Zavrieť

Porady

Ako je to v prípade ak zamestnanec našej firmy ide so zamestnancom inej firmy na zahran. pracovnú cestu na aute firmy iného zamestnanca?

Obaja pracovníci idú do rovnakej firmy v zahraničí. Je potrebná dohoda o zabezpečení dopravy na zahr. prac. cestu, alebo niečo podobné? Náš pracovník nemá vo vyúčtovaní prac. cesty výdavky na cestovné ani uvedený služ. dopr. prostriedok. Je to v poriadku.

Obaja cestujú autom ktoré je majetkom firmy, zamestnancom ktorej je druhý spolucestujúci, ktorí to auto aj šoféruje.
Úprava otázky 2: Jano z firmy A, Fero z firmy B , idú autom firmy B, ktoré šoféruje Fero na zahra. pracovnú cestu do firmy C.
Naposledy upravil Viera R. : 07.08.14 at 09:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že nástup na PC a použitie prepravy schvaľuje zamestnávateľ. Takže ten spôsob dopravy musí byť uvedený na cestovnom príkaze.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak su firmy dohodnute, ze sa pouzije firemne auto jednej firmy, bolo by dobre mat o tom zmluvu. Zamestnanci by mali mat uvedene v CP presny sposob dopravy (cize jeden, ze pouzije firemne auto a druhy, ze sa odvezie v aute spolu s. XY z firmy Z) - ma to suvis aj s pripadnym dokazovanim a uplatnovanim skody v pripade nehody.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nech mu určí ako dopravný prostriedok súkromné auto. Keďže zamestnanec asi nepredloží doklady na základe ktorých by mu vznikol nárok na náhradu za použitie súkromného auta (kópiu TP, doklad o cene PHM), tak za toto nebude mať náhradu.

    Zamestnávateľ ale môže použiť ustanovenie § 7 ods. 10:

    10) Zamestnávateľ môže so zamestnancom písomne dohodnúť poskytovanie náhrady za použitie cestného motorového vozidla v sume zodpovedajúcej cene cestovného lístka pravidelnej verejnej dopravy.

    Teda zamestnanec predloží informáciu o cene cest. lístka MHD (napr. cenu autobusu z mesta sídla firmy do mesta, kde má prac. cestu - vytlačenú z internetu) a zamestnávateľ mu môže túto sumu zaplatiť aj bez toho, aby zamestnanec mal nejaké skutočné preukázané náklady na dopravu (možno sa dohodol s tým známym, že za odvoz mu dá balíček kávy).

    Robí sa to vtedy, ak zamestnanec si zabezpečí inú formu dopravy, než je štandardná a aby mal aj tak nárok na nejaké náhrady. Firma by mu musela tak či tak zaplatiť minimálne to cestovné za autobus alebo vlak. A zamestnanec pritom môže ísť kľudne aj na bicykli.
    avalik Lenze firma zabezpecila prepravu autom inej firmy. Preco by mala platit este "fiktivne" cestovne?
    Chobot Jaj, som myslel, že ten odvoz si vybavil zamstnanec sám, cez nejakého kamaráta.

    Ako je to v prípade ak zamestnanec našej firmy ide so zamestnancom inej firmy na zahran. pracovnú cestu na aute firmy iného zamestnanca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.