Zavrieť

Porady

agresívny nájomník sused - existuje nejaká právna možnosť, ako by sa mohol odsťahovať?

ahojte, dobrý deň
chcem vás poprosiť o radu. Mám suseda, ktorý sa chová agresívne, vykrikuje rôzne nezrozumiteľné vety, správa sa čudne. Nie je možné sa s ním porozprávať, pretože od susedov bočí, nezdraví sa im, jednoducho ak ho stretnete na chodbe, tak sa prilepí na stenu a zostane stáť, kým neprejdete a vždy si niečo mrmle. Žije sám v prenajatom byte a počúva za dverami. Chová sa naozaj zvláštne a aj keď nie všetci susedia sú ideálni, píšem sem preto, lebo sa bojím. Žijem sama so synom, ktorý kým som v práci, tak je sám doma. Sused sa chová nevyspytateľne a agresívne, našťastie iba slovne, zatiaľ. Aby som nezabudla, ja sa snažím si ho nevšímať, aj synovi som povedala, aby sa mu iba pozdravil a rýchlo išiel domov, ale nechcem iba čakať čo sa stane ďalej. Písala som aj na správu bytov, zatiaľ nemám odpoveď. Určite si niekto položí otázku, či nerobím niečo ja, čo by sa mu nepáčilo. Mám doma 10 ročného syna, ktorý skypuje, kričí pri tom, a keď píše úlohy, tak kričím aj ja, občas veru...
Poraďte mi prosím ohľadom právnych záležitostí, teda jeho práv a prenajímateľových povinností, možno tam nájdem niečo, čo by som mohla skúsiť použiť.
ďakujem
H
Upresnenie: ak dovolíte, tak sa chcem poďakovať za komenty a tiež by som to rada zhrnula...zľakla som sa, hľadala som pomoc, napísala som sem, rozumiem anonymite netu aj otázkam týkajúcim sa upresneniu, prepáčte ale, ja keď chcem niečo vedieť ako to naozaj je, tak sa pýtam a veľa, nepíšem hneď stanoviská a fakt si myslím, že by to tak nemalo byť, potrebovala som pomoc, radu, reálnu...písala som veľa, aby sa dal utvoriť čo najvernejší opis (áno nedá sa urobiť opis bez druhej strany), rozumiem tomu, ale k odpovedi na moju otázku som sa vlastne nedostala.
Vďaka vám všetkým za vašu ochotu, už sa v tom viem lepšie orientovať.
Naposledy upravil herriet : 16.01.15 at 09:35 Dôvod: vďaka
13 komentárov     zbaliť
buchač Nie je možné sa s ním porozprávať, pretože od susedov bočí, nezdraví sa im, jednoducho ak ho stretnete na chodbe, tak sa prilepí na stenu a zostane stáť, kým neprejdete a vždy si niečo mrmle.

Sused sa chová nevyspytateľne a agresívne, našťastie iba slovne, zatiaľ.
===========================================

Nejak to nepasuje...
Ak by som to rozvinul, tak by sa dalo povedať, že ...Agresívne a nevyspytateľne BOČÍ od susedov...
herriet áno on vlastne vykrikuje na susedov rôzne veci, tak že sa na nich nepozerá
herriet keď ide okolo nich, zjavne to neviem vysvetliť, ja sa obávam jeho nevyspytateľného správania
herriet asi som omylom vymazala to čo som napísala, tak ešte raz..zjavne to neviem vysvetliť..jeho útoky na osoby sú slovné a nepozerá sa pri tom na nikoho, vykrikuje to všade dookola, ja sa obávam práve tohoto nevyspytateľného správania
veronikasad herriet, v prvom rade urob poriadok so synom a hlasným skype-om - je to "radosť" nielen pre "chorého" suseda
herriet veronika, jasneže robím, mať doma 10ročného skypujúceho chalan je radosť .) on má pocit, že ho nepočujú a tak kričí, mal operované uši, tak zvyšuje hlas, lebo ani on poriadne nepočuje, obmedzím to, ale keď som doma, nie keď musím byť v práci bohužiaľ
taiko ako presne sa prejabvuje agresivita? Ked asa na nikoho nepozera a nieco vykrikuje, ako vieme, ze to niekomu adresuje? Ci niekoho aj menuje?
herriet taiko, on je práve taký asi nespoločenský, že ide okolo hocikoho a začne vravieť rôzne veci, napr. stála som na chodbe so susedou a on išiel akurát domov a prechádzal okolo nás, my sme ho pozdravili a on na to že, no volali na mňa policajtov a suseda mu vraví, že to hovoríte nám? lebo na nás nepozeral. a on nič, len zabuchol dvere tak poriadne, a ona na mňa pozerá, a pýta sa, že to čo bolo, ja nič, lebo ona tu býva málo a ja som už vedela ako sa chová..hm
taiko to mne pride mozno podivne, ale v ziadnom pripade nie agresivne. Nuz ale tazko takto povedat, Ty si tam bola, ja nie
herriet taiko, to je práve to, čo som sa snažila objasniť, rozumiem otázkam a aj selektujem to, čo je agresívne, vdaka tomu čo píšete, rozumiem že moje slovo agresívne, sa zakladá na vlažnej skúsenosti, podľa komentov, ja si však myslím, že je doležité predchádzať istým udalostiam skôr ako sa stanú, som príliš uvážlivá a opatrná, to je pravda, snažím sa takýmto veciam vyhnúť, preto toľko slov...
Peggynka Chápem,že niekedy je ťažké sformulovať zadanie,keď nevieš ,čo je podstatné.Koľko má asi rokov? Nevieš,či je zamestnaný? Ten majiteľ bytu o ňom nevie nič?
herriet peggynka, čakám na vyjadrenie správy bytov, ak mi ho môžu poskytnúť, nemyslím že je zamestnaný, ja ho síce nesledujem, ale z poslednej schôdze viem, že majiteľ bytu je neplatič a býva niekde mimo BA, a jeho som bohužiaťľ stretla takmer všade, na ihrisku, na kúpalisku alebo len tak vybehol von, večne sa s ním stretnem a to počuť bohužiaľ keď niekto búcha dverami, ako aj môjho syna počuť keď skypuje, ak sa to bude dať, tak by som majiteľovi chcela dať vedieť, že podnájomník sa správa tak, ako som to napísala, stretla som ho na chodbe pred časom ako si hovoril pre seba, že škoda kresiel čo niekto vyhodí do kontajnera, ja mám na neho šťastie mala som na chodbe stoličku, ktorú si zobral k sebe, nič som nepovedala veď ak mu poslúži nech si ju nechá, ale dáva pred dvere aj fľaše od vína napr. ale aj to čert ber, ale to, že vidno na ňom že má skraty to mi naozaj nie je jedno
lujza.j
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Niečo mi to pripomenulo a tak som to vyhľadala.Zaroluj dole na Diferenciálnu diagnostiku v dospelosti a prečítaj:
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Aspergerov_syndr%C3%B3m
    http://purdes.blog.sme.sk/c/26583/Sy...Aspergera.html
    Skús si o tom vyhľadať informácie a možno ti to pomôže,aby si sa zorientovala.Samozrejme netvrdím,že je to ono,ale je tam mnoho znakov chovania,ktoré uvádzaš.Tak to aj ber.Pozri aj tu:http://www.zzz.sk/?diskusia=5063
    herriet ďakujem
    herriet poznám aspergerov syndróm a porozmýšľam nad tým, je to úplne iný pohľad na vec..ak by to bolo tak..

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Citam zadanie otazky piaty krat...a stale nechapem cim sa ten sused previnil....tym,ze tebe sa zda cudny,kde je ta agresivita-to,ze si cosi mrmle a boci...mne tvoja otazka pripada cudna.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Tebe pripadá čudná ?

    Tak potom čo už len ja mám vravieť ???
    Anika61 A to ,ze sa nezdravi-veru ani ja by som sa:-)
    herriet anika, ako by si reagovala ty, keby si mala takého suseda?
    herriet agresivita je, že prejdeš okolo neho, pozdravíš sa mu a on začne vykrikovať na schodisko niečo o demokracii, niečo o polícii a podobne, jednoducho nerozumiem
    herriet zaujimavé, že si idem prsty vypísať a moje komentáre sa nezobrazujú
    Jarka 1 A to bočí od všetkých, alebo len od teba? Skúsila si s ním niekedy vo všetkej slušnosti hodiť reč bez predsudkov, aby si zistila čo je zač? Napr. sa len tak opýtať, či to moje decko moc neruší hlasným skajpovaním?
    lujza.j už sa tu budem opakovať....mala som byte oproti cigošov....chcela by si cca.15ks..niekdy aj viac?!
    herriet jaj už tretíkrát sa snažím odpísať anike, a dúfam že teraz to už prejde, anika čo by si robila ty ak by si mala takého suseda?
    Jarka 1 Čo hovoria ostatní susedia? Aj oni sa boja?
    Anika61 Herriet...mala som vseliakych susedov,boli aj taki rozbijali nabytok,zenu nahanali s nozom...to bola agresia...neviem,ale ja som sa nebala a ked v celom dome nik''nevystrcl nos''zo dveri ja som isla ratovat placuce deti...aj susedu som mala,tiez si mrmlala a vsetkym nadavala,mojmu synovi dala zaucho,ze trieskal dverami...isla som za nou a ked som sa s nou porozpravala/ja som mu dala druhe,/,zistila som,ze je to osamela,chora zena,ktora sa nema ani s kym porozpravat...potom sme si spolu robili kavu a nikdy som jej nezabudla zaniest kolac,ked som piekla....lenze takto reagujem ja-ako budes reagovat ty je na tebe.
    herriet anika, verím, len ide o to, že on je nevyspytateľný, ja som mala rôznych susedov a stále mám, ale ja vždy keď idem tak sa napr.zdravím a je mi jedno či tu niekto býva mesiac či rok a btw. jedna z tých lepších susedov je tiež cigánka, keď jej dcéra porodila dcéru, tak som jej u nás na vrchnom poschodí na chodbe pripravila hračky po synovi do takého vedierka, keď sme neboli doma, nech sa pohrá, iba pre ňu, lebo sa doma nudila a v zime keď nebolo kde chodiť tak chodili aspoň hrať sa na chodbu .)
    Anika61 Ved ja nepisem,ze si neprajna,alebo zla....vies takto ked nieco clovek napise-neda sa to objektivne posudit,neviem kto si,nepoznam suseda....mozem ti len napisat moj subjektivy pocit...a mozno ze je sused chory a preto vykrikuje ,su rozne poruchy...ak sa ho bojis tak sa mu snaz vyhnut..a uvidis co ti odpisu..
    herriet áno anika a o to ide, že ak miniem všetky možnosti o ktorých viem a napätie sa aj tak stupňuje, tak sa vo mne vyvinie pocit, že to nie je ok a preto som napísala otázku, tak ako som napísala.
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ty si jak kelišová kolko toho o tom susedovi vieš..ešte aj to,že počúva za dverami...to sa stále túlaš po schodisku....že sa sním tolko stretávaš?!ja ledva niekoho stretnem....
    myslím,že si zbytočne precitlivelá.....a nevieš čo je v skutočnosti agresívny nájomník...
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    herriet rada vysvetlím, v rámci sobotných prác, som dala synovi pozametať schody, on si kýchol a spoza susedových dverí sa ozvalo nazdravie, syn odpovedal ďakujem a zrazu sa ozvalo "choďte sexovať" sorry za vyraz, ale ja som to nepochopila a syn tiež
    Jarka 1 Možno je naozaj chorý. Má nejaké deti, rodinu, s kým by sa dalo o ňom porozprávať?
    herriet ja neviem či je chorý, viem iba, že sa chová nevyspytateľne a to je podľa mňa horší problém, lebo nikdy nevieš ako ten človek zareaguje. býva tu sám a chodí na sviatky preč, strpčuje život aj ostatným tými výkrikmi z jeho bytu, ráno som sa zobudila na to, ako cez stenu kričal, že vypni ten budík ... hm, ono to asi pripadá smiešne, keď to tak po sebe čítam, ale ja sa s takou situáciou stretávam prvý krát..
    Jarka 1 Ja sa v tom ešte stále celkom neorientujem. Ako dlho tam bývaš ty a ako dlho ten sused? A to sa správa stále rovnako od kedy tam býva, alebo sa to zhoršuje?
    herriet jarka ja bývam v tomto byte 13 rokov a aj ked sa to sem nehodí, prešla som si rôznymi vecami, ale to sem nepatrí, často sa stáva, že ľudia žijú v podnájme rok, dva napr. on je tu jeden rok, boli tu všelijakí ľudia, kamarátka prenajíma byt oproti a vždy sme všetci vedeli nejako vyjsť, ja som vlastne z toho momentálne zmätená, orientovala som sa v tom dlhšie, že teda čo je to za človeka, keď nereaguje na pomoc alebo pozdrav ale to som vážne nečakala, že budem dnes rýchlo hľadať kľúče od brány, lebo vybehol z vchodu zo zvláštnym výrazom v tvári, pribuchol dvere a keď ma uvidel začal niečo kričať o demokracii a nie svojim hlasom, fakt som sa zľakla
    Jarka 1 Nuž, nevyzerá to príjemne, čo píšeš. Začínam si vážne myslieť, že tam bude niečo s psychikou, ale nie som lekár. Ja by so asi naklusala za mojou lekárkou, popísala jej správanie suseda, aby mi povedala, či sa mám báť, alebo možno poradila, ako sa správať.
    A len na okraj, to mu prenajíma byt tvoja kamarátka?
    herriet skúsim napísať po stý krát, že lujza, skús si to trochu viac prečítať, lebo nie ja sa túlam po schodisku ale on, v sobotu syn zametal schodisko, nemáme nikoho kto by sa o to staral tak som mu povedala, že si to vyčistíme sami, a jemu sa kýchlo a sused mu povedal nazdravie a syn sa poďakoval a vzápätí sused začal vykrikovať niečo o hnoji, proste odveci, koľkokrát vykrikuje cez stenu na mňa, na susedov, on jednoducho sedí doma a vykrikuje rôzne veci a dokonca aj v inom jazyku
    Oliwa Žeby sused - polyglot...?
    To, že niekoho počul kýchnuť za dverami /zrejme to bolo hlasné kýchnutie/ neznamená zákonite, že musel načúvať. Mohol byť jednoducho náhodou v predsieni...
    Susedom sa nezdraví, ale spoza zatvorených dverí zaželá "Na zdravie"... Naozaj nevychovaný sused... Radšej ani nechcem vedieť, čo bolo v tom liste na správu bytov... Čo si tak pomysleli po jeho prečítaní...
    Anika61 Herriet...ak mu tvoja kamaratka prenajima byt/ak som to spravne pochopila/preco to neriesi ona???
    Jarka 1 Ja som osobne párkrát zažila veľmi podobné správanie. napr. v autobuse, keď nastúpil úplne cudzí chlap a po chvíli začal vykrikovať na všetky strany, bez očného kontaktu s niekým rôzne veci. Presne aj o demokracii, na všetko nadával, hulákal. Keď ho niektorí cestujúci ohriakli, vôbec nereagoval, akoby bol hluchý. A musím povedať, že to bolo veľmi nepríjemné a bola som rada, keď som vystúpila. Vôbec nevylučujem, že niečím podobným môže trpieť aj ten sused.
    herriet je tu dnes prvý krát, prišla si vystrašená po radu, alebo aspoň po nejaké ukľudnenie. Myslím, že na nováčika to tu zvláda statočne. Možno tie informácie z nej ťaháme ako z chlpatej deky, ale to robíme aj inokedy.
    herriet jarka ďakujem za pochopenie, verím, že je ťažšie sa v tom orientovať, je to predsa len net a pocity ľudí sú subjektívne, ja som vďačná za rady a postrehy, väčšinou konzultujem s kamarátmi a preto som sa obrátila na poradu, lebo verím, že sú tu ľudia s nestranným pohľadom, tiež si viem urobiť názor, ale najskôr si vypočujem aj iných, zorientujem sa .)
    herriet oliwa, do listu spravy bytov som napísala to čo som napísala tu, požiadala som ich o skúsenosť a ak takú majú, či mi môžu napísať ako to riešili
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    A keby si nejaky kolac upiekla a zaniesla mu ho? Mozno by si sa prijemne divila, coho sa stanes svedkom. Odkial mas o nom informacie? Co keby si sa ho opytala osobne, ako sa ma a ako zije? Nie vsetci podivini su agresivni a zli. Myslim, ze dokonca existuje aj choroba, ktora nuti ludi vulgarne nadavat a pritom to mozu byt dobraci od kosti.
    herriet ja vypekám koláčiky a nosím susedom .)) jemu som pomáhala v lete dostať utierku z odkvapu, poďakoval mi a ja som sa tešila, že je to v pohode, poznám všetkých susedov už dlho

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    herriet (Dnes 18:45) anika, ako by si reagovala ty, keby si mala takého suseda?
    Ale to sa predsa nedá..."že ako by ktokoľvek reagoval "...respektíve dá sa. Jeden by napiekol koláč, druhý by rovno jednu medzi oči zadrel.

    Ale tiež mi nie je jasné jedno.
    Ty chceš v rámci práva dotyčného v podstate prinútiť k vysťahovaniu...to ale zaváňa už a až (s nadsádzkou) obmedzovaním osobnej slobody.
    Veď koľko je takých čudákov, dokonca vlastníkov nehnuteľnosti (nie sú v nájme, ani v podnájme) a tí ich susedia musia znášať vrtochy oveľa väčšieho charakteru ako sú to vyvreskovanie, nezdravenie a podobne.

    Čo sa týka správcu, ten nič nevyrieši.
    Čo sa týka majiteľa bytu, ten nebude nič nejak riešiť, pokiaľ mu dotyčný platí.
    Takže, dá sa povedať aj tak, že nie sme v USA, kde sused zavolá na suseda políciu, lebo má silné vetry a jemu ide smrad do jeho zóny.
    Na druhej strane ale musím povedať aj to, že naša polícia a iné inštitúcie zvyknú konať až po funuse...a niekedy teda fakt doslovne.

    Takže...babo raď...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    herriet no lenže to je práve to, že napriek tomu, že v ba skôr susedov nepoznajú ako poznajú, ja som skôr za to sa viac socializovať, ja mám ľudí všeobecne rada, aj keď som dostala po nose, jednoducho život beriem tak aj ľudí v ňom, že každý niečo rieši a každý je nejaký, neriešila by som to, keby som práve dnes nezažila šokovú terapiu, ten sused tu býva dlhšie, viem že sa správa nespoločensky, na tom vážne nezáleží, ide o to, že som sa vážne zľakla, nechcem a nemám právo niekoho obmedzovať, ani nikoho dostať preč, chcela som vedieť či náhodou neexistuje niečo čo taký prípad rieši právne, alebo či nemá niekto podobnú skúsenosť, kamoška mi povedala, že by volala políciu, nie som s tým stotožnená, radšej sa opýtam, ale jedno je pravda, že polícia neochráni a nerieši akciu ale reakciu
    herriet inak prepáčte mi, ale tie moje príspevky sa akosi nezobrazujú...mrzne mi to, píšem, píšem a napokon čítam že som vlastne nenapísala nič, alebo je to o tom že som tu prvýkrát a neviem sa zorientovať, tak sa ospravedlňujem
    herriet buchac ty si ma moc nepotešil, lebo taký pragmatik ako ty, to som aj ja a ešte sa aj bojím, ale ja viem presne prečo som po dlhej dobe nadobudla tento pocit, chcem sa vám poďakovať za komenty, zorientujem sa v nich a na niečo snáď prídem..vďaka za zdieľanie môjho problému
      zbaliť

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Tento problém je vyvolaný http://www.zzz.sk/?clanok=12094 . Mám podobný problém z jedným z rodičov, to neznamená, že je právne nespôsobilý. Treba riešiť prostredníctvom blízkej rodiny po vyšetrení psychického stavu dotyčného.
    herriet vlado, ďakujem, viem, že má nejaký problém, je to ale nájomník a nie je v mojej moci a ani nechcem takéto niečo riešiť, na to musia byť iní, som si istá že má v sebe niečo čo nie je v súlade s normálnym správaním, tvoj link mi pomohol k tomu, aby som sa nad tým zamyslela,ďakujem ti

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Podľa toho čo píšeš je sused psychicky chorý. Nepoteším Ťa, ale nemáš prakticky žiadne páky ho dostať preč z bytu. To čo považuješ za agresivitu nemusí byť agresivita. Môže mať vidiny a na základe nich sa takto prejavuje. Možno by stálo za to opatrne sa skontaktovať s jeho rodinou, aby si zistila, čo od neho môžeš očakávať.
    herriet ahoj, to si ma naozaj nepotešil, keď to tu takto bolo celé preberané a čítam to, tak si naozaj myslím, že má do činenia s nejakou psychickou chorobou, je mi z toho dosť zle, nemohla som nejako ani zaspať, ale ďakujem za koment

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Prvá informácia bola, že byt prenajíma Tvoja kamarátka, sused je podnájomník, a teraz spomínaš majiteľa bytu, ktorý je neplatičom a býva niekde mimo BA...
    Ako tomu máme rozumieť?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika61 To by aj mna zaujimalo...
    Jarka 1 herriet, prosím vysvetli to s tou kamarátkou, či to má súvis.
    herriet to nebola prvá informácia, sused býva vedľa a kamarátka prenajíma byt oproti, to bolo k tomu, že aj ona tam mala rôznych podnájomníkov, ale takýto problém sme neriešili.
    Jarka 1 herriet, presne takto som to ja aj pochopila, lebo si napísala:
    kamarátka prenajíma byt oproti a vždy sme všetci vedeli nejako vyjsť,
    Jarka 1 herriet, my tu tvoj problém nevyriešime. My nie sme lekári, ale aspoň sme ťa naviedli, aby si rozmýšľala aj iným smerom. Tiež by mi na kľude nepridal takíto sused, ak by som mala 10 ročné dieťa.

    Skús byť k nemu milá a komunikovať sním. Písala si, že cez sviatky bol preč. Tak asi má niekde rodinu. To by mohla byť téma. Možno, keď sa prihovoríš viac krát, tak budeš úspešná.

    Syn, nech sa mu naďalej pekne pozdraví, ale nič viac. Nech začína s ním žiaden rozhovor.

    Nič viac ti neviem poradiť.
    herriet áno jarka, ja to musím spracovať, že je zrejme chorý, budem to udržiavať v tej rovine, ako píšeš, synovi som povedala, nech sa mu zdraví a ja počkám a keď sa bude dať, tak sa skúsim nejako priblížiť k nemu, vyskúšam, snáď sa dovtedy nič nestane, ďakujem, myslela som, že je iba zlý, toto je úplne iná rovina
      zbaliť

    agresívny nájomník sused - existuje nejaká právna možnosť, ako by sa mohol odsťahovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.