Zavrieť

Porady

VÝZVA pre admina Richarda

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Týmto žiadam administrátora o normálne nastavenie , kde by bolo viditeľné , že kto , kedy , kde a akým spôsobom sa realizuje v tom hodnotení ...
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mozeme poziadat Richarda, aby tie 3 mena minuskujucich extremistov zverejnil. Ak to pomoze atmosfere na Porade.. pripadne aj ich IP adresy :
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Taiko, to nesedí s tým zrkadlom, nedáva to logiku, aspoň pri mojich mínuskových príspevkoch. Iných príspevky som neskúmala, ktoré by sa hodili pred zrkadlo, ktoré nie, ale skôr je to taký výbuch, niekto vtrieli, nahádže mínusy rad radom, občas niečo preskočí a zase nič.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Pozrite sa ja sám tu nie som anonymný. Viem že akokoľvek spravodlivo som sa snažil zachovať, ľudia Vám nezabudnú že ste si ich dovolili upozorniť a podobne. Keď som sa zastal nováčikov tak sa tí čo dobre radia sa urazili, keď som upozornil nováčika, tak sa tu už nevrátil alebo nám vynadal.

Na druhej strane viem že som zasahoval málo a to v minulosti práve prispelo k pocitu nevyváženosti mojich zásahov čo je opäť negatívne svetlo na mňa.

Jednoducho ten čo upozorní to má ťažké, preto nechcem nikomu sťažovať úlohu pri "komunitnom" moderovaní.

Mínuskovanie potrebujeme v otázkach, pretože tých čo môžu takto moderovať Poradu je veľa a sú takmer všade, len to treba využívať. Vždy sa nájdu odpovede, ktoré sú zbytočným komentárom namiesto odpovede, ktoré sú spamom namiesto odpovede, ktoré sú otázkou namiesto odpovede. Preto potrebujeme to hlasovanie aj za cenu nejakých nespokojností (to jednoducho patrí k moderovaniu).


Zároveň by som si želal, keby sa z mínusiek v debatách nerobila tragédia. Občasným mínuskám či už sú náležité, či už z recesie tu jednoducho vždy budú.
Keby som sa ja mal na to čo tu bolo povedané na mňa uraziť tak tu už nechodím dávno Samozrejme aj mne sa zle počúvajú výčitky.

Ja by som v debatách mínusky fakt nepovažoval za tragédiu. Ťažko niekoho obviňovať za zneužívanie ak s niečim nesúhlasí. Nesúhlasí, OK zem sa točí ďalej.

Horšie by to bolo keby sústavne dával napr. "nevhodné" alebo "spam" v otázkach a odpovediach, kde by to narúšalo koncept. Ale zasa, jeden človek predsa nemôže prehlasovať väčšinu. Ak však niketo cez tieto hlasovania, ktoré odoberajú skutočné body, chce niekomu uškodiť - tomu by som zrušil možnosť hlasovať.
4 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Taiko, to nesedí s tým zrkadlom, nedáva to logiku, aspoň pri mojich mínuskových príspevkoch. Iných príspevky som neskúmala, ktoré by sa hodili pred zrkadlo, ktoré nie, ale skôr je to taký výbuch, niekto vtrieli, nahádže mínusy rad radom, občas niečo preskočí a zase nič.
nemyslel som zrkadlo kazdemu konkretnemu prispevku, ci diskutujucemu, skor som mal na mysli zrkadlo diskutujucim, ako skupine. Vsak ta hysteria okolo toho minuskovania je absurdna. Alebo ako buchy naznacil, som nic nepochopil
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ľudia nebláznite, veď už ste jak tí mínuskovači. Keby ste im nevenovali pozornosť, skôr by prestali.
7 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

ewita888
Navrhujem mínusky úplne zrušiť, lebo toto je nekonečná téma.. ak niekto odpovie nesprávne, na to sú predsa komenty, aby ho niekto opravil.. napísať: prepáč, v odpovedi sa mýliš, lebo...... snáď dokáže každý...
Nechápem, načo sú tie mínusky, len pre večné zvady a obviňovania..
ÁNO tiež som za úplné zrušenie, stratili opodstatnenie, nesúhlas sa dá vyjadriť aj normálnym napísaným spôsobom, tento matematický zneužívajú ľudia s nízkym sebavedomím .... asi im to pomáha
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Máš pravdu, kukučka, len my sme občas ľudia zvedaví, prečo sa niečo deje, niektorí viac, niektorí menej.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pmajap
ewita888
Navrhujem mínusky úplne zrušiť, lebo toto je nekonečná téma.. ak niekto odpovie nesprávne, na to sú predsa komenty, aby ho niekto opravil.. napísať: prepáč, v odpovedi sa mýliš, lebo...... snáď dokáže každý...
Nechápem, načo sú tie mínusky, len pre večné zvady a obviňovania..
ÁNO tiež som za úplné zrušenie, stratili opodstatnenie, nesúhlas sa dá vyjadriť aj normálnym napísaným spôsobom, tento matematický zneužívajú ľudia s nízkym sebavedomím .... asi im to pomáha
a rovnako im pomaha, ze sa im venuje tolko energie a casu. Ked vidia, co rozputali, musia si vo svojej zvratenosti uplne bahnit.
Naposledy upravil taiko : 07.04.14 at 11:58 Dôvod: preklep
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard
...Jednoducho ten čo upozorní to má ťažké, preto nechcem nikomu sťažovať úlohu pri "komunitnom" moderovaní.

Mínuskovanie potrebujeme v otázkach, pretože tých čo môžu takto moderovať Poradu je veľa a sú takmer všade, len to treba využívať. Vždy sa nájdu odpovede, ktoré sú zbytočným komentárom namiesto odpovede, ktoré sú spamom namiesto odpovede, ktoré sú otázkou namiesto odpovede. Preto potrebujeme to hlasovanie aj za cenu nejakých nespokojností (to jednoducho patrí k moderovaniu)...
Niektorí z tých, ktorí odpovedajú v odborných témach, sa vyjadrili, že mínusové hlasovanie nevyužívajú. Ja tiež neoznačujem odpovede v odborných témach mínusom, aj keď je to komentár a nie odpoveď, neužitočné atď. - s výnimkou ľudí, ktorí o danej problematike vedia figu borovú, ale majú nutkavú potrebu sa všade vyjadrovať. Tak kto potom hlasovanie potrebuje?
1 1
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... Richard, ak môže mať admin frustrujúci pocit z vyjadrení neustále (podotýkam nielen bezplatne, ale kvalitne) radiaceho člena Porady (avalik-a), takisto môže mať frustrujúci pocit (a ver mi, že má) aj druhá strana.

Porada.sk bol (áno, bol) jeden výnimočný projekt, ktorý nemožno porovnávať s inými stránkami, tobôž nie s FB... Podarilo sa podchytiť, stmeliť a zapojiť hoci úzku, ale veľmi aktívnu skupinu ľudí profesionálne sa venujúcich účtovníctvu a daniam, ktorí vzhľadom na slovenské špecifiká - t.j. neustále rok čo rok, na poslednú chvíľu novelizované zákony a predpisy (často účelovo), ich nejednotný výklad a problematické aplikovanie niektorých ustanovení v praxi, zavádzanie e-komunikácie a jeho nezvládanie príslušnými orgánmi, ... mali potrebu konzultovať a poradiť sa s inými, ako vidia problematiku, rešia a aplikujú jú vo svojej práci. Proces výmeny informácií, skúseností, praktických rád bol nezištný, obojsmerný, ľudia sa pýtali, ale ešte viacej radili. Bez ohľadu na to, že pritom pomáhali a vychovávali svoju konkurenciu, ktorá ich oberala o zákazníkov.

Porada bola pre tento spôsob komunikácie ako stvorená, dosť demokratická a zároveň samoregulačná, ľudia sa prevážne poznali (veľa aj osobne) a hlavne rešpektovali... Časom pribúdali ľudia z iných profesií, čo sprvoti len pridalo na atraktívnosti stránky a kvalite jej príspevkov.

Uvedené malo za následok nielen nárast počtu členov a hostí navštevujúcich Poradu, ale i z tohto vyplývajúcich problémov - zvyšujúci sa počet príspevkov či tém, následne zväčšujúca sa ich neprehľadnosť, väčší rozptyl názorov, pribúdajúci počet nedočkavých až arogantných prispievateľov, a najmä nudiacich sa srandistov a podpichovačov (osobne pritom mám rád humor, i podpichovanie v prospech dobrej veci).

No a na zvýšený počet návštev a otázok a z toho vyplývajúcich obmedzení či problémov musel admin reagovať... a aj reagoval. On je skalopevne presvedčený, že zmeny sú prospešné a pozitívne, ja naopak som naďalej presvedčený, že nie. Teda ako pre koho. Podľa môjho názoru admin podcenil a hlavne si neuvedomil čo sú priority a požiadavky "zdravého jadra", teda toho, na základe ktorého Porada viac-menej vynikovajúco fungovala. Zameral sa dizajnom, funkčnosťou najmä na (pre Poradu potrebnú) novú klientelu - aby im všemožne uľahčil život. Budiž. Ale nepamätám sa, že by sa o smerovaní vývoja chcel poradiť s tým "zdravým jadrom". Napr. ani toľko námahy si nedal, aby v časoch najväčšieho "vajatania sa" (prerodu) stránky občas oznámil radiacemu personálu o odstavení niektorých funkcií ... to boli veľakrát nervy - zisťovať, či nechápeme novú funkcionalitu, chyba je v našom PC, alebo či niečo iné.... a stačilo tak málo - napr. oznámiť, že od piatku 18:00 odstavím na čas to a to ...

Takže tak... aj dobročinnosť bezplatných radcov má svoje hranice a konečnosť... lebo jedna vec je bezplatne poradiť, druhá vec je neustále sa prispôsobovať prostrediu (v ktorom chcem poradiť) len preto, aby som to vôbec tak mohol urobiť (tu narážam na filozofiu čo otázka, to nová tému)... Richard, tebe sa páčia napr. stovky rovnakých otázok (zároveň aj tém) ohľadne KV ???? Lebo obhajovať s tvrdením, ... však je to "v etikete" nemá význam, keď vieme, že zo 100 ľudí si ju 99 aj tak neprečíta, nemá význam. Človek sa utopí v tej spleti otázok, aj len dúfam, že otvoria si tú, v ktorej je aj správna odpoveď.... lebo sa veru nájdu aj také, kde je nesprávna odpoveď ... a veru nikto na to ani nezareaguje ... voľakedy, za čias "starej" Porady to nebolo mysliteľné.

A áno, od určitej doby absentujem na Porade... jednoducho preto, že nie som stroj, aby som non-stop odpovedal na niektoré donekonečna opakajujúce sa rovnaké otázky... lebo aj ja by som mal záujem o seriózne predebatovanie určitých otázok... lebo Porada bola o "vzájomne si radíme, nie len odpovedáme"...ale jednoducho konštruktívnej debate nie je vytvorený priestor, a čo je podstatné - chýbajú mi ľudia, čo by mali seriózny záujem... a okrem toho, je tu platená verzia, kde kvalifikovane poradia... Apropo, prečo ľudia, ktorí tam radia, sa akosi vytratili z Porady ? žeby preto, že nestíhajú popri robote ? Aj tí, čo tu bezplatne radia, to musia stíhať popri robote... alebo, ak by aj tu radili bezplatne, tak nebude klientov platenej verzie ? Ale to rovnako môžu povedať aj bezplatne radiaci... a potom že tí nemajú byť frustrovaní...

S pozdravom Štefan.
17 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard
LukyKs

Vydýýýýššš
Žiaľ toto je achylovka otvorenej platformy a cena za jej otvorenosť.
Žiaľ nájdu sa takí čo to zneužívajú a ešte sa smejú.

Treba si ich však individuálne zablokovať a mínuskovať.

Preto považujem systém hlasovania za omnoho lepší ako bola obyčajná diskusia. Na vrchu máme dobré odpovede a na spodku máme zvyšok prípadne blbosti a spam.

Nech mi nikto nehovorí že to nie je lepšie ako táto "jednoúrovňová" debata kde si hocikto píše čo chce, celá sa to prelína a guláši. Teda ja som stále presvedčený že formát otázok a odpovedí je presne to čo Porada pre svoj poriadok a praktickosť (ak máme hovoriť o databáze odpovedí) potrebovala.
Dobré odpovede sa navrch dostanú plusovým hodnotením, nie mínusovým. Samozrejme, platí to len v prípade, ak nemá nejaká osôbka pocit, že je jej kámoške ubližované a nezačne rozdávať plusy/mínusy presne naopak - užitočná odpoveď mínus, neužitočná plus.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard
...Viete mi uviesť príklad stránky kde vidno mínusky, kto ich dal? FB sa mínskom úplne vyhol a nemá ich (existujú fan stránky aby ich tam dali). Stackoverflow, quora, reddit majú mínusky, ale nezverejňujú. Lebo to robí zlú krv...
Vieš mi uviesť príklad stránky, kde mínusové hodnotenie nerobí zlú krv? Kde sa nezneužíva na hodnotenie nie príspevkov, ale toho, kto ich písal?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Llívia
Richard
...Jednoducho ten čo upozorní to má ťažké, preto nechcem nikomu sťažovať úlohu pri "komunitnom" moderovaní.

Mínuskovanie potrebujeme v otázkach, pretože tých čo môžu takto moderovať Poradu je veľa a sú takmer všade, len to treba využívať. Vždy sa nájdu odpovede, ktoré sú zbytočným komentárom namiesto odpovede, ktoré sú spamom namiesto odpovede, ktoré sú otázkou namiesto odpovede. Preto potrebujeme to hlasovanie aj za cenu nejakých nespokojností (to jednoducho patrí k moderovaniu)...
Niektorí z tých, ktorí odpovedajú v odborných témach, sa vyjadrili, že mínusové hlasovanie nevyužívajú. Ja tiež neoznačujem odpovede v odborných témach mínusom, aj keď je to komentár a nie odpoveď, neužitočné atď. - s výnimkou ľudí, ktorí o danej problematike vedia figu borovú, ale majú nutkavú potrebu sa všade vyjadrovať. Tak kto potom hlasovanie potrebuje?


Lívia, Lívia, som sa schuti zasmiala
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Richard
...Žiaľ nájdu sa takí čo to zneužívajú a ešte sa smejú.

Treba si ich však individuálne zablokovať a mínuskovať.

Preto považujem systém hlasovania za omnoho lepší ako bola obyčajná diskusia. Na vrchu máme dobré odpovede a na spodku máme zvyšok prípadne blbosti a spam.

Nech mi nikto nehovorí že to nie je lepšie ako táto "jednoúrovňová" debata kde si hocikto píše čo chce, celá sa to prelína a guláši. Teda ja som stále presvedčený že formát otázok a odpovedí je presne to čo Porada pre svoj poriadok a praktickosť (ak máme hovoriť o databáze odpovedí) potrebovala.
Keď niekto začne řádit v otázkach tak ako teraz v debatách, dobrá odpoveď môže ľahko skončiť na spodku medzi blbosťami a spamom.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Teraz som omylom pri Štefanovom príspevku klikla na šípku dole, keď to chcem zrušiť, nejde to.. prečo??
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Mne sa to uz tiez stalo. Klikni na to znovu.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
@štefan2005

Súhlasím že frustrácie môže mať Poraďák ktorý odpovedá a častokrát si vyslúži nezaslúžené reakcie, alebo teda že aj táto stránka má chyby. Ja som vypovedal o frustráciách, ktoré mám ja a nesúvisia s nejakou chybou, ale podľa mňa neoprávnenými výčitkami.

Porada nebola samoregulačná, preto sme tu dosť skoro začali skúšať rôzne nástroje, ďaleko skôr ako prišlo k tej drsnej zmene pred rokom. Samozrejme v úplných začiatkoch to tu bolo až ideálne, pretože tu fungovala malá viacmenej homogénna skupina ľudí a ako to už býva na začiatku sú všetci k sebe milí a slušní.

Porada však začala rýchlo narastať, výzvy na jednu otázku v téme som sa tu snažil propagovať už v roku 2005 http://www.porada.sk/t14770-nova-ota...s-s-temou.html

Sám neviem či sa mám sťažovať alebo tešiť čo sa týka nárastu Porady. Pozrime sa na to realisticky. Aké boli šance Porady? Pritiahli sme tu viac erudovaných ľudí, ktorí sa ochotne zapojili do zodpovedania otázok, alebo sme tu pritiahli väčšinu ktorá nevedela odpovedať, necítila sa dosť kompetentná odpovedať, bola lenivá, nemala chuť pomáhať niekomu informáciami za ktoré sa zvyčajne platí.... Porada nebola pre hoby témy, nebola pre voľnočasové aktivity.

Je rozdiel rozbehnúť a udržať stránku o fotografovaní či autách či svadbe, kde si ľudia radi vymieňajú informácie a ani im nenapadne že to vlastne robia "zadarmo".

Porada je dobrý projekt a pomáha tisíckam ľudí. Ja som s novým formátom spokojný, kvalita obsahu a prehľadnosť je tu lepšia. Ak sú dobre nazvané otázky tak je to super, presne sa dá najsť to čo hľadám, dobré odpovede sú hore, slabšia odpovede sú dolu.

Štefan ty máš na to iný názor, uprednostňuješ jednu dlhú tému. Neberiem ti to. Má to svoje určité výhody, ale ja to považujem za neprehľadné a je to horší formát.
Mne omnoho viac vyhovuje či už na Porade alebo cez Google, keď niečo potrebujem tak radšej si prečítam konkrétny problém a riešenie ako siahodlhý článok a diskusiu (samozrejme ak sa dopátram k odpovedi len v dlhej diskusii nič mi neostáva len sledovať ten vývin diskusie a zabijem tým aj patrične viac času, aj však dobre zodpovedaná otázka navrchu, stačí mi to).

Chápem, tebe niekedy ide o to "vydiskutovanie" si nejakého problému ale to je potrebné pri nejasných veciach a najmä vtedy ak nie je dostatočne položená otázka, alebo odpoveď nie je úplná. Áno vtedy to treba ešte disutovať, ale na to tu máme komentáre a tie sú úplne ok. Aspoň idem v jednom vlákne a nečítam dve-tri prepletené vlákna (diskusie) za sebou.
Skutočne nový formát nie je úplne najideálnejší pre typ otázky ktoré sú nejasné už v zadaní a keď ani ten čo odpovedá ani poriadne nevie čo chce byť otázka alebo ani sám si nie je istý svojou odpoveďou a pýtajúci mu začne argumentovať. Stále však tento nový formát nevylučuje diskusiu v komentároch a zároveň však pomáha aby najlepšie odpovede a ich diskusia vyplávala na povrch a nemnožia sa nám v jednej téme ďalšie a ďalšie otázky, ktoré pri vyhľadávaní nikto nenájde.
Dokonca by som si vedel predstaviť napr. namiesto takej dlhej témy ktorú ty preferuješ, napríklad Kontrolný výkaz rubrika by bola spravená tak že je tam priamo zobrazená otázka a najlepšia odpoveď a môžeš si čítať jednotlivé otázky a odpovede priamo na stránke rubriky.

Súhlasím že otázky sa opakujú, ale ver či never toto sa nedá vylúčiť pretože niektorí jednoducho nevedia vyhľadávať, dá sa to len obmedziť a práve nezahrabanie otázky do témy ale vystihnutie jej podstaty v názve prispieva k zníženiu podielu opakovaných otázok.

K výpadkom: ak tu bol nejaký väčší výpadok bez upozornenia, tak to bolo spôsobené chybou. Prechod na novú verziu bol riadne avizovaný. Bude to znieť ako výhovorka, ale máme limitované možnosti a ak sa porovnám s internetovými gigantami či miliónovými štátnymi stránkami (drsr financnasprava socipoist, tak naše výpadky a pochybenia môžem považovať za veľmi priaznivé.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Richard
Aby sme sa však vrátili späť k mínuskovaniu. Ja som uviedol prečo sú anonymné.

Moja otázka znie: Čomu pomôže zverejnenie mín
usových hlasov? To tu nikto myslím nevysvetlil.
Veľmi dobrá otázka. Možno si mal ňou začať, lebo ty si už neraz vysvetľoval. Tak by bolo načim, aby vysvetlili tí, ktorí tak tvrdo bojujú za zverejnenie mínuskovačov.

Čítam nespočetné množstvo príspevkov o tom, že jednotlivcom je mínuskovanie šuma fuk. Je to ozaj tak? Veď stále tu koluje téma o pomstychtivom mínuskovaní. V zadaní autorka uvádza: "nejde o moje mínusky, na tie kašlem,ide mi o pomstu,ktorá je očividná, ale nie voči mne (zatiaľ)." Aj táto téma, kde ťa autor rigorózne žiada o odtajnenie mínuskovania(+xy nickov, ktorí sa k nemu pripojili) svedčí o tom, že mínuskovanie nemá nikto "v paži", že ono frustruje a zároveň nabáda k oplácaniu. Jednotlivca či skupiny. Ak by tomu tak nebolo, na čo by už len bolo komu odtajnenie?

Takže odpoveď na otázku: "Čomu pomôže zverejnenie mínusových hlasov?" je veľmi jednoduchá. Ničomu nepomôže, vyostrí vzťahy a bude sa mínuskovať viac ako doteraz.

Mám nemenný názor na to, že mínuskovanie v debatách by nemalo byť. Mám osobnú skúsenosť s jedným portálom, kde po zrušení mínuskovania je tam ďaleko menej zlej krvi. Viac sa tam teraz debatuje a vysvetľuje. To, čo presahuje normu slušnosti, moderátor vymaže. Pri otázkach je trochu iná situácia, tam majú mínusky asi svoje opodstatnenie.

A ešte niekoľko poznámok na margo slušnosti a dodržiavania etikety na Porade. Vždy budem tvrdiť, že web nie je len vizitkou prispievateľov, ale predovšetkým vlastníka webu. Ak pripustí na ňom osobné urážky, obťažovanie, hrubosť a osočovanie pre názor, ide to na jeho vrub. Ťažko takýto web označiť za seriózny, aj keď tieto excesy nemusia byť pravidelne na programe dňa. Povesť webu nerobí len jeho moderný dizajn, ale aj miera konformnosti tých, čo na ňom "žijú". A tieto hranice jednoznačne nastavuje administrátor. Prenechávanie moderovania jeho užívateľom je len alibizmus. Iná vec by bola, ak by táto stránka stavala na sledovanosti, založenej nie na odbornosti, ale na vyhrotených názoroch, konfliktnosti a rozbrojoch.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alaya1
Mozeme poziadat Richarda, aby tie 3 mena minuskujucich extremistov zverejnil. Ak to pomoze atmosfere na Porade.. pripadne aj ich IP adresy :
Tiež si myslím, že by v záujme upokojenia "atmosféry" na Porade, mali byť uverejnené aj mená a priezviská, výška a váha mínuskovačov, u žien - číslo podprsenky a u mužov - dĺžka ich EGA. Nech sa vie, s kým má Porada tú česť!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Petra Nová
alaya1
Mozeme poziadat Richarda, aby tie 3 mena minuskujucich extremistov zverejnil. Ak to pomoze atmosfere na Porade.. pripadne aj ich IP adresy :
Tiež si myslím, že by v záujme upokojenia "atmosféry" na Porade, mali byť uverejnené aj mená a priezviská, výška a váha mínuskovačov, u žien - číslo podprsenky a u mužov - dĺžka ich EGA. Nech sa vie, s kým má Porada tú česť!
Petra, nechapem o co ti ide. Mna napr. o to, aby si ludia tu na Porade napriklad o mne nemysleli, ze mi preskocilo a nemam inu robotu, ako tu minuskovat, ak si na tom niekto zaklada. Ak som niekomu minusko dala,verejne som to povedala.Mozno tebe je to zverejnenie neprijemne, mne absolutne nie, nevyzivala som sa v tom, nerobila som to, nakolko od vtedy, co ste zacali preberat volby v jednej teme, ste tam stratili sudnost. ja si myslim, ze je toto minuskovanie o tom, kto z koho a preto sa priklanam k uplnej ignoracii.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať