále (podotýkam nielen bezplatne, ale kvalitne) radiaceho člena Porady (avalik-a), takisto môže mať frustrujúci pocit (a ver mi, že má) aj druhá strana.

Porada.sk bol (áno, bol) jeden výnimočný projekt, ktorý nemožno porovnávať s inými stránkami, tobôž nie s FB... Podarilo sa podchytiť, stmeliť a zapojiť hoci úzku, ale veľmi aktívnu skupinu ľudí profesionálne sa venujúcich účtovníctvu a daniam, ktorí vzhľadom na slovenské špecifiká - t.j. neustále rok čo rok, na poslednú chvíľu novelizované zákony a predpisy (často účelovo), ich nejednotný výklad a problematické aplikovanie niektorých ustanovení v praxi, zavádzanie e-komunikácie a jeho nezvládanie príslušnými orgánmi, ... mali potrebu konzultovať a poradiť sa s inými, ako vidia problematiku, rešia a aplikujú jú vo svojej práci. Proces výmeny informácií, skúseností, praktických rád bol nezištný, obojsmerný, ľudia sa pýtali, ale ešte viacej radili. Bez ohľadu na to, že pritom pomáhali a vychovávali svoju konkurenciu, ktorá ich oberala o zákazníkov.

Porada bola pre tento spôsob komunikácie ako stvorená, dosť demokratická a zároveň samoregulačná, ľudia sa prevážne poznali (veľa aj osobne) a hlavne rešpektovali... Časom pribúdali ľudia z iných profesií, čo sprvoti len pridalo na atraktívnosti stránky a kvalite jej príspevkov.

Uvedené malo za následok nielen nárast počtu členov a hostí navštevujúcich Poradu, ale i z tohto vyplývajúcich problémov - zvyšujúci sa počet príspevkov či tém, následne zväčšujúca sa ich neprehľadnosť, väčší rozptyl názorov, pribúdajúci počet nedočkavých až arogantných prispievateľov, a najmä nudiacich sa srandistov a podpichovačov (osobne pritom mám rád humor, i podpichovanie v prospech dobrej veci).

No a na zvýšený počet návštev a otázok a z toho vyplývajúcich obmedzení či problémov musel admin reagovať... a aj reagoval. On je skalopevne presvedčený, že zmeny sú prospešné a pozitívne, ja naopak som naďalej presvedčený, že nie. Teda ako pre koho. Podľa môjho názoru admin podcenil a hlavne si neuvedomil čo sú priority a požiadavky "zdravého jadra", teda toho, na základe ktorého Porada viac-menej vynikovajúco fungovala. Zameral sa dizajnom, funkčnosťou najmä na (pre Poradu potrebnú) novú klientelu - aby im všemožne uľahčil život. Budiž. Ale nepamätám sa, že by sa o smerovaní vývoja chcel poradiť s tým "zdravým jadrom". Napr. ani toľko námahy si nedal, aby v časoch najväčšieho "vajatania sa" (prerodu) stránky občas oznámil radiacemu personálu o odstavení niektorých funkcií ... to boli veľakrát nervy - zisťovať, či nechápeme novú funkcionalitu, chyba je v našom PC, alebo či niečo iné.... a stačilo tak málo - napr. oznámiť, že od piatku 18:00 odstavím na čas to a to ...

Takže tak... aj dobročinnosť bezplatných radcov má svoje hranice a konečnosť... lebo jedna vec je bezplatne poradiť, druhá vec je neustále sa prispôsobovať prostrediu (v ktorom chcem poradiť) len preto, aby som to vôbec tak mohol urobiť (tu narážam na filozofiu čo otázka, to nová tému)... Richard, tebe sa páčia napr. stovky rovnakých otázok (zároveň aj tém) ohľadne KV ???? Lebo obhajovať s tvrdením, ... však je to "v etikete" nemá význam, keď vieme, že zo 100 ľudí si ju 99 aj tak neprečíta, nemá význam. Človek sa utopí v tej spleti otázok, aj len dúfam, že otvoria si tú, v ktorej je aj správna odpoveď.... lebo sa veru nájdu aj také, kde je nesprávna odpoveď ... a veru nikto na to ani nezareaguje ... voľakedy, za čias "starej" Porady to nebolo mysliteľné.

A áno, od určitej doby absentujem na Porade... jednoducho preto, že nie som stroj, aby som non-stop odpovedal na niektoré donekonečna opakajujúce sa rovnaké otázky... lebo aj ja by som mal záujem o seriózne predebatovanie určitých otázok... lebo Porada bola o "vzájomne si radíme, nie len odpovedáme"...ale jednoducho konštruktívnej debate nie je vytvorený priestor, a čo je podstatné - chýbajú mi ľudia, čo by mali seriózny záujem... a okrem toho, je tu platená verzia, kde kvalifikovane poradia... Apropo, prečo ľudia, ktorí tam radia, sa akosi vytratili z Porady ? žeby preto, že nestíhajú popri robote ? Aj tí, čo tu bezplatne radia, to musia stíhať popri robote... alebo, ak by aj tu radili bezplatne, tak nebude klientov platenej verzie ? Ale to rovnako môžu povedať aj bezplatne radiaci... a potom že tí nemajú byť frustrovaní...

S pozdravom Štefan.

davam lajk, stara dobra porada, kde sa preberali problemy k teme, ziadne zahradky, zvieratka, hemeroidy, ciste, jasne, dobre rady ako riesit problemy v oblasti zakonov, uctovnictva, prava...
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pozrel som si príspevky najväčšieho mínuskovača a vzhľadom na ten obsah čo tu popísal aj to rozdávanie mínusiek som mu nezrušil mínusky ale som ho rovno vylúčil.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
denis_m6
davam lajk, stara dobra porada, kde sa preberali problemy k teme, ziadne zahradky, zvieratka, hemeroidy, ciste, jasne, dobre rady ako riesit problemy v oblasti zakonov, uctovnictva, prava...
náhodou hemoroidy bola jedna z najsledovanejších tém na starej Porade.

Každopádne nová Porada má niečo úžasné čo stará nemala. Prispôsob si Poradu.
Nastav si aké témy ti pôjdu na hlavnú stránku, čiže sleduj napr. http://www.porada.sk/uctovnictvo-a-dane
a ostatné si zruš tu: http://www.porada.sk/rubriky?show=subscribed

a máš vymalované, lepšie ako stará Porada, žiadne témy o hemoroidoch

ešte aj vyhľadávanie je samostatné v porade účtovníctvo a dane
-------------------------
mimochodom aký lajk, to si si poplietol s facebookom kde už dávno nechodíš len kvôli priateľom ale kvôli všelijakým diskusným skupinám, fanúšikovských stránok, firemným akciám, proste mega guláš všetkého presný opak ako tu požaduješ... ale aj tam si presne nastavuješ čo chceš sledovať a čo nie.
To je presný príklad toho ako sa dá ťažko spoľahnúť na spätnú väzbu. Jedno sa vraví, úplne iné sa však robí.
0 0
denis_m6 denis_m6

denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

Richard
denis_m6
davam lajk, stara dobra porada, kde sa preberali problemy k teme, ziadne zahradky, zvieratka, hemeroidy, ciste, jasne, dobre rady ako riesit problemy v oblasti zakonov, uctovnictva, prava...
náhodou hemoroidy bola jedna z najsledovanejších tém na starej Porade.

Každopádne nová Porada má niečo úžasné čo stará nemala. Prispôsob si Poradu.
Nastav si aké témy ti pôjdu na hlavnú stránku, čiže sleduj napr. http://www.porada.sk/uctovnictvo-a-dane
a ostatné si zruš tu: http://www.porada.sk/rubriky?show=subscribed

a máš vymalované, lepšie ako stará Porada, žiadne témy o hemoroidoch

ešte aj vyhľadávanie je samostatné v porade účtovníctvo a dane
-------------------------
mimochodom aký lajk, to si si poplietol s facebookom kde už dávno nechodíš len kvôli priateľom ale kvôli všelijakým diskusným skupinám, fanúšikovských stránok, firemným akciám, proste mega guláš všetkého presný opak ako tu požaduješ... ale aj tam si presne nastavuješ čo chceš sledovať a čo nie.
To je presný príklad toho ako sa dá ťažko spoľahnúť na spätnú väzbu. Jedno sa vraví, úplne iné sa však robí.

zial na facebook uz nechodim a tiez zial som niekdy nepostupil dalej ako podpriemerny uzivatel, a lajk si myslim ze je uz samostatny fenomen, aj ked ho "objavil" facebook, ale k teme, mas pravdu, po filtrovani je to isto lepsie, a do buducnosti prajem vela uspechov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...mám na háku ...

Zariadim sa podľa svojho ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
...mám na háku ...

Zariadim sa podľa svojho ...
a finále:
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
borpeter

Pozri Richard.



Fungoval som tu dobrých pár mesiacov , aj si mi písal.
1. nevedel som že si to ty, ty si fakt "jedinečný" čo je super v podstate sa nám nemnožia extrémisti iba Milan sa nám tu stále registruje

2. nebuď naivný že potom čo si tu napáchal ťa tu nechám, keď viem že si to ty (nemám nádej že sa u teba neprejaví recidíva urážania ostatných - uvažuj triezvo či by si to ty od seba samého očakával po tom všetkom).

3. v tvojich príspevkoch vidno že sa dlho nevieš udržať na uzde a začneš tu ľudí osočovať

4. vytvor si slušný nick, raď a správaj sa slušne a neprídeme na to že si to ty (mňa to nebaví naháňať ťa) Sám si sa prezradil,keď si už vyprovokoval buchyho k založeniu tejto témy. V apríli si rozdal 100 mínusových bodov kadejako a upozornil na seba.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="Richard"]
borpeter

Pozri Richard.

keď si už vyprovokoval buchyho k založeniu tejto témy.
Pozri Richard ...

Pokiaľ viem , tak som svojprávny a na rozdiel od poniektorých aj normálny ...dokonca mám na to papier od psychológa , inak by som nemal tie papiere na kvéry ...

Pozri Richard .

Mňa nemusí nik vyprovokovať ... ja som totiž niekedy samonasierací ...
To s tou provokáciou by som pomaly vedel brať aj ako urážku mojej maličkosti .

Pozri Richard .

Skúsil som v dobrej viere , väčšina pochopila môj úmysel , že prečo som konal , ako som konal ... snáď na takúto blbosť neskonám ....


Slovami klasikov ??? Nebrať priveľmi osobne !!!



1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Richard, asi len ty jediný si vedel, kto bol pôvodcom tých "mínusiek" - prečo trvalo tak dlho, kým si zasiahol ?
3 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nie nevedel som kto bol v skutočnosti pôvodcom. Netrpím stihomamom že za každým provokujúcim nickom je ten istý exot.

Ak si niektorí s plným vedomím chovajú hada na hrudi, tak nech sa mi nesťažujú že ich začne škrtiť.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard
...Zároveň by som si želal, keby sa z mínusiek v debatách nerobila tragédia...
Ešte keby tak boli otázky zadávané ako otázky a nie ako debaty.

Richard
...Občasným mínuskám či už sú náležité, či už z recesie...
Alebo z pomsty.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Petra Nová
Richard
Aby sme sa však vrátili späť k mínuskovaniu. Ja som uviedol prečo sú anonymné.

Moja otázka znie: Čomu pomôže zverejnenie mín
usových hlasov? To tu nikto myslím nevysvetlil.
Veľmi dobrá otázka. Možno si mal ňou začať, lebo ty si už neraz vysvetľoval. Tak by bolo načim, aby vysvetlili tí, ktorí tak tvrdo bojujú za zverejnenie mínuskovačov.

Čítam nespočetné množstvo príspevkov o tom, že jednotlivcom je mínuskovanie šuma fuk. Je to ozaj tak? Veď stále tu koluje téma o pomstychtivom mínuskovaní. V zadaní autorka uvádza: "nejde o moje mínusky, na tie kašlem,ide mi o pomstu,ktorá je očividná, ale nie voči mne (zatiaľ)." Aj táto téma, kde ťa autor rigorózne žiada o odtajnenie mínuskovania(+xy nickov, ktorí sa k nemu pripojili) svedčí o tom, že mínuskovanie nemá nikto "v paži", že ono frustruje a zároveň nabáda k oplácaniu. Jednotlivca či skupiny. Ak by tomu tak nebolo, na čo by už len bolo komu odtajnenie?... ]
Čomu pomôže zverejnenie? Keď som napísala, kto mi v odborných témach rozdával mínuská - osôbky, ktoré o danej problematike nič nevedia - prestali s tým.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Llívia,včera som ti písala,kto tu mínuskoval a aký mal systém,že to robil tak,aby to vyzeralo,že alaya tebe a ty alaye.......a ten dotyčný tu má tisíc nickov............
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale už sa dá podľa štýlu zistiť, ktoré sú nie kóšer.....
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia
Čomu pomôže zverejnenie? Keď som napísala, kto mi v odborných témach rozdával mínuská - osôbky, ktoré o danej problematike nič nevedia - prestali s tým.
kopretinka
Llívia,včera som ti písala,kto tu mínuskoval a aký mal systém,že to robil tak,aby to vyzeralo,že alaya tebe a ty alaye.......a ten dotyčný tu má tisíc nickov............
Ten, o kom si písala, nerozdával mínusy v odborných témach, to boli iné osôbky.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

tictac7
Llívia
Richard
...Jednoducho ten čo upozorní to má ťažké, preto nechcem nikomu sťažovať úlohu pri "komunitnom" moderovaní.

Mínuskovanie potrebujeme v otázkach, pretože tých čo môžu takto moderovať Poradu je veľa a sú takmer všade, len to treba využívať. Vždy sa nájdu odpovede, ktoré sú zbytočným komentárom namiesto odpovede, ktoré sú spamom namiesto odpovede, ktoré sú otázkou namiesto odpovede. Preto potrebujeme to hlasovanie aj za cenu nejakých nespokojností (to jednoducho patrí k moderovaniu)...
Niektorí z tých, ktorí odpovedajú v odborných témach, sa vyjadrili, že mínusové hlasovanie nevyužívajú. Ja tiež neoznačujem odpovede v odborných témach mínusom, aj keď je to komentár a nie odpoveď, neužitočné atď. - s výnimkou ľudí, ktorí o danej problematike vedia figu borovú, ale majú nutkavú potrebu sa všade vyjadrovať. Tak kto potom hlasovanie potrebuje?
Lívia, Lívia, som sa schuti zasmiala
Tiktak7, to, ktoré si odo mňa zaslúžene dostala v téme „Som účtovníčka a firma mi nariadila sanitárny deň v piatok po pracovnej dobe /umývať kuchyňu, hrnce, chodbu atď./ Má nato právo?“, bolo len jedna výnimka
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Týmto žiadam administrátora o normálne nastavenie , kde by bolo viditeľné , že kto , kedy , kde a akým spôsobom sa relaizuje v tom hodnotení ...

Je predsa nedemokratické , keď sa ukazuje len jedna strana mince a druhá strana nie .

Etiketu radšej nechám stranou , lebo ak sa nedodržiava demokracia , tak aspoň slušnosť by mala dostať priestor .
OPAKUJEM VÝZVU !!!

Lebo to, čo sa tu deje v poslednej dobe, je proste nenormálne.
Ak sa dávajú už nesúhlasné stanoviská alebo neužitočné v témach, ako sú Srandičky a či Gratulácie ???

To je už choré.

Iné, tie odborné alebo debatné témy ani nespomínam.
Čistá pomstychtivosť...

A aj to je určitým spôsobom choré.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pripájam sa k výzve! Je to fakt choré!
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lidi sú rúzní...ponekterí hovädá
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak, tak Lui - ale i to hovado ví, kedy má dost....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať