Zavrieť

Porady

návrh na zápis zmeny v obchodnom registri,zmena adresy konateľa, vymenovanie nových konateľovrozšírenie predmetu podnikania

s.r.o., v ktorej je jeden spoločník má dvoch konateľov. Spoločník konateľom nie je. Potrebujeme zmeniť adresu jedného z konateľov. Ďalej sa spoločník rozhodol vymenovať ďalších 2 nových konateľov a rozšíriť predmet podnikania. Čo všetko potrebujeme k návrhu na zápis zmeny v OR? Zatiaľ som zistila toto:
Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti o vymenovaní do funkcie konateľa (môžu byť na tom rozhodnutí obidvaja alebo pre každého samostatne?)
Potrebujú noví konatelia výpis z registra trestov?
Overené podpisy konateľov?
Čestné prehlásenie navrhovateľa (spoločníka) o trvalom pobyte konateľa, u ktorého sa zmenila adresa? Alebo je to čestné prehlásenie toho konkrétneho konateľa, u ktorého sa zmenila adresa? Kto vlastne predkladá návrh na zápis zmeny v OR - spoločník, alebo konateľ (kto to podpíše?) v zakladateľskej listine je napísané, že konateľ je oprávnený konať v mene spoločnosti a za spoločnosť podpisovať samostatne... Pýtam sa kvôli tomu, lebo spoločník konateľom nie je.
výpis zo živnostenského registra na činnosti, o ktoré rozširujeme predmet podnikania?
Potrebujeme aj novú zakladateľskú listinu? A potrebujeme aj nejaký súhlas daňového úradu?
Ďakujem všetkým za pomoc.
Naposledy upravil ekofin : 27.09.14 at 15:56 Dôvod: doplnenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    logo
    PARKER LOYD s.r.o.
    Dobrý deň,
    rozhodnutie jediného spoločníka /ďalej len RJS/ je prvým krokom - v ňom nezabudnite uviesť že menujete nových konateľov a pripojte aj rodné čísla.
    V RJS uvedte, aj o ktoré živnosti rozširujete predmet podnikania.

    V RJS zároveň uvedte dátum, ku ktorému menujete nových konateľov.

    Na túto zmenu postačuje vyhotoviť jeden rovnopis Rozhodnutia jediného spoločníka, ktorý podpisuje spoločník - nie konateľ. Podpis spoločníka je potrebné úradne overiť.

    Overené podpisy konateľov nie je potrebné uvádzať.

    Výpisy z registra trestov je potrebné doložiť na vydanie rozšírenia živností na živnostenský úrad- POZOR priložte tu prosím výpis z registra trestov všetkých konateľov - aj pôvodných.

    Návrh na súd podáva konateľ spoločnosti - buď nový alebo starý- postačí ak návrh podpíše jeden konateľ. Návrh má cca. 17 strán a je možné si ho stiahnúť zo stránky ministerstva spravodlivosti.

    K návrhu na zápis priložte - RJS , Vydané osvedčenie o živnostenskom podnikaní - overené - originál si nechajte, Tlačivo na zápis spoločnosti do OR a Kolky v hodnote 66 EUR.

    Zakladateľskú listinu pri návrhu na zápis nie je potrebné prikladať.

    Zároveň pri takom veľkom počte konateľov odporúčam -
    1) vytvoriť v zmluvách konkurenčné doložky konateľov -Dôvodov je asi 5 ale pokiaľ sú to členovia rodiny tak to nemá zmysel
    2) vytvoriť zmluvy o výkone štatutárneho orgánu

    Zároveň súhlasím s radou Moja SRO, pri takejto obšírnej zmene je vhodné si zabespešiť firmu, ktorá to za Vás vykoná.
    Taktiež poskytujeme tieto služby, no oproti prispievateľovi Moja SRO sme finančne vo vyššej kategórii a z referencií, ktoré som o nich počul, môžem povedať že boli kladné.

    Ešte v skratke postup:
    1) RJS - overený podpis
    2) Vyžiadaie registrov trestov - všetkých konateľov
    3) Podanie na Živnostenský register + 5 EUR za jednu živnosť - voľnú
    4) Vyzdvyhnutie živnostenského listu
    5) Vyplnenie formulára na súd- overený podpis konateľa a podanie s prílohami a kolkami

    Ak sa do tohto procesu pustíte sami, budem Vám držať palce a budem rád ak ma potom informujete o výsledku, dúfam, že úspešnom
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ekofin Ďakujem veľmi pekne, zhruba tak som si to včera pripravila, len ten výpis z registra trestov mi nie je jasný. Vyžiadať si ho musia aj pôvodní konatelia, alebo len novovymenovaní? Tie konkurenčné doložky robiť nebudem, pretože sú to všetci členovia rodiny. Tie zmluvy o výkone štatutárneho orgánu sa myslí mandátna zmluva na výkon funkcie?
    Mám všetko pripravené, ale v prvom rade si musia vybaviť rozšírenie predmetu podnikania na živnostenskom úrade. Neviem, či ku tomu budú potrebovať aj to rozhodnutie jediného spoločníka, alebo len pôjdu na živnostenský úrad a dajú žiadosť.
    Ešte raz vrelá vďaka a ozvem sa, keď to skončíme.
    PARKER LOYD Budú k tomu potrebovať rozhodnutie jediného spoločníka - aspoň ja ot tak robievam. A pri rozširovaní živností a menovaní konateľov vždy uvádzam aj výpis z registra trestov všetkých konateľov - je to z dôvodu, že od zápisu spoločnosti do obchodného registra sa preverí, či konateľ nespáchal trestný čin. Nemal som na mysli mandátnu zmluvu - Obchodný zákonník hovorí aj o zmluve o výkone funkcie štatutárneho orgánu.
    ekofin Ešte by som sa chcela opýtať, môže byť to RJS napr. s dátumom 30.9. a dátum účinnosti vymenovania nových konateľov od 1.10.? A ešte som v návrhu na zápis zmeny natrafila na to, že pri zmene adresy pôvodného konateľa je dátum vzniku funkcie. Mám pri zápise s novou adresou ponechať pôvodný dátum, alebo tam dať dátum, kedy bolo napr.napísané rozhodnutie jediného spoločníka? Ďakujem veľmi pekne.
      zbaliť

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    v prípade takého množstva zmien odporúčam obrátiť sa na niekoho, kto s tým pracuje a kto má možno vec podať elektronicky prostredníctvom zaručeného elektronického podpisu = viac ako 50 % úspora na notárskych, správnych a súdnych poplatkoch
    mixaela dobry den poradaci,

    precitala som na tuto temu dost vela, ale kezze veci sa rychle menia, pre istotu sa este uistujem o tom, ze moj postup je spravny...
    situacia je taka, ze riesim stahovanie jednoosobovej sro zo stredneho slovenska do bratislavy cize zmenu sidla, zmenu trvalej adresy konatela a dopisanie bodov podnikania.

    mam vypracovane nasledovne dokumenty:
    zapisnicu z valneho zhromazdenia, ktora prijala uznesenia o zmenach
    rozhodnutie jedineho spolocnika (neviem ci pre tento pripad nepostacuje len jeden z tychto dokumentov, ale pre istotu mam obidva)
    list vlastnictva
    suhlas vlastnika nehnutelnosti so zriadením sidla spolocnosti
    vypisany formular navrhu na zapis zmeny sidla, adresy konatela spolocnosti a dopisane body podnikania do OR

    potrebovala by som upresnit - ci je potrebne pri doplneni predmetov podnikania tieto zmeny urobit najskor na povodnom zivnostenskom urade a az potom po jeho vydani riesit vsetko hore popisane, alebo aky je postup? a tiez neviem, akemu sudu to adresovat, ci povodnemu, alebo uz novemu, kde spada nove sidlo spolocnosti...

    vopred dakujem za kazde odpovede
    PARKER LOYD dobrý deň, najskôr vykonajte zmeny týkajúce sa živnostenského registra a potom zápis do obchodného registra - ušetríte tak čas aj peniaze

    návrh na zápis zmeny v obchodnom registri,zmena adresy konateľa, vymenovanie nových konateľovrozšírenie predmetu podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.