Zavrieť

Porady

dobrovoľná predĺžená RD alebo evidencia na úrade práce?

Dňa 23.12.2014 mi končí riadna RD, nárok na podporu v nezamestnanosti nemám (keďže som si ju vyčerpala pred nástupom na MD) zamestnanie v nedohľadne (resp. časovo aby som stihla pre syna do škôlky nemôžem nič zohnať a možno sa pošťastí aj druhé bábo...o) - čo je lepšie? Zostať na predĺženej neplatenej RD alebo sa evidovať na úrade práce ako nezamestnaná? Syn od septembra navštevuje MŠ ale to myslím, že je už zrušené či tam môže byť iba na 4hod. alebo na celý deň... ak by som teda chcela zostať na tej neplatenej RD čo treba vybaviť? ďakujem za rady...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak ti nevznikne nárok na dávku v nezamestnanosti, evidencia na UP je zbytočná. Prihlás sa v ZP a SP ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku. Štát bude za teba platiť zdravotné a dôchodkové poistenie. (ako je to ak dieťa navštevuje predškolské zariadenie - neviem, informuj sa v ZP a SP).

    V prípade, že by si si našla prácu na dohodu, treba sa z dôch.poistenia v SP odhlásiť do 8 kal.dní.

    dobrovoľná predĺžená RD alebo evidencia na úrade práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.