Zavrieť

Porady

Čistenie plynového kotla

Na topnom telese z medi sa vytvoril povlak hydroxidu měďnatého (zelenomodrý prášok). Mechanicky na dostupných miestach sa to očistiť dá. Poraďte nejaký spray na nedostupné miesta. Viem, že mi to revízny technik niečim dávno striekal. Alebo, čo by spomalilo oxidáciu medi (pri teplote)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Ked to aj odstranis -znova sa povlak vytvori,ten povlak medenky ma vlastne ochrany ucinok,som vycitala:-)
    Ak chces odstranit tu napr.Forchem Power Cleaner
    http://www.forchem.sk/ho-re-ca.php?m=2&lang=sk&page=2
    Ale najlepsie by asi bolo poradit sa s odbornikom:-)
    vlado 33 Forchem Power Cleaner nepripadá do úvahy, nedá sa topné teleso nijako preplachovať. Potrebujem neutralizátor, názov spraya čo používajú technici. Ďakujem za ochotu.
    peterkos2 Ochranný účinok na čom?Možno na nejakých predmetoch z medi a jej zliatin.Na teplotných výmenníkoch pôsobí ako izolant-čiže zvýšená spotreba tepla.Oxidáciu medi spomalí to,že pôjdeš na vyššiu teplotu vykurovacej vody-nebude sa na výmenníku tvoriť kondenz

    Čistenie plynového kotla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.