Zavrieť

Porady

Ovládač ku klávesnici OMEGA OK124U

Opäť sa zas hlásim s technickým problémom.
Občas potrebujem napísať nejaký text v ruštine a keďže rozloženie azbuky nepoznám, kúpila som si minulý mesiac klávesnicu s azbukou.... Je však taká obyčajnejšia, takže vždy som si ju len na dobu napísania textu zapojila a potom som opäť prehodila normálnu :-) No dnes mi zahlásilo akúsi chybu s ovládačom - a klávesnica mlčí..... skúšala som ju opätovne zasunúť, vysunúť, nič nepomáha.... Táto pôvodná píše (našťastie), takže dedukujem, že v tom, do čoho sa strká problém nebude.... Uja od gúglov som tiež poprosila o pomoc - s vyhľadaním ovládača, ale asi som zle hľadala - nič som nenašla.... a popravde, nie som až taká zbehlá, aby som si niečo odinštalovala (takú jednu radu som na jednom fóre našla), keď neviem, čo si mám potom nainštalovať (teda hlavne odkiaľ a ako)
Pre presnejšie info (možno sú podstatné) - mám PC Compaq CQ1000, OS Windows 7, bežne používam klávesnicu Comfort Curve Keyboard 3000
Veľká vďaka za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    poznám tieto problémy nal by to vyriešit program driver pack solution stiahneš ho kliknutím na tento link: http://goo.gl/VT3419
    postup:
    1.stiahni program
    2.zapoj klávestnicu
    3.nainštaluj a otvor program
    4.hned ako program vyhladá chýbajúce ovládače zobrazí sa ikona s chýbajúcim ovládačom (to je to PCI...) kliknutím nanu sa začne stahovanie ovládača prýpadne stránka s nerziamy ovládaču po stiahnutí ovládač môžeš nainštalovať ale sponzorské programy nie je nutné akceptovať

    ps: možno ti najďe aj nové aktualizácie pre iné hardware v pc alebo chýbajúce ovládače

    ak to buďe v angličtine
    driner updates znamena: ovládače v pc ktoré sa dajú aktualizovať
    mising drivers znamená: chýbajúce ovládače ktoré sa dajú nainštalovať

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    Problém vyriešite úplne elegantne. Stiahnite si z internetu niektorý z voľných softvérov, napr na stránke: http://www.instaluj.cz/ruska-ukrajin...cka-klavesnice, alebo zadaním do prehliadača Google : "Ruská / fonetická klávesnica" a zvoliť si prípadne iný. Ja na tomto frčím 10 rokov úplne bez problémov. a vo všetkých programoch. Inštalácia je úplne jednoduchá aj pre začiatočníkov a budete písať v ruštine bez potreby inej klávesnice, resp používania dvoch klávesníc. Po nainštalovaní stačí pri bežnej práci na PC v dolnej liste prepnúť z SK (EN) na Ruština., napísať text v ruštine, prepnúť znova na SK a pokračovať ďalej na tej istej klávesnici. Písmena ruskej azbuky sú presne na tých istých klávesách ako na klávesnici s normálnou abecedou - odchýlky ako trvrdý znak, mäkký znak zistíte za pár sekúnd keď prejdete cez všetky klávesy.
    Naposledy upravil barancik : 26.07.14 at 11:03

    Ovládač ku klávesnici OMEGA OK124U

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.