Zavrieť

Porady

Môžu mi nevyplatiť stravné lístky?

Od augusta 2013 som zamestnaná na dobu neurčitú. Momentálne sa rokuje o tom že dostanem výpoveď, avšak od augusta som nedostala ani raz stravné lístky. Keď som sa na to ohradila ich odpoveď bola, že v zmluve o stravných lístkoch nič nemám. Môže sa niečo také stať? Alebo mám nástojiť na svojom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak tvoj pracovný čas trvá viac ako 4 hod. denne, zamestnavatel je povinný v zmysle § 152 ZP prispievať na stravovanie.
    Minimálna hodnota SL - formou gastrolístkov - je 75 % ceny stravného pri prac.ceste 5-12 hod, do 31.10.2014 3€/deň, od 1.11.2014 3,15€/deň. Z čoho zamestnávatel hradí min. 55 %, zbytok zamestnanec.

    Nárok zamestnanca na príspevok na stravovanie vyplýva zo Zákonníka práce, nemusí byť uvedený v pracovnej zmluve. Upozorni zamestnávatela, že dáš podnet na prešetrenie na Inšpektorát práce.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzana Šimorová S tým Inšpektorátom práce je dobrý nápad.
    veronikasad Skôr ako budeš komunikovať s IP, bolo by vhodné o tom informovať zamestnávatela. Niekedy to zaberie, IP totiž dokáže urobiť poriadny prievan vo firme.
    Zuzana Šimorová To zase nie, len ak mi nebudú chcieť vyhovieť, tak im oznámim, že si všetky informácie pôjdem preveriť na IP.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nárok na zanezpečenie stravovania sa do PZ nedáva. Vyplýva to priamo z §152 ZP. Pri zmene dlhšej ako 4 hod. musí zamestnáv. zabezpečiť stravovanie. Nepíšeš, aký máš úväzok, tak neviem posúdiť, či máš alebo nemáš nemáš zákonný nárok.. Sl sa nevyplácajú ale poskytujú.
    Zuzana Šimorová ďakujem veľmi pekne, mám TPP a pracujem 8hod denne, len som nevedela či to musí byť zakonponované v PZ alebo nie. A za 18 mesiacov odrobených je to dosť vysoká suma.
    Tweety nie, nemusí to byť v zmluve, tak ako som písala

    Wotan je offline (nepripojený) Wotan

    Wotan
    co viem od znamych, su firmy, kde dlhe roky tiez nedavaju gastrace... inspekcia bola uz viackrat, ale pod hrozbou vypovede kazdy priznal ze gastrace dostava takze vzdy bolo vsetko v poriadku
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzana Šimorová Mne oznámili, že so mnou ukončujú pracovný pomer, tak som sa na to práve ohradila, a dokonca nemám ani žiadny papier a potvrdenie mnou podpísané, že som stravné lístky prebrala alebo že mi platili nejaké obedy.
    IVEB Neviem si predstaviť ako môže stačiť IP len vyjadrenie zamestnancov , že dostávajú gastrolístky. Však zamestnávateľ musí vydokladovať , že ich nakúpil a preukázať faktúrou, dodacím listom a pod.
    Wotan podla mna to vyriesi nejaka suma do vrecka IP
      zbaliť

    Môžu mi nevyplatiť stravné lístky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.