Zavrieť

Porady

počet nájomníkov si dôverník upravuje, ako sám chce

Dobrý deň! Poprosím vás o radu:som spoluvlastníčkou bytu v meste, kde už 10 rokov nebývam, nemám tam už 10 rokov trvalý pobyt. Mám trvalý pobyt 150 km od tohot rodného mesta.Ale dôverník si ma koncom každého roka zapíše, ako trvalo bývajúcu na adrese a preto za osobomesiacov každoročne musím prispievať, pritom ako spoluvlastníčka chodím do toho bytu asi 1-2 x do mesiaca na 1 víkend.(spím tam 1 noc ). Písala som reklamáciu za vyúčtovanie osobomesiacov, ale bytový podnik mi odpovedal tak, že sa riadia na základe údajov, ktoré dôverník uvádza.V tom istom vchode som zdedila 1 izbový byt, ktorý som dala do prenájmu jednému rozvedenému pánovi. Mám ho riadne nahláseného, mám s ním uzatvorenú nájomnú zmluvu, platím daň z prenájmu. Ale tento istý pán dôverník tam každoročne uvádza 2 osoby, lebo k tomuto pánovi- môjmu nájomníkovi tam chodí nejaká priateľka občas na návštevy. V tomto jednoizbovom byte tiež pre tento nesprávny údaj účtuje bytové družstvo 2 osoby, teda 24 osobomeciacov.
Keď som sa dôverníka opýtala, či aj inde pripočíta do evidencii aj návštevníkov, tak sa my posmieval. Nechce rešpektovať, že tam nebývam, že v druhom byte býva trvale iba 1 nájomník. Prosím o radu. Ročne to činí cca 19€ naviac za každú umelo vytvorenú osobu.
Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

Tak toto je fakt zlé

asi ani s jedným z týchto 2 problémov nepohneš
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1magdi
Dobrý deň! Poprosím vás o radu:som spoluvlastníčkou bytu v meste, kde už 10 rokov nebývam, nemám tam už 10 rokov trvalý pobyt. Mám trvalý pobyt 150 km od tohot rodného mesta.Ale dôverník si ma koncom každého roka zapíše, ako trvalo bývajúcu na adrese a preto za osobomesiacov každoročne musím prispievať, pritom ako spoluvlastníčka chodím do toho bytu asi 1-2 x do mesiaca na 1 víkend.(spím tam 1 noc ). Písala som reklamáciu za vyúčtovanie osobomesiacov, ale bytový podnik mi odpovedal tak, že sa riadia na základe údajov, ktoré dôverník uvádza.V tom istom vchode som zdedila 1 izbový byt, ktorý som dala do prenájmu jednému rozvedenému pánovi. Mám ho riadne nahláseného, mám s ním uzatvorenú nájomnú zmluvu, platím daň z prenájmu. Ale tento istý pán dôverník tam každoročne uvádza 2 osoby, lebo k tomuto pánovi- môjmu nájomníkovi tam chodí nejaká priateľka občas na návštevy. V tomto jednoizbovom byte tiež pre tento nesprávny údaj účtuje bytové družstvo 2 osoby, teda 24 osobomeciacov.
Keď som sa dôverníka opýtala, či aj inde pripočíta do evidencii aj návštevníkov, tak sa my posmieval. Nechce rešpektovať, že tam nebývam, že v druhom byte býva trvale iba 1 nájomník. Prosím o radu. Ročne to činí cca 19€ naviac za každú umelo vytvorenú osobu.
Ďakujem za pomoc.
Teraz ako ???

Ty chodíš pár krát do mesiaca .
Priateľka občas , alebo " občas " ...???
Keď sa na to tak pozerám , tak predsa ide aj o tú spotrebu a používanie spoločných priestorov ...výťah , osvetlenie chodby , atď ...
P.S.:
Ročne 19 € ??? Podľa mňa za jednu osobu ...
Koľko kávičiek vypiješ za mesiac ? Jedna káva vychádza ( berme zlatý stred ) na tých cca 1,50 € ....či ???
0 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Prenajímaš byt a ideš sa dohadovať o 9 € ???????
0 0
1magdi 1magdi

1magdi je offline (nepripojený) 1magdi

chodím tam k tete, ktorá si ten byt odkúpila. nie som občasná priateľka..
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

1magdi
chodím tam k tete, ktorá si ten byt odkúpila. nie som občasná priateľka..
magdy, akosi nechápem... byt si odkúpiš, dva krát za mesiac tam chodíš, ale povedz k akej ešte tete chodíš, čo si "ten"...to akože tvoj byt odkúpila?
Nezamotala si sa?- skús si prečítať zadávanú tému.
Nakoniec ten pán, čo mu svoj ďaľší byt prenajímaš, zaplatí tie osobomesiace on...či???
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tie občasné návštevy poznám veľmi dobre. Aj my máme susedu, ku ktorej chodí priateľ len občas, každý deň, na návštevy. Občas tam každú noc prespáva, ale inak tam nebýva...

A čudovala sa, prečo by mala platiť za 2 osoby??? Veď jej priateľ tam nemá trvalý pobyt....

No nezabiješ ju....?

A to, že ty tam "občas" prídeš, neznamená, že dom nemá náklady na elektrinu, upratovanie a pod. Dôverník postupuje správne, nemáš sa na čo sťažovať. Nebudem sa tu rozpisovať viac, bolo o tom už dosť písané na porade, napr. tu:

http://www.porada.sk/t237542-v-byte-...kov-bytov.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať