Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Mňa by z predchádzajúcej diskusie možno zaujímalo iba to, kedy sa odchádzalo do výsluhových dôchodkov od 70.r. až po dnešok. Predpokladám, že sa tie roky menili, neboli stabilné 40 r. Ako vojaci, a ako policajti.
korela, ak sa da, nechaj tak a neprilievaj olej do ohna. O vysluhove dochodky vobec neslo
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
Myslím, že moje príspevky už splnili svoj účel, tak idem sa trochu premazať.
Edit: nedá sa vymazať zbalený príspevok, nie je to BUG?

ale nieee, nemaz to, tej studnice mudrosti bude skoda

Nandrolon
Pocuj ty imigrantsky prefajceny k0k0t co tu niektoru najebal a ZASA zduchol...
Prijemne ????????
Nandrolon
Taik0k0t : ty ako IT expert by si mohol zalobovat za skutocne mena.
Teda rozdelit poradu na 2 casti. 1. Trollovia a 2. Skutocne mena a priezviska, ktore by sa autorizovali SMS + scan OP alebo iba troll.
Ja by som bol v 2. skupine a Ty???
Nandrolon
A stojim si za tym!!! Raz a navzdy!
Ps: uz davno som sa pytal, preco nemoze byt u mna v "ignore"... Ziadna odpoved... Ak by to bolo mozne, nevaham... C-hujov nepotrebujem citat
Nandrolon
V reale by si dostal do toho brucha co mas v avatare.
okrem toho, mal by si si stat za tym co si pisal
Za 1. si za tým stojím
Za 2. splnilo to svoj účel, pre ktorý som ich písal
Za 3. mám na to právo
:-)))
Prvý podnet, si dal ty, svojím príspevkom na Buchača. Ak ma niečo vytočí do nepríčetnosti, tak za seba neručím a dám to von...
edit: ale uznávam, včera som nemal moc dobrý deň. Za presne 20 rokov jazdenia bez kolízie, keď to do teba niekto nakalí, ani ty ho nebudeš mať dobrý...
edit2: a zasa si tu dal iba moje reakcie, ale príspevky, na ktoré som reagoval nie. Presne ako s tým MUDr. Marcom
Naposledy upravil Nandrolon : 10.08.17 at 07:51
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
misoft
Ale máš možno pravdu, mladý to "posral" - ale sa mu to vyplatilo - 30 tácov - pekný začiatok do života.
Len aby sa mu onedlho nestala nejaka nehoda ked nebude chciet vratit...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vicktor
misoft
Ale máš možno pravdu, mladý to "posral" - ale sa mu to vyplatilo - 30 tácov - pekný začiatok do života.
Len aby sa mu onedlho nestala nejaka nehoda ked nebude chciet vratit...
Šak vlakov tu chodí jak nasratých. Už aj chmatovič má svoj vlak, ale akosi sa ho bojí. Možno nerád cestuje vlakom :-))
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Mňa by z predchádzajúcej diskusie možno zaujímalo iba to, kedy sa odchádzalo do výsluhových dôchodkov od 70.r. až po dnešok. Predpokladám, že sa tie roky menili, neboli stabilné 40 r. Ako vojaci, a ako policajti.
do roku 1992 v I.ktg odslúžených 20 rokov vo veku 55 rokov, ostatní 57rokv
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
Nandrolon
Myslím, že moje príspevky už splnili svoj účel, tak idem sa trochu premazať.
Edit: nedá sa vymazať zbalený príspevok, nie je to BUG?

ale nieee, nemaz to, tej studnice mudrosti bude skoda

Nandrolon
Pocuj ty imigrantsky prefajceny k0k0t co tu niektoru najebal a ZASA zduchol...
Prijemne ????????
Nandrolon
Taik0k0t : ty ako IT expert by si mohol zalobovat za skutocne mena.
Teda rozdelit poradu na 2 casti. 1. Trollovia a 2. Skutocne mena a priezviska, ktore by sa autorizovali SMS + scan OP alebo iba troll.
Ja by som bol v 2. skupine a Ty???
Nandrolon
A stojim si za tym!!! Raz a navzdy!
Ps: uz davno som sa pytal, preco nemoze byt u mna v "ignore"... Ziadna odpoved... Ak by to bolo mozne, nevaham... C-hujov nepotrebujem citat
Nandrolon
V reale by si dostal do toho brucha co mas v avatare.
okrem toho, mal by si si stat za tym co si pisal
Ale veď on si za tým stojí.
Presne tak, ako misoft, keď demonštračne odchádzal z Porady.
To je jedna a tá istá fajta, stoja si za tým, ale len v tej chvíli, keď to vypustia z gebule.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
Nandrolon
Myslím, že moje príspevky už splnili svoj účel, tak idem sa trochu premazať.
Edit: nedá sa vymazať zbalený príspevok, nie je to BUG?

ale nieee, nemaz to, tej studnice mudrosti bude skoda

Nandrolon
Pocuj ty imigrantsky prefajceny k0k0t co tu niektoru najebal a ZASA zduchol...
Prijemne ????????
Nandrolon
Taik0k0t : ty ako IT expert by si mohol zalobovat za skutocne mena.
Teda rozdelit poradu na 2 casti. 1. Trollovia a 2. Skutocne mena a priezviska, ktore by sa autorizovali SMS + scan OP alebo iba troll.
Ja by som bol v 2. skupine a Ty???
Nandrolon
A stojim si za tym!!! Raz a navzdy!
Ps: uz davno som sa pytal, preco nemoze byt u mna v "ignore"... Ziadna odpoved... Ak by to bolo mozne, nevaham... C-hujov nepotrebujem citat
Nandrolon
V reale by si dostal do toho brucha co mas v avatare.
okrem toho, mal by si si stat za tym co si pisal
Ale veď on si za tým stojí.
Presne tak, ako misoft, keď demonštračne odchádzal z Porady.
To je jedna a tá istá fajta, stoja si za tým, ale len v tej chvíli, keď to vypustia z gebule.
Prosim Ta, nechaj to uz tak. Myslim, ze nateraz uz prizemnosti, vulgrizmov a nadavok stacilo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
korela
Mňa by z predchádzajúcej diskusie možno zaujímalo iba to, kedy sa odchádzalo do výsluhových dôchodkov od 70.r. až po dnešok. Predpokladám, že sa tie roky menili, neboli stabilné 40 r. Ako vojaci, a ako policajti.
do roku 1992 v I.ktg odslúžených 20 rokov vo veku 55 rokov, ostatní 57rokv
Pocas mojej sluzby sa odchod do dochodku zmenil...mna sa to nedotklo....uz neviem ktory rok....ten kto mal v danom roku min.15rokov odsluzenycb isiel po starom.... ostatok....sa navysovali roky.....myslim,ze prva róbertova vlada...su roky po ktorych sa pobera prispevok a potom roky kedy dochodok....ked sa nemylim...
.teraz je vsetko ine "vyhody"pominuli....minimum co sluzi dlhe roky...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Zobral som to z inej taikovej témy (čo ma potešilo...)
Nandrolon napísal:

Jar88: Dotácie poškodzujú ten tvoj neustále ospevovaný trh. Či zrazu ti to nevadí??? Keď na tom možno aj ty osobne profituješ?

------------------------
Dotácie ako také mi vôbec nevadia, rovnako ako dane a poplatky.
Ale pri niektorých dotáciách, mi veľmi vadí ich dôvod a naviac aj spôsob samotného dotovania.
Hlavne mi vadí potreba a dôvod dotovať poľnohospodárstvo. Dokonca dotovanie vývozu dotovanej prdukcie mimo EÚ.
Pritom tu žijú skupiny ľudí, ktorí si ani tie dotované potraviny nemôžu dovoliť kupovať. Veď je to choré.
Presne to je tunel a nie to, čo tu viacerí prezentovali v súvislosti s podnikateľmi, ako napríklad Široký, Baštrnák, dokonca aj Bugár a podobní.
Konečne sa dá s niečim súhlasiť...DOTÁCIE.

Poľnohospodári plačú, lebo mráz...lebo dažde, lebo slnko...a plačú už vopred, ešte ani poriadne nezorali.
Ale ktorý z nich platí poistku ?
Dotované produkty idú aj tak hore, bez ohľadu na počasie a úrodu.

Dotácie pre študentov a ich zadarmiko vyvážanie sa šírom šárom po republike. Pritom stačilo urobiť len tie preukážky na zľavnené cestovné a fertig.

Dotácie pre študentov a štúdium zadarmiko ? Kuwa, veď to je choré...mladý vyštuduje, atrament ešte nezaschol na diplome a hajde do zahraničia za lóóóve makať...viď taiko, ktorý ospevuje Holandsko.

Dotácie na ZŤP a na invalidov ? Kúúúúwa, keby došlo k prehodnoteniu zdravotného stavu, to by bolo úspory v rozpočte.

Kuwa štát...dotuje tam, kde nemá...a tam, kde by mal, tam kladie bobek...


Ešte aj tie dotácie na tie rodinné strany...kuwa, to je tiež parádny tunel.
Je viac, ako jasné, že si vôbec nepochopil na čo reaguješ. Ako vždy si mimo a vždy si len prihreješ svoju polievočku.
Písal som o dotáciách a hlavne som mal na muške dôvody a spôsoby.
-------------------------
Nedá mi však nezareagovať na tvoje osočovanie ľudí, ktorí vyštudovali "zadarmo" a dopustili sa tej "bezcharakternosti", že odišli zarábať a žiť inak, ako sa žije tu na Slovensku. Vraj spoločnosti nič nedali. (Zabúdaš, že ich rodičia dali. Dali aj keď mnohý nechceli. Prešustrovali tu celý svoj život.)
Ty si tiež študoval tu na Slovensku a tiež zadarmo. Čo si ty dal spoločnosti? Ty si myslíš, že ti o to niekto stál. Karel Kryl to pekne vyjadril, nasrat jó nasrat.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
Mňa by z predchádzajúcej diskusie možno zaujímalo iba to, kedy sa odchádzalo do výsluhových dôchodkov od 70.r. až po dnešok. Predpokladám, že sa tie roky menili, neboli stabilné 40 r. Ako vojaci, a ako policajti.
korela, ak sa da, nechaj tak a neprilievaj olej do ohna. O vysluhove dochodky vobec neslo
Tak tu sa vystrieľal hotový ohňostroj, a ja idem prilievať, vtipné. Ak už o tom vznikla debata, tak sa snáď môžem spýtať.
A to som sa ešte zabudla spýtať, či boli podmienky rovnaké v celej Varšavskej zmluve. To by ma fakt zaujímalo, kto bol na tom lepšie.
Odchod žien do dôchodku bol odstupňovaný podľa počtu detí, t. j. medzi 51 až ... iks rokov, opravte ma, ak sa v tých rokoch mýlim, tie ženy bolo "mladice", schopné sa starať o vnúčatá a viesť aktívny život. To bolo na začiatku 70. rokov.
Bez detí myslím v 55-ke.
Zaujímalo by ma, či nejaké odstupňovanie z tohto hľadiska sa uplatňovalo aj u vojska a polície.
Z doterajších odpovedí som sa moc toho nedozvedela.
.
Netuším, aké mzdy sú v týchto rezortoch, neobstojí, že nikto nemôže mať vedľajší prac. pomer, už som tu raz písala, že majú fy napísané na partnerov, takže kto chce a môže, cestu si vždy nájde. Po obdržaní výsluh. dôchodku preberajú fy do svojich rúk.
.
Neobstojí argument, že majú vlastné sociálne poistenie, pretože ich mzdy idú zo štátneho rozpočtu, a na tie sa skladá každý pracujúci obyvateľ. Ich poisťovne neprispievajú na armádu nezamestnaných. A zrejme toto ľuďom prekáža najviac, pretože je to svojím spôsobom určité privilégium.
Ale však štát sa istí, potrebuje ich.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Platy su tabulkove v zmysle zakona...da sa vyhladat....zak.o sluz.pomere a zakon o soc.zabezpeceni....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88, dievčatá, ktoré sa legálne z republiky vysťahovali pred 89, väčšinou vydajom za cudzinca, sa veru museli vyplatiť. Iná sadzba za strednú, iná za VŠ. Pravdupovediac, mne to už tiež začína prekážať, je to nespravodlivé. Vždy sa dá nájsť nejaký schodný spôsob.
Ten únik mozgov je už dávno vysoký.
Aj väčšina emigrantov odchodom iba získala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Platy su tabulkove v zmysle zakona...da sa vyhladat....zak.o sluz.pomere a zakon o soc.zabezpeceni....
Hľadať nebudem, aj učitelia sú zatabuľkovaní. Tiež svojím spôsobom čo do počtu slušná armáda.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
taiko
korela
Mňa by z predchádzajúcej diskusie možno zaujímalo iba to, kedy sa odchádzalo do výsluhových dôchodkov od 70.r. až po dnešok. Predpokladám, že sa tie roky menili, neboli stabilné 40 r. Ako vojaci, a ako policajti.
korela, ak sa da, nechaj tak a neprilievaj olej do ohna. O vysluhove dochodky vobec neslo
Tak tu sa vystrieľal hotový ohňostroj, a ja idem prilievať, vtipné. Ak už o tom vznikla debata, tak sa snáď môžem spýtať.
A to som sa ešte zabudla spýtať, či boli podmienky rovnaké v celej Varšavskej zmluve. To by ma fakt zaujímalo, kto bol na tom lepšie.
Odchod žien do dôchodku bol odstupňovaný podľa počtu detí, t. j. medzi 51 až ... iks rokov, opravte ma, ak sa v tých rokoch mýlim, tie ženy bolo "mladice", schopné sa starať o vnúčatá a viesť aktívny život. To bolo na začiatku 70. rokov.
Bez detí myslím v 55-ke.
Zaujímalo by ma, či nejaké odstupňovanie z tohto hľadiska sa uplatňovalo aj u vojska a polície.
Z doterajších odpovedí som sa moc toho nedozvedela.
.
Netuším, aké mzdy sú v týchto rezortoch, neobstojí, že nikto nemôže mať vedľajší prac. pomer, už som tu raz písala, že majú fy napísané na partnerov, takže kto chce a môže, cestu si vždy nájde. Po obdržaní výsluh. dôchodku preberajú fy do svojich rúk.
.
Neobstojí argument, že majú vlastné sociálne poistenie, pretože ich mzdy idú zo štátneho rozpočtu, a na tie sa skladá každý pracujúci obyvateľ. Ich poisťovne neprispievajú na armádu nezamestnaných. A zrejme toto ľuďom prekáža najviac, pretože je to svojím spôsobom určité privilégium.
Ale však štát sa istí, potrebuje ich.
No ja som odpovedal. čo sa týka z Varšavskej zmluvy boli benefity cestovné zadarmo, byty zadarmo a napríklad u Poliakov dal štát po odslúžení určitého veku 5 ha poľnohospodárskej pôdy podľa vlastného výberu a myslím že sa to vyšplhalo maximálne na 20 ha. ktorú si mohol po skončení služby prevziať do užívania
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88, dievčatá, ktoré sa legálne z republiky vysťahovali pred 89, väčšinou vydajom za cudzinca, sa veru museli vyplatiť. Iná sadzba za strednú, iná za VŠ. Pravdupovediac, mne to už tiež začína prekážať, je to nespravodlivé. Vždy sa dá nájsť nejaký schodný spôsob.
Ten únik mozgov je už dávno vysoký.
Aj väčšina emigrantov odchodom iba získala.
Neviem, či ti dobre rozumiem.
Píšeš rovnako, ako sa tu vyjadril buchač? Myslím tú vetu, že aj tebe začína prekážať odchod vyštudovaných ľudí za lepším životom a platom do zahraničia?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
korela
taiko
korela
Mňa by z predchádzajúcej diskusie možno zaujímalo iba to, kedy sa odchádzalo do výsluhových dôchodkov od 70.r. až po dnešok. Predpokladám, že sa tie roky menili, neboli stabilné 40 r. Ako vojaci, a ako policajti.
korela, ak sa da, nechaj tak a neprilievaj olej do ohna. O vysluhove dochodky vobec neslo
Tak tu sa vystrieľal hotový ohňostroj, a ja idem prilievať, vtipné. Ak už o tom vznikla debata, tak sa snáď môžem spýtať.
A to som sa ešte zabudla spýtať, či boli podmienky rovnaké v celej Varšavskej zmluve. To by ma fakt zaujímalo, kto bol na tom lepšie.
Odchod žien do dôchodku bol odstupňovaný podľa počtu detí, t. j. medzi 51 až ... iks rokov, opravte ma, ak sa v tých rokoch mýlim, tie ženy bolo "mladice", schopné sa starať o vnúčatá a viesť aktívny život. To bolo na začiatku 70. rokov.
Bez detí myslím v 55-ke.
Zaujímalo by ma, či nejaké odstupňovanie z tohto hľadiska sa uplatňovalo aj u vojska a polície.
Z doterajších odpovedí som sa moc toho nedozvedela.
.
Netuším, aké mzdy sú v týchto rezortoch, neobstojí, že nikto nemôže mať vedľajší prac. pomer, už som tu raz písala, že majú fy napísané na partnerov, takže kto chce a môže, cestu si vždy nájde. Po obdržaní výsluh. dôchodku preberajú fy do svojich rúk.
.
Neobstojí argument, že majú vlastné sociálne poistenie, pretože ich mzdy idú zo štátneho rozpočtu, a na tie sa skladá každý pracujúci obyvateľ. Ich poisťovne neprispievajú na armádu nezamestnaných. A zrejme toto ľuďom prekáža najviac, pretože je to svojím spôsobom určité privilégium.
Ale však štát sa istí, potrebuje ich.
No ja som odpovedal. čo sa týka z Varšavskej zmluvy boli benefity cestovné zadarmo, byty zadarmo a napríklad u Poliakov dal štát po odslúžení určitého veku 5 ha poľnohospodárskej pôdy podľa vlastného výberu a myslím že sa to vyšplhalo maximálne na 20 ha. ktorú si mohol po skončení služby prevziať do užívania
Nič nieje zadarmo, dokonca aj obed zadarmo, musí niekto zaplatiť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
jar88, dievčatá, ktoré sa legálne z republiky vysťahovali pred 89, väčšinou vydajom za cudzinca, sa veru museli vyplatiť. Iná sadzba za strednú, iná za VŠ. Pravdupovediac, mne to už tiež začína prekážať, je to nespravodlivé. Vždy sa dá nájsť nejaký schodný spôsob.
Ten únik mozgov je už dávno vysoký.
Aj väčšina emigrantov odchodom iba získala.
Treba to chápať, asi tak, že na celom svete (civilizovanom) platí, že človek nemôže byť majetkom. Teda legálne nemôže byť majetkom.
No a z toho je možné odvodiť, že ani občan Slovenskej republiky, aj keď to znie, že patrí republike, nepatrí jej. Vždy je to slobodný človek a tak sa nemá čo vykupovať, ako nejaká koza v arabskom svete.
-----------------
Možno je to iba môj nesprávny uhol pohľadu, ale mne to pripadalo, že sme boli v akomsi pracovnom tábore. Vojsko a polícia iba dohliadali aby sme všetci pracovali a aby nikto neutiekol preč.
Ak niekto nepracoval, polícia ho zadržala a išiel do basy. Bol na to paragraf.
Ak chcel niekto ten náš pracovný tábor opustiť, potreboval dovolenie a ak chcel odísť bez dovolenia, boli tu vojaci, ktorí ho buď zadržali, alebo rovno zastrelili.
Naposledy upravil jar88 : 10.08.17 at 15:38
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
korela
jar88, dievčatá, ktoré sa legálne z republiky vysťahovali pred 89, väčšinou vydajom za cudzinca, sa veru museli vyplatiť. Iná sadzba za strednú, iná za VŠ. Pravdupovediac, mne to už tiež začína prekážať, je to nespravodlivé. Vždy sa dá nájsť nejaký schodný spôsob.
Ten únik mozgov je už dávno vysoký.
Aj väčšina emigrantov odchodom iba získala.
Treba to chápať, asi tak, že na celom svete (civilizovanom) platí, že človek nemôže byť majetkom. Teda legálne nemôže byť majetkom.
No a z toho je možné odvodiť, že ani občan Slovenskej republiky, aj keď to znie, že patrí republike, nepatrí jej. Vždy je to slobodný človek a tak sa nemá čo vykupovať, ako nejaká koza v arabskom svete.
Ono je to trosku o davani a brani.
Predstav si situaciu, ked prijmes do firmy cloveka. Posles ho na training na nejaku technologiu, ktory training bude stat 3500EUR. Ten clovek sa vrati z trainingu, zistil, ze jeho cena stupla a ze v zahranici zarobi 3x toko ako u Teba a na druhy den da vypoved. Investoval si do vzdelania zamestnanca a Tvoja investicia vysla navnivoc.
Ako by si vnimal celu vec v takomto pripade ? Ako si pisal vyssie, nic nie je zadarmo. Aj vzdelanie je tovar, ktory niekto musi zaplatit. Samozrejme mozeme namietat, ze zamestnavatel ma urobit vsetko preto, aby si zamestnanca udrzal a mal z toho training osoh, lenze......
Preto som tu sliepku a kura spominal.
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
korela
jar88, dievčatá, ktoré sa legálne z republiky vysťahovali pred 89, väčšinou vydajom za cudzinca, sa veru museli vyplatiť. Iná sadzba za strednú, iná za VŠ. Pravdupovediac, mne to už tiež začína prekážať, je to nespravodlivé. Vždy sa dá nájsť nejaký schodný spôsob.
Ten únik mozgov je už dávno vysoký.
Aj väčšina emigrantov odchodom iba získala.
Treba to chápať, asi tak, že na celom svete (civilizovanom) platí, že človek nemôže byť majetkom. Teda legálne nemôže byť majetkom.
No a z toho je možné odvodiť, že ani občan Slovenskej republiky, aj keď to znie, že patrí republike, nepatrí jej. Vždy je to slobodný človek a tak sa nemá čo vykupovať, ako nejaká koza v arabskom svete.
Ono je to trosku o davani a brani.
Predstav si situaciu, ked prijmes do firmy cloveka. Posles ho na training na nejaku technologiu, ktory training bude stat 3500EUR. Ten clovek sa vrati z trainingu, zistil, ze jeho cena stupla a ze v zahranici zarobi 3x toko ako u Teba a na druhy den da vypoved. Investoval si do vzdelania zamestnanca a Tvoja investicia vysla navnivoc.
Ako by si vnimal celu vec v takomto pripade ? Ako si pisal vyssie, nic nie je zadarmo. Aj vzdelanie je tovar, ktory niekto musi zaplatit. Samozrejme mozeme namietat, ze zamestnavatel ma urobit vsetko preto, aby si zamestnanca udrzal a mal z toho training osoh, lenze......
Preto som tu sliepku a kura spominal.
Nuž aj o tom dávaní a braní to je. Ale je v tom určitý rozdiel.
Oni to robia z vlastného rozhodnutia a na vlastné triko. Tiež si vedia dohodnúť podmienky a dať to aj na papier.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
korela
jar88, dievčatá, ktoré sa legálne z republiky vysťahovali pred 89, väčšinou vydajom za cudzinca, sa veru museli vyplatiť. Iná sadzba za strednú, iná za VŠ. Pravdupovediac, mne to už tiež začína prekážať, je to nespravodlivé. Vždy sa dá nájsť nejaký schodný spôsob.
Ten únik mozgov je už dávno vysoký.
Aj väčšina emigrantov odchodom iba získala.
Treba to chápať, asi tak, že na celom svete (civilizovanom) platí, že človek nemôže byť majetkom. Teda legálne nemôže byť majetkom.
No a z toho je možné odvodiť, že ani občan Slovenskej republiky, aj keď to znie, že patrí republike, nepatrí jej. Vždy je to slobodný človek a tak sa nemá čo vykupovať, ako nejaká koza v arabskom svete.
-----------------
Možno je to iba môj nesprávny uhol pohľadu, ale mne to pripadalo, že sme boli v akomsi pracovnom tábore. Vojsko a polícia iba dohliadali aby sme všetci pracovali a aby nikto neutiekol preč.
Ak niekto nepracoval, polícia ho zadržala a išiel do basy. Bol na to paragraf.
Ak chcel niekto ten náš pracovný tábor opustiť, potreboval dovolenie a ak chcel odísť bez dovolenia, boli tu vojaci, ktorí ho buď zadržali, alebo rovno zastrelili.
Ukáž mi jeden prípad koho vojaci zadržali alebo rovno zastrelili pri pokuse o opustenie republiky . ty si taký hlupák a šíriteľ demagogických vyhlásení až to trieska
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať