Zavrieť

Porady

rady o chove rozely penant

ahojte, prosím Vás o radu, ako skrotit rozelu penant, mám ju 4. deň, na fórach sa píše všeličo...., myslím si, že si už zvyká na prostredie, lebo keď sa začnem s ňou rozprávať, priblíži sa ku mne a pozerá na mňa a keď oddídem..., tak sa začne ozývať...., myslíte, že sa mi ju podarí naučiť aspoň ,,ahoj,,
Usporiadat
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Na 4. ani na 44. deň nemôžeš očakávať od papagája zázraky.
Kúpil si mláďa, alebo starší kus?

Od toho závisí aj ´další postup
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dzidzika dzidzika

dzidzika je offline (nepripojený) dzidzika

kúpila som ročnú, no ja viem, že nemôžem hneď očakávať zázraky...., ale či sa mi podarí ju niekedy pohladkať, teraz samozrejme čakám, kým si zvykne na prostredie a postupne ju núkam cez klietku jabĺčkom , nesnažím sa ju ani chytať, lebo je strašne plachý....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ak je to uz rocny papagaj,jeho udomacnenie bude trvat ovela dlhsie,ako u mladatka. Takze potrebujes vela trpezlivosti a denne sa mu venovat.
Teraz ho nechaj par tyzdnov,aby si zvykol na novy domov a novych ludi. Denne sa mu prihovaraj,klietku mu daj na kludne miesto,neskor nechavaj otvorenu,aby si zvykol. Neskor, ked si na teba zvykne,mozes postupne zacat s trenovanim. Ale rozela nie je typ papagaja,ako napr. zako,takze zazraky necakaj,pojde to pomaly,pokym ho naucis niekolko kuskov.

Na nete najdes vela dobrych rad, treba citat a skusat http://www.ara-zako.sk/rady-na-zaciatok/vycvik/

viac https://www.google.sk/search?q=vycho...chova+papagaja
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Taka ko píše Arizona, Rozela je sice pekne sfarbená, ale nie je to zrovna najvhodnejší druh na skrotenie a už vôbec nie na rozprávanie.
Budeš rada, ak sa naučí pískať nejakú melodiu, ak ju vôbec ešte v tomto veku dokážeš skrotiť.
Na toto sú najlepšie mládatá, ktoré sú skoro vybrané ešte z búdky a ručne dokrmované, takže sú od malička zvyknuté na ľudskú ruku a prístup chovateľa.
Z tých najlacnejších je to Korela, prip. Alexander malý.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať