Zavrieť

Porady

Čo takto trochu matematiky?

3 muži si rezervovali izbu v hoteli. Každý zaplatil 10 Sk. Pri vyplácaní účtu sa však zistilo, že izba je o 5 SK lacnejšia. Pokladník nevedel, ako spravodlivo rozdeliť 5 Sk trom mužom, tak každému mužovi vrátil po korune a 2 Sk si nechal.
V konečnom dôsledku teda každý muž zaplatil 10-1=9 Sk.
Lenže: 9x3=27
27+2=29

Kde zostala 1 koruna?
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Viera123
Šejkovo dedičstvo

Šejk mal dvoch synov. Na smrteľnej posteli im povedal, že dedičstvo získa ten z nich, koho ťava dôjde do mesta ako druhá (z oboch tiav). A tak sa synovia vydali z domovskej oázy na cestu do mesta. Po troch dňoch pomalého poflakovania na ceste stretli starca (samozrejme mimoriadne múdreho). Keď mu povedali o svojom trápení, niečo im poradil. Hneď potom vyskočili obaja na ťavy a uháňali k mestu. Čo im poradil?
uhadnem? sadli na bratovu?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

ayya
uhadnem? sadli na bratovu?
ayya, uhádla si. lebo si vedela, alebo si nad tým aj dumala?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
http://www.sudokuliga.cz
tu je na sudoku...celkom dobrá stránka
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Viera123
Šejkovo dedičstvo

Šejk mal dvoch synov. Na smrteľnej posteli im povedal, že dedičstvo získa ten z nich, koho ťava dôjde do mesta ako druhá (z oboch tiav). A tak sa synovia vydali z domovskej oázy na cestu do mesta. Po troch dňoch pomalého poflakovania na ceste stretli starca (samozrejme mimoriadne múdreho). Keď mu povedali o svojom trápení, niečo im poradil. Hneď potom vyskočili obaja na ťavy a uháňali k mestu. Čo im poradil?
Vierka, išla som tiež trošku pogoogliť, ako mi poradila ayya, a čo som tam nenašla?

Kedysi dávno dvaja Egypťania bojovali o ruku dcéry jedného šejka. Šejk nemal ani jedného z týchto dvoch mužov rád a nechcel im dať svoju dcéru. Preto vymyslel súťaž na ťavách. Musia prejsť z Káhiry do Abú Džabú a dcéru dostane ten, ktorého ťava príde posledná do cieľa.
Muži sa rozhodli vyhnúť sa dlhej expedícii a zašli za múdrym mužom a popýtali sa ho o radu. Múdry muž im poradil, obaja nápadníci hneď vysadli na ťavy a šli súťažiť.
Čo poradil múdry muž nápadníkom?

No teraz ma tu asi chvíľu nebude, je tam toho požehnane, ayya ďakujem...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Viera123
ayya, uhádla si. lebo si vedela, alebo si nad tým aj dumala?
nevedela, ale spomenula som si na taku podobnu o klamaroch
(jeden vzdy klame, druhy vzdy povie pravdu, ako od nich dostat spravnu odpoved) poznas, ze?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

ayya
nevedela, ale spomenula som si na taku podobnu o klamaroch
(jeden vzdy klame, druhy vzdy povie pravdu, ako od nich dostat spravnu odpoved) poznas, ze?
Priznám sa, že mne logické hádanky moc nejdú, ale je tu so mnou moja dcéra, ktorá tie hlavolamy miluje:p, a pozná ich veľlmi veľa. Takže mi zadáva predlohu. Sama by som ich ale nevyriešila tak ľahko. Na ten Vianočný stromček si neprišla?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Viera123
Priznám sa, že mne logické hádanky moc nejdú, ale je tu so mnou moja dcéra, ktorá tie hlavolamy miluje:p, a pozná ich veľlmi veľa. Takže mi zadáva predlohu. Sama by som ich ale nevyriešila tak ľahko. Na ten Vianočný stromček si neprišla?
to som vcera prehliadla.....ale skusim - podla mna B... ale iba za podmienky, ze vie o tom, ze A vidi aj B aj C ...
je to tak?
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

abel
Vierka, išla som tiež trošku pogoogliť, ako mi poradila ayya, a čo som tam nenašla?

Kedysi dávno dvaja Egypťania bojovali o ruku dcéry jedného šejka. Šejk nemal ani jedného z týchto dvoch mužov rád a nechcel im dať svoju dcéru. Preto vymyslel súťaž na ťavách. Musia prejsť z Káhiry do Abú Džabú a dcéru dostane ten, ktorého ťava príde posledná do cieľa.
Muži sa rozhodli vyhnúť sa dlhej expedícii a zašli za múdrym mužom a popýtali sa ho o radu. Múdry muž im poradil, obaja nápadníci hneď vysadli na ťavy a šli súťažiť.
Čo poradil múdry muž nápadníkom?
Tie stránky to asi jedna od druhej kopírujú alebo preberajú a niečo tam dotvoria, aby to nebolo až také okaté. A ty si na to tiež prišla??
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Viera123
Tie stránky to asi jedna od druhej kopírujú alebo preberajú a niečo tam dotvoria, aby to nebolo až také okaté. A ty si na to tiež prišla??
Neprišla som na to, a kým som začala rozmýšlať, už tam dala ayya správnu odpoveď.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

abel
Neprišla som na to, a kým som začala rozmýšlať, už tam dala ayya správnu odpoveď.
a vies ze to nie je uplne spravna odpoved?... alebo su riesenia dve, alebo v tom zadani nieco chyba... napr. taka veticka ze: mali sa hlasit podla abecedy, a chvilku bolo ticho... tak potom B povedal svoju farbu...
a zmylila som sa preto, lebo ... akosi automaticky som predpokladala, ze B a C nemaju rovnaku farbu. Ale mohli mat... a v tom pripade by na svoju farbu prisiel prvy anjel A ... videl by B a C s rovnakou farbou, vedel by svoju teda opacnu ... potom by B vedel, ze ma opacnu ako A ale rovnaku ako C... lebo by pochopil, ze A vidi dve rovnake ... hlasi svoju, tak B by hlasil opacnu ako A, potom by zas z toho povedaneho C vedel, ze ma taku istu ako B, lebo prvy sa hlasil A ... a to mohol iba preto, ze B a C su rovnaki... cize C by hlasil rovnaku ako B ... a posledny by sa ohlasil D ... lebo ina by uz na neho nezostala...
takze moja chyba bola v tom, ze som predpokladala, ze prvy mlci, lebo B a C ma kazdy inu farbu a teda preto anjel A nevie svoju....
co teraz?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Na lavičke v parku sa stretli dvaja bezdomovci. Prvý bezdomovec vytiahol z igelitky 5 rožkov, druhý 3. Dali ich na jednu hromadu, keď v tom za nimi prišiel tretí bezdomovec. "Najem sa s vami," hovorí. "Nemám však žiadne jedlo, mám ale zopár drobných peňazí."
"Dobre."
"Dobre."
Obaja bezdomovci súhlasili. A tak všetci traja spolu zjedli spomínaných 8 rožkov, pričom každý zjedol presne rovnaké množstvo.
Keď sa najedli, tretí bezdomovec položil na lavičku 8 Sk a odišiel.
"Rozdeľme sa rovnakým dielom," navrhoval bezdomovec, ktorý mal pôvodne 3 rožky.
"To určite nie," protestoval druhý. "Ja som dal predsa viac pečiva."
Ešte hodnú chvíľu sa takto naťahovali a dohadovali, no na správne riešenie neprišli. Na ďalšej lavičke však sedel študent so svojou priateľkou. Podišli teda ku nim a poprosili ich o rozsúdenie.
Študent chvíľu porozmýšľal a potom vyniesol spravodlivý rozsudok.

Ako sa majú bezdomovci rozdeliť o peniaze?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

prvý 7 Sk, druhý 1 :p
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

ayya
a vies ze to nie je uplne spravna odpoved?... alebo su riesenia dve, alebo v tom zadani nieco chyba... napr. taka veticka ze: mali sa hlasit podla abecedy, a chvilku bolo ticho... tak potom B povedal svoju farbu...
a zmylila som sa preto, lebo ... akosi automaticky som predpokladala, ze B a C nemaju rovnaku farbu. Ale mohli mat... a v tom pripade by na svoju farbu prisiel prvy anjel A ... videl by B a C s rovnakou farbou, vedel by svoju teda opacnu ... potom by B vedel, ze ma opacnu ako A ale rovnaku ako C... lebo by pochopil, ze A vidi dve rovnake ... hlasi svoju, tak B by hlasil opacnu ako A, potom by zas z toho povedaneho C vedel, ze ma taku istu ako B, lebo prvy sa hlasil A ... a to mohol iba preto, ze B a C su rovnaki... cize C by hlasil rovnaku ako B ... a posledny by sa ohlasil D ... lebo ina by uz na neho nezostala...
takze moja chyba bola v tom, ze som predpokladala, ze prvy mlci, lebo B a C ma kazdy inu farbu a teda preto anjel A nevie svoju....
co teraz?
Ayya, obdivujem ťa... Chceš riešenie? Ja by som naň neprišla... Ako som písala, nemám na tieto matematické úlohy dosť trpezlivých buniek
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Viera123
Ayya, obdivujem ťa... Chceš riešenie? Ja by som naň neprišla... Ako som písala, nemám na tieto matematické úlohy dosť trpezlivých buniek
zas som sa zmylila? tak daj spravne riesenie, prosim
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

len nepovedz, ze nikto... lebo vsetci svietili za fialovo !!
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

ayya
zas som sa zmylila? tak daj spravne riesenie, prosim
Nezmýlila si sa. Len si napísala: Čo teraz? Tak asi už len to, prečo B, ako to prezentuje riešenie samotné...Aj keď si to uhádla.
Vianočný stromček
Riešenie nie je jednoznačné. Ak anjeli B a C majú rovnakú svätožiaru, potom musel anjel A okamžite vedieť akú má farbu (tú druhú). Ak však anjeli B a C mali rôzne svätožiare, potom anjel A musel mlčať a rozmýšľať. To by bol však signál pre anjela B, ktorý tak mohol z farby anjela C poznať, že on sám má na hlave tú druhú farbu.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Matematikárí - neviem úlohu - dostanem guľu!!!!!!
D O S K A
D O S K A
D O S K A
---------
L O D K A
Rovnaké písmenká znamenajú rovnaké číslice, ktoré?
Totál mi nepáli.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Pepa
Matematikárí - neviem úlohu - dostanem guľu!!!!!!
D O S K A
D O S K A
D O S K A
---------
L O D K A
Rovnaké písmenká znamenajú rovnaké číslice, ktoré?
Totál mi nepáli.
co napriklad takto?

8 4 9 5 0
8 4 9 5 0
8 4 9 5 0
-------------
25 4 8 5 0
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

2 4 7 5 0
2 4 7 5 0
2 4 7 5 0
---------
9 4 2 5 0
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Ľuba
2 4 7 5 0
2 4 7 5 0
2 4 7 5 0
---------
9 4 2 5 0
to ti nesedi sucet, 9 nie je spravne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať