Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri zmene úpravy styku otca s maloletým dieťaťom?

Vymazaná odpoveď vrátená späť.
Chobot

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako mám postupovať pri zmene úpravy rodičovských práv.
S otcom môjho syna nežijeme v spoločnej domácnosti. V Septembri minulého roku podal otec návrh na úpravu styku so synom. Na pojednávaní, 20.11.2013 došlo k dohode, kde otec sa má stretávať so synom každú sobotu od 14:00 do 16:00hod. v mojej prítomnosti. Je však povinný 3 dni pred koncom mesiaca poslať mi plán služieb aby upresnil termíny stretnutí. Odporca to prestal dodržiavať a syna videl naposledy 18.1.2014. Poslal mi sms správu, že stretnutia nebudú, kým on nebude mať potrebu stretnúť sa. Do dnešného dňa túto potrebu nemal a mňa by zaujímalo ako mám postupovať, keď chcem upraviť tento rozsudok tak, že stretnutia otca so synom sa budú uskutočňovať po telefonickom alebo písomnom dohovore so mnou ako matkou, aby som nemusela každý mesiac čakať čo prinesie ten nasledujúci. Ďakujem za skorú odpoveď
Naposledy upravil Chobot : 14.08.14 at 20:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Však keď ti nedodá plán stretnutí na nasledujúci mesiac,tak stretnutia nemieni absolvovať.Nechápem na čo čakáš...nemá potrebu stretnúť sa.A Liga otcov nie je súčasťou nášho právneho systému,či?
    Naposledy upravil Peggynka : 12.08.14 at 18:19
    17 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anett281 Práve že je pretože je to marenie súdneho rozhodnutia a je na to paragraf v trestnom zákone
    Peggynka Však si daj na súd žiadosť o zrušenie rozhodnutia,ktoré máš - myslíš,že je v záujme tvojho dieťaťa,aby ho už otec nemohol vidieť ? chceš ho donútiť násilím,aby dieťa navštevoval?
    http://www.najpravo.sk/judikatura/ro...ku-s-dietatom/
    anett281 Paradox toho všetkého je, že my máme úpravu styku každú sobotu v mesiaci čo je v rozpore zo zákonom. Myslím, že keď sa otec o syna nezaujíma, po žiadnej stránke aj napriek tomu že žijeme v jednom meste, nie je pre nikoho dobré stretávanie a byť v strese každý mesiac či pošle alebo nepošle plán služieb neprospieva ani mne ani synovi
    Peggynka V strese by som bola,keby som musela dávať dieťa nezodpovednému človeku; mnohé matky zažívajú "iné" stresy.BTW;súd ti schválil úpravu styku v rozpore so zákonom?
    lujza.j Kazdy ma stresy z ineho...ako vidnotreba ne neho podat tr.oznamenie za marenie....ak ho prasknu do baseuz pre decko dlhsie nepride a ani vyzivne platit nemusi...
    .aby niekto niekoho nutil...nechces nechaj tak a cau.....handrkovanie o decko...
    právnik-probono je to jeho PRÁVO nie povinnosť. k naplneniu skutkovej podstaty marenia úradného rozhodnutia preto nikdy nedôjde! prišlo by jedine, ale nie na strane otca, ale matky pokiaľ by styk marila. ale pred samotným trestným konaním sa najprv robí na civilnej úrovni výkon rozhodnutia ako represia na matku a keď to nepomôže (napriek upozorneniam a podniknutým opatreniam v marení bude pokračovať), prídu narobiť poriadky policajti.
    lujza.j ale ako vidno ona chce..chce a chcetoto sa jej nebude veru páčiť...
    misoft Po dlhšej dobe laicky zhrniem:
    "Práve že je pretože je to marenie súdneho rozhodnutia a je na to paragraf v trestnom zákone" - v čom? Že sa nestretáva, alebo že sa stretáva?
    "Paradox toho všetkého je, že my máme úpravu styku každú sobotu v mesiaci čo je v rozpore zo zákonom. Myslím, že keď sa otec o syna nezaujíma, po žiadnej stránke aj napriek tomu že žijeme v jednom meste, nie je pre nikoho dobré stretávanie a byť v strese každý mesiac či pošle alebo nepošle plán služieb neprospieva ani mne ani synovi" - kde je tam nejaké porušenie zákona? Súd rozhodol a basta! Takže ak rozhodol každú sobotu - tak to BUDE každú sobotu! Ak anett281 čo i len jeden jediný raz zabráni stretnutiu dieťaťa s otcom - tak práve anett marí úradné rozhodnutie! A otec NIE JE povinný posielať nejaký rozpis - drží sa rozhodnutia súdu (a veľmi pochybujem, že by tam napísali, aby bol ON povinný nejaký rozpis zasielať).

    Mám dojem, že ego anett281 utrpelo tým, že súd určil styk tak ako určil. Jednoducho neznesie, že má možnosť sa s nim stretávať 4x do mesiaca (asi najradšej by ONA bola, aby sa tak nedialo...)
    A ak by bola k dispozícii i výroková časť rozhodnutia - istotne by tam boli i podmienky styku... je celkom možné, že matka aj pri stretnutiach s otcom marí toto rozhodnutie (viď príspevok Lˇ.C.) a vedome ona porušuje zákon.
    Peggynka To kto všetko vymazal?
    lujza.j asi ona...
    Peggynka Ale že zmizli komenty aj od iných - tu,pod mojim príspevkom,nechápem...
    právnik-probono to by zaujímalo aj mňa, že kde mám komentár!
    Peggynka Veru tak...mali by jej kolízne opatrovníčky vysvetliť,že ako matka by mala obhajovať záujmy syna a nie svoje.Dúfam,že sa spamätá,lebo si viem predstaviť,akým spôsobom "buduje" vzťah k otcovi pri takomto postoji.Láska sa nikdy nevybuduje na základoch nenávisti.Verím,že keby si požiadal o zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti - toto by u rozumného sudcu prešlo ako pádny dôvod.Ak sa nezmení,urobila by som to,nie je predsa možné,aby takto pristupovala k výchove dieťaťa.
    dobrocani mal trvat na striedavej starostlivosti. Ja som sa rozviedol v maji tohoto roku, ani moja ex nechcela nic pocut o striedavej starostlivosti(ktora uz pred podanim na sud fungovala vdaka aktivnej ucasti UPaSVR, ktori ex vysvetlili, ze pokial sud neurci inak, mame obaja rovnake prava a povinnosti voci nasej dcere a nemoze ma obmedzovat v tomto smere. Podpisali sme mediacnu dohodu, ktorou sme sa dohodli na starostlivosti o dceru a riadili sa nou do rozhodnutia sudu.). Aj ked to trvalo vyse roka, som rozvedeny, dceru mame v striedavej starostlivosti a naprieky mi uz neroby v takej miere. Na moje stastie ma dcera uz osem rokov, mal som pozitivne stanoviska od koliznej, od UPaSVR a hlavne od dvoch detskych psychologov, ktorich urcil sud. Pred poslednym pojednavanim ma oslavila advokatka ex, ci nie som ochotny sa dohodnut, a kedze prijali povodne podmienky z mediacnej dohody, suhlasil som.
    Vyhovarat sa, ze ex je taka a onaka je detinske. Ak mam rad svoje dieta, urcite by som sa s nim stretaval tak casto ako sa da a na podmienku, ze stretnutia len v pritomnosti matky by som nepristupil ani za svet.
    Ja s ex komunikujeme len ohladne nutnych zalezitosti dceri(lekarske vysetrenia, zmena terminu striedania z dovodu rodinnych oslav, financovanie skolskych vyletov...)
    Aj mna dokaze ex dostat na povalu bez rebrika, ale casto zatnem zuby, vyzdvihnutie a odovzdanie dceri robim co najrychlejsie, aby pred dcerou nedochadzalo ku konfliktom. Stali sa veci, ktore jej do konca zivota nezabudnem, ale zivot ide dalej. Dceru mam rad a kedze ona ma rada aj svoju mamu, som nuteny robit kompromisi.
    alaya1 Kazda minca ma dve strany, je vsak smutne, ze dvaja ludia, ktori splodili spol dieta si riesia vztahy na internete.
    Peggynka Pre mňa je smutnejšie,že tí ľudia sa nie tak dávno milovali...a teraz takto...doplatí na to dieťa...
    Nájsť zmysel života v hľadaní priekov a zlomyseľností...to je silná káva,žiadna radosť zo života...zatrpknutie a roky bežia.
    Som rada,že je pohľad aj z druhej strany,mnohé veci sú jasnejšie...odhadla som.
    alaya1 Mnohi, ktori splodia dieta, nemusia sa ani milovat. Je to ukaxkovy pripad, ako si ridiacia riesia veci na ukor stastia dietata, myslim, ze ani v tomto pripade nie je jeho zaujem na 1. mieste.
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anett281 Horšie je, že ani kolízne nevedia čo s tým
    alaya1 akoze nevedia? Tak chod za advokatom a nech ti spise navrh na sud a podaj navrh na upravu styku s dietatom sama.
    pripadne si najdi na nete vzor takehoto navrhu a napis si ho sama.
    anett281 To je síce pekné ale existuje nejaká LIGA OTCOV kde keď žena podá návrh na zmenu tak súd vyzve otca pod hrozbou sankcie aby sa stretnutia uskutočňovali, mňa však zaujíma, či sa to dá nejak obísť alebo vyhnúť sa tomu zákonu, pretože odporca aby nemusel platiť pokuty tak stretnutia sa budú uskutočňovať nasilu a myslím, že najhoršie to bude znášať syn
    alaya1 jedine ti s tym pomoze len rozsudok sudu.
    anett281 Nevieš ako to je s výživným? nám sa to ťahá od 7.2.2013, mali sme už aj rozsudok, otec sa odvolal voči výške výživného a z krajského súdu prišiel zamietnutý celý rozsudok. Teraz máme pojednávanie v septembri a bude nové dokazovanie. Neexistuje nejaký limit dokedy majú byť tieto veci riešené?
      zbaliť

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    dám aj sem kópiu: "mazala a mazala v oboch témach, lebo dostala odpovede, ktoré nehladkali jej ego a nehromžili na nezodpovedného otca resp. ho nedonútili pod hrozbou straty slobody stretávať sa z vlastným synom, bléé, je mi z takých na nič."

    Ako postupovať pri zmene úpravy styku otca s maloletým dieťaťom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.