Zavrieť

Porady

Vecne bremeno na ulozenie kan. potrubia

zdravim Vas,

chcel by som poprosit niekoho skusenejsieho s pomocou pri rieseni mojho problemu.
Kupujeme pozemok, na ktorom nie je momentalne ziadna tarcha ani bremeno.
Predavajuci tam maju viac parciel, cele pole a od obce maju nariadene, ze musia spravit kanalizacne potrubie, ktore je naplanovane na pozemku ktory kupujeme, pri okraji pozemku.
Predavajuci chcu spravit vecne bremeno, ale netusia ako.

To potrubie tam budu zakopavat predavajuci.
Da sa to spravit tak, ze sa spravi zmluva o buducej zmluve o vecnom bremene, kde ja, ako buduci vlastnik pozemku budem povinny voci sucastnym vlastnikom?

vopred vdaka za radu, keby nieco nebolo jasne, opytajte sa, pokusim sa odpovedat.
Chobot Je tu pár doplňujúcich otázok.

Pochopil som dobre, že predávajúci rozparceloval nejaké pole a teraz tie parcely predáva? Ak áno, ako zabezpečil prístupy na tie parcely? Vybudoval aj komunikáciu? Ako sú zabezpečné inžinierske siete?

Ak sa budeme baviť len o samotnej kanalizácii - pochopil som správne, že popri (či pod) tvojom budúcom pozemku pôjde pod zemou kanalizácia pre ostatné parcely?

Potom - ty s tým vecným bremenom súhlasíš? Ak áno, v pohode, ale musíš si uvedomiť riziko, že ak sa to potrubie upchá, tak ti susedia môžu rozkopať pozemok nad tým potrubím.
Branimir007 ano, maju to rozparcelovane, zatial nie je vybudovana ziadna cesta ani siete. Pozemok ktory kupujeme je susediaci pozemok k nasmu, kde teraz byvame, ideme si kus zvacsit pozemok, tak nam to ani nevadi. My tam budeme mat pristup z nasho pozemku. A oni chcu z nasich penazi financovat siete.
Ano je to tak, pod tym pozemkom je naplanovana kanalizacia, ktora sa napaja uz na exist kanalizaciu. Ina moznost ako pod pozemkom ssa neda, nebude tam cesta smerom k tej exist. kanalizacii.
Viem o riziku, ale pozemok je dost siroky, a bude to pas 3m siroky pozdlz plotu... Cena je odpovedajuco nizsia ako sa predavaju pozemky v tej oblasti, takze to problem nebude...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak sa zriadi vecné bremeno in rem, znamená to, že sa zriadi na nehnuteľnosť a každý vlastník nehnuteľnosti (aj po zmene vlastníctva) je povinný bremeno strpieť. Oprávneným z vecného bremena bude zrejme obec.

    Pozri priložený link, zdá sa mi to podobné

    http://www.ladice.sk/sk/dokumenty/20...analizacia.pdf
    Branimir007 Dakujem za ten link, pojdem na obec, snad tam budu mudrejsi ako ptedavajuci a budu vediet ci oni budu buduci opravneni ci vodarenska ci kto

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pokiaľ tú parcelu, kde má byť kanalizácia, vlastní ešte pôvodný majiteľ, tak nech on dá zavkladovať vecné bremeno na pozemok.

    Alebo nech vám to predá a po prepise na katastri spíšete zmluvu o vecnom bremene (napr. vzor máš tu:

    http://www.sardravce.sk/files/Zmluva...bremenaVVS.pdf)

    a to dáte zapísať. Povinným budeš ty a oprávneným bude vlastník parcely č. .... (doplníš podľa LV).
    Branimir007 Dik za nazor, to som im aj vravel, ze to bremeno tam musia dat este pred predajom. Ked to bude uz na nas prepisane, tazko mozu cakat ze si to tam necham zapisat len problem je, ze nevedia kto bude ten opravneny, mozu si uvalit vecne bremeno sami na seba? Ze budu aj povinny aj opravneni? Komplikacia je, ze su 4 vlastnici toho pozemku

    Vecne bremeno na ulozenie kan. potrubia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.