Zavrieť

Porady

Je nutné odpovedať na výzvu zo súdu?

Ahojte, včera mi bola doručená výzva z okresného súdu aby som oznámil súčasný pobyt, resp. presný názov a adresu zamestnávateľa odporcu (môjho otca, kvôli exekúcii). Taktiež mám súdu oznámiť, či súhlasím aby som bol odporcovi ustanovený ako opatrovník, keďže odporca sa nachádza na neznámom mieste.

Chcem sa informovať či je potrebné reagovať na takúto výzvu od súdu, a ak nebudem reagovať čo by sa mohlo stať resp. vyplynúť pre mňa?
Ďakujem všetkým za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Si si istý, že ide o exekúciu ? V exekučných konaniach sa strany označujú ako oprávnený a povinný.
    Súd ustanovuje opatrovníka vtedy, ak pobyt účastníka konania (spravidla žalovaného, odporcu príp. povinného) nie je známy alebo mu nie je možné doručiť písomnosť na známu adresu v cudzine. Ak ustanoví súd opatrovníka, potom koná s ním, a aj všetky písomnosti doručuje jemu - vrátane rozsudku. Môže sa tak stať, že rozsudok bude právoplatný a vykonateľný (exekúcie "schopný") aj keď sa o ňom žalovaný nedozvie.
    Na jednej strane môže byť riskantné prijať úlohu opatrovníka (neviem o akú vec ide), na druhej strane ak to nepríjmete vy, súd ustanoví iného opatrovníka. Bežne sa ustanovujú aj zamestnanci súdu, a vy už nebudete mať prehľad o veci.... záleží samozrejme aj na vzťahu s otcom.
    V každom prípade ale ak sa rozhodnete funkciu prijať odporúčam poradiť sa s odborníkom o tej veci, aby z toho nebolo viac škody ako osohu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No mal by si reagovať a odpovedať. A pokiaľ nechceš nejako poškodiť otcovi - odpíš im v tomto znení: "Presný súčasný pobyt XY mi nie je známy, nepoznám jeho zamestnávateľa, teda ani neviem poskytnúť tieto údaje."

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ste povinný reagovať pod hrozbou pokuty. To, ako budete reagovať, je už na Vás.

    Je nutné odpovedať na výzvu zo súdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.