Zavrieť

Porady

Dovolenka

Ahojte, prosím poraďte. Zamestnanec má starú dovolenku 12 dní a plánovanú na rok 2006 20 dní. Môže už v januári a februári celú dovolenku vyčerpať aj keď naposledy pracoval v auguste 2005. Odvtedy mal PN a neplatené voľno. Stále je v pracovnom pomere. Má nárok na 20 dní aj keď pracuje na polovičný pracovný úväzok? Mám v tom zmätok. Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jara
Len si zle videla rok. V roku 2006 ma pr. pomer od 01.01. do 14.5. Asi si počítala že pr. pomer je len v roku 2006 a nie od 2005.:p
Ja tam rovnako ako Tweety vidím, že PP trval od 16. 2. 2006 do 14. 5. 2006, takže nárok má za odpracované dni (58 dní) 2x22 dní t.j. 2/12 z 25, čo sú 4 dni.

Síce so sviatkami (4 dni) to je viac ako 60 dní, ale aj tak má nárok len za celé odpracované mesiace a to v tomto prípade marec a apríl, čiže zase len 2/12.

Nikde nevidím uvedené, že by pracoval aj v roku 2005.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Beriem späť. A to mám aj okuliare. Ospravedlňujem sa. Je pondelok a už som prepracovaná? Asi musím utiecť z práce a už nič nerobiť. 1000x sorry...
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den.
Práve teraz som si prečítala príspevky a nerozumiem zamestanec má teda nárok na 2 dni dovolenky,alebo na 4 dni dovolenky ked pracovný pomer
trval od 16.2.2006 do 14.5.2006???? Už som z toho popletená trochu!
VĎAKA
Silvia
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SilviaS
Dobrý den.
Práve teraz som si prečítala príspevky a nerozumiem zamestanec má teda nárok na 2 dni dovolenky,alebo na 4 dni dovolenky ked pracovný pomer
trval od 16.2.2006 do 14.5.2006???? Už som z toho popletená trochu!
VĎAKA
Silvia
4 dni, štyri. Máš to v príspevku.mojom a potvrdil to aj Chobot.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vďaka ti veľmi pekne.
Ešte raz díky.
Pekný den.
Silvia
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

SilviaS
Vďaka ti veľmi pekne.
Ešte raz díky.
Pekný den.
Silvia
Silvi, zaujímavé, že v príspevku č. 8 si dala dobré dátumy, to bude asi ta prepracovanosť ..... ....To sa stáva každému, preto by sme viacerí už asi potrebovali dovolenou. :p
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Silvi, zaujímavé, že v príspevku č. 8 si dala dobré dátumy, to bude asi ta prepracovanosť ..... ....To sa stáva každému, preto by sme viacerí už asi potrebovali dovolenou. :p
Dovolenou nie, skôr dva roky prázdnin. :p Ja by som ich privítala.:p
0 0