Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tu urobia dramu na x dni....aj zo zaderu na prste.....si myslia,ze sme uz uplne vytretií?!...uz nech je po volbach...lebo treba zaujat za kazdu cenu.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Byty v hlavnom meste zdraželi už o 15 percent

http://byvanie.pravda.sk/realitny-tr...-o-15-percent/

Toto ma vždy zaráža
Zdražovanie sa najvýraznejšie prejavilo v Bratislave, kde sú mzdy, ale aj náklady na život podstatne vyššie, ako v ostatných slovenských mestách. Ceny išli hore najmä pri menších bytoch, ako sú garsónky či 1-izbové byty. Viac si však ľudia priplatia aj pri 3-izbových bytoch, po ktorých je zároveň najväčší dopyt.
Ako môže niekto takú onačinu napísať, ja to proste nechápem...
Aké náklady, čo za náklady ?
Benzín, nafta, chlieb, rožky....mäso, lieky ...???
Viera Ružinská - autorka článku by si mala vyjsť na takú obchádzkovú jazdu po Slovensku a na vlastné oči porovnať. Tí analytici vychádzajú len z čísel...
Lebo práve v odľahlejších lokalitách sú náklady na určité položky oveľa vyššie...lebo kuwy podnikateľské zneužívajú tú vzdialenosť, slabé spojenie...ceny ženú na hranu.
------------------------------------
Článkok je vedený v duchu realít a ich cien. Tie ja neriešim, nemusím...ale cifry sú tak nadnesené a nadhodnotené, až do het.
Občas si pozriem reláciu "Nové bývanie"... je mi bľuvnô, keď vidím, že čo je jeden ochotný pýtať za pár holých stien...
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
... je mi bľuvnô, keď vidím, ...
Mne je jedno, že niekto nesúhlasí s mojim názorom.
ALE trúfam si povedať, že odporca je blavák a tým pádom len preto nesúhlasí.
ALE to nie je dôvod a ani argument...doporučujem podobný výlet.
ALE nie na spôsob jedného poraďáka, ktorý tiež hodnotí úroveň a iné atribúty podľa cien v hoteloch a spoza okien reštaurácií...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...

samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...
samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
Ja nechápem autorku, že píše íčoviny...či mám, alebo nemám pravdu je vedľajšie.

Nešpecifikuj .."u nás" - to je viac ako 2/3 Slovenska.
Špecifikuj Blavu...v čom je život drahší ?...nože skús.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...

samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
Nerád zabŕdam, ale!
Ak sa zoberie napr. náklady na bývanie (a to neprihliadam na cenu pre získanie bývania):
príklad BA náklady na bývanie priemer 500€, záp. Sk - 400€, vých.SK -350€.
Ak sa človek na to pozrie - áno, sú vyššie.
Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?
Mlieko v Te**o ve v BA stojí rovnako ako v TV,MI,PO - 0,52€, chlieb 1,89€ - to sa týka reťazcov.
A ostatné? Oblečenie? Nemyslím butiky pre zbohatlíkov a "nakupné maniačky" - bežný tovar - viac-menej rovnaké ceny.
Cestovné: vlaky zadarmo- koľko % Slovákov na východe môže cestovať vlakom zadarmo? Keď niektoré oblasti nemajú ani centimeter koľaje? Keď musia platiť za autobus, ktorý, aby sa dostal z A do B, musí po neopravovaných cestách prejsť o 20% viac Km!4
V čom je teda drahší?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
Sorry...ale nečakal som tak (ako to nazvať ???.........) odpoveď.

Po prvé - ako som spomenul, mne nejde o cenu nehnuteľností v tom porovnávaní...ale ako som spomenul...tie cifry sú kuewsky nadsadené.

Po druhé - drahší pre koho a a ako.
Sorry...ale dávať do porovnávania taxíky, krčmy, reštiky ...???

Ten Lídl je už úplne od veci...v tom porovnávaní, lebo blaváci si radšej skočia do Rakúskeho Lídlu, kde je lepší, lacnejši a aj kvalitnejší výber.

Fakt som čakal lepšiu argumentáciu, hodnú Teba...

P.S.:
Idem na Vianočné trhy...lacnú kolbasu, lacnú živánsku, aj lacno kúpim pre 1/2 nejakú medovinku.......chlieb bude určite grátis...
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

písal som vyššie....
kde si prišiel na tie mzdy ??? ale je nám tu dobre )
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
nemôžeš merať životné náklady len podla akcii v lidli...
samozrejme najvačší rozdiel je v cene nehnutelností
a drahší život je vo všetkom - služby...taxíky, holič, remeselníci, reštaurácie, krčmy., relax, fitká atd....
Sorry...ale nečakal som tak (ako to nazvať ???.........) odpoveď.

Po prvé - ako som spomenul, mne nejde o cenu nehnuteľností v tom porovnávaní...ale ako som spomenul...tie cifry sú kuewsky nadsadené.

Po druhé - drahší pre koho a a ako.
Sorry...ale dávať do porovnávania taxíky, krčmy, reštiky ...???

Ten Lídl je už úplne od veci...v tom porovnávaní, lebo blaváci si radšej skočia do Rakúskeho Lídlu, kde je lepší, lacnejši a aj kvalitnejší výber.

Fakt som čakal lepšiu argumentáciu, hodnú Teba...

P.S.:
Idem na Vianočné trhy...lacnú kolbasu, lacnú živánsku, aj lacno kúpim pre 1/2 nejakú medovinku.......chlieb bude určite grátis...

a aké máš iné výdavky?
lebo ja iné nemám, ako bývanie, stravu , chlast a služby.., remeselníkov
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ceny nehnutelnosti nie su tak vysoke preto aby si "moje decko" kupilo byt....ceny su take....lebo vychodniar to za taku cenu kupi.... vela krat za kazdu cenu taha do Ba....a ked chce " moje decko" byt musi zaplatit taku cenu....takze tak....aj ceny na zahori su uz v rici...prisposobene....ved starousadlikov je tu uz minimum.....kazdy kto moze taha prec....
Nakup v at....ečv z celeho Sk.....z 5 ečv 1Ba.....pre mna jedina vyhoda byvania tu....ze nakupim a natankujem u susedov......pre mna sa tu ani nakupne centra nestavaju....
Vcera som niekde zazrela ake skvosty tu zase idu stavat....no konec japonec
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
bjuty smis
to, že to ty nechápeš neznamená, že máš pravdu...

samozrejme, že život v ba je drahší ako u vás.....
Nerád zabŕdam, ale!
Ak sa zoberie napr. náklady na bývanie (a to neprihliadam na cenu pre získanie bývania):
príklad BA náklady na bývanie priemer 500€, záp. Sk - 400€, vých.SK -350€.
Ak sa človek na to pozrie - áno, sú vyššie.
Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?
Mlieko v Te**o ve v BA stojí rovnako ako v TV,MI,PO - 0,52€, chlieb 1,89€ - to sa týka reťazcov.
A ostatné? Oblečenie? Nemyslím butiky pre zbohatlíkov a "nakupné maniačky" - bežný tovar - viac-menej rovnaké ceny.
Cestovné: vlaky zadarmo- koľko % Slovákov na východe môže cestovať vlakom zadarmo? Keď niektoré oblasti nemajú ani centimeter koľaje? Keď musia platiť za autobus, ktorý, aby sa dostal z A do B, musí po neopravovaných cestách prejsť o 20% viac Km!4
V čom je teda drahší?
"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak si niekto myslí, že celá BA chodí na nákupy ako Lujza do Rakúska, tak je na veľkom omyle. S týmto argumentovať...
Každé pohraničie využíva cenové rozdiely, a tak si prilepšuje k svojmu platu, dôchodku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

RK vyhodnucujú, že ceny bytov zdvíhajú v BA umelo mimomestskí kvôli tomu, že sa ťahajú za zamestnaním. Hlavne z východu. Ten trend je tu od Biľaka.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
a aké máš iné výdavky?
lebo ja iné nemám, ako bývanie, stravu , chlast a služby.., remeselníkov
No vidíš...
Ja v podstate tiež. Bývanie, strava, ....a ništ. Remeselníkov nepotrebujem, nechlastám..

Takže ak si vezmeš príjem podobného pracujúceho tu alebo tam, tak je tu aký nepomer ?
ZIADEN !
Podotýkam a zdorazňujem....nemiešajme do tejto debaty nejakých prisťahovalcov, bavme sa o starousadlíkoch, ktorí majú svoje bývanie a klasické bežné výdavky.
NEEXISTUJE nejak ten veľký rozdiel...tie ceny sú v podstate rovnaké.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
"Ale treba zobrať priemer príjmu. BA cca 1800€, záp.Sk 1200€, vých.SK 750€ - teda BA cca 27% z príjmu, záp.Sk cca.33%, vých. Sk - cca 45%
Takže - v čom je drahší?"
Ja nechápem, prečo práve tebe nie je jasné, že život pre normálneho smrteľníka je v BA drahší.
Priemer ? UHM...jak oči !!!
Milujem toto slovo v takýchto súvislostiach...asi ako koza nôž.
-------------------------
Normálny smrteľník ?
Špecifikuj slovo normálny a jeho zaradenie.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
a aké máš iné výdavky?
lebo ja iné nemám, ako bývanie, stravu , chlast a služby.., remeselníkov
No vidíš...
Ja v podstate tiež. Bývanie, strava, ....a ništ. Remeselníkov nepotrebujem, nechlastám..

Takže ak si vezmeš príjem podobného pracujúceho tu alebo tam, tak je tu aký nepomer ?
ZIADEN !
Podotýkam a zdorazňujem....nemiešajme do tejto debaty nejakých prisťahovalcov, bavme sa o starousadlíkoch, ktorí majú svoje bývanie a klasické bežné výdavky.
NEEXISTUJE nejak ten veľký rozdiel...tie ceny sú v podstate rovnaké.


stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....

ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......
Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Byty v hlavnom meste zdraželi už o 15 percent

http://byvanie.pravda.sk/realitny-tr...-o-15-percent/

Toto ma vždy zaráža
Zdražovanie sa najvýraznejšie prejavilo v Bratislave, kde sú mzdy, ale aj náklady na život podstatne vyššie, ako v ostatných slovenských mestách. Ceny išli hore najmä pri menších bytoch, ako sú garsónky či 1-izbové byty. Viac si však ľudia priplatia aj pri 3-izbových bytoch, po ktorých je zároveň najväčší dopyt.
Ako môže niekto takú onačinu napísať, ja to proste nechápem...
Aké náklady, čo za náklady ?
Benzín, nafta, chlieb, rožky....mäso, lieky ...???
Viera Ružinská - autorka článku by si mala vyjsť na takú obchádzkovú jazdu po Slovensku a na vlastné oči porovnať. Tí analytici vychádzajú len z čísel...
Lebo práve v odľahlejších lokalitách sú náklady na určité položky oveľa vyššie...lebo kuwy podnikateľské zneužívajú tú vzdialenosť, slabé spojenie...ceny ženú na hranu.
------------------------------------
Článkok je vedený v duchu realít a ich cien. Tie ja neriešim, nemusím...ale cifry sú tak nadnesené a nadhodnotené, až do het.
Občas si pozriem reláciu "Nové bývanie"... je mi bľuvnô, keď vidím, že čo je jeden ochotný pýtať za pár holých stien...
Mňa v tom článku zaráža niečo úplne iné. Ale vcelku je to pre našincov celkom pekne napísané a dokonca by som to ani nepovažoval za tendenčné v prospech realitiek.
Ceny sú už roky dané trhom a zatiaľ v tom nieje nič nadsadené. Ono sa to na slobodnom trhu ani akosi nedá reálne nadsadiť cenu. A nejakou reklamou v masmédiách, už vonkoncom nie.
-----------------------------
To hodnotenie situácie je dosť obsiahle, ale určite nie kompletné. To by bežný človek ani nezvládal prečítať a zhodnotiť a posúdiť či je to správne hodnotenie. Ona je to vlastne len informácia.
--------------------------------------------------
Mňa na tom zaujala stať o ECB, že plánuje dať do obehu 1,5 biliona Eur. To akože super obrovská suma, ktorá aj v budúcnosti zabezpečí nízky úrok na trhu.
Ale ak si tú sumu prerátate na 24 mesiacov a 650 miliónov Európanov, je to len 10 centov na hlavu a mesiac.
Čo to asi tak urobí s našimi osobnými financiami a s našim rozhodovaním sa vziať - nevziať si úver?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
stále to nechápeš...rovnaké ceny sú akurát tak v tom lidli....
ale život nie je len základe potraviny a inkaso zaplatiť......
Ale šak špecifikuj...dolož, argumentuj, presveč ma nejak.
...do Lidlu v Petržke zbehneš neskôr.
remeselníkov možno nepotrebuješ, ale k holíčovi chodíš ? krajčírku sem tam nepotrebuješ ?
vnučku na zmrzlinu nezobereš ? ženu na večeru ?
k šustrovi boty opraviť ? v lete si pivko nešupneš ?
deti chodia na krúžky, športovať...., kozmetička, .
naozaj myslíš, že zaplatíš za ostrihanie rovnako v ba, ako vo vranove ?
že 2 deci bieleho stojí rovnako v rožnave, ako v ba ?
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať