Zavrieť

Porady

Zázraky prírody

Ako ináč nazvať to, čo sa práve odohráva okolo nás? Tohtoročná jar sa poriadne oneskorila, ale zameškané doháňa plnou parou.
Som už dosť stará, ale nepamätám si žeby rastlinky v minulosti vyklíčili takou rýchlosťou ako tohto roku. Majú velikánske listy a prekrásne voňavé kvety. Ako to, že vedia, že je už polovica mája a musia sa ponáhľať? Bola som dnes až do tmy v záhrade a neverila som vlastným očiam o koľko podrástli od rána. Vyberte sa do prírody, pozerajte sa dobre okolo seba a ukážte ten zázrak aj deťom.
Usporiadat
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Tá čudesná krajina pod Babou horou
11102008224.jpg  
11102008226.jpg  
11102008217.jpg  
12102008294.jpg  
19082008022.jpg  

19102008359.jpg  
1/1
2 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Krása Toni... aj ja tam chodím, ale bez foťáku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ledva vykukli zo zeme bledule, tak ich prisnežilo, už týždeň mám záhradu skoro každý deň čerstvo zasneženú a znovu roztopenú. A dcéra dnes cestou do práce pre fujavicu nevidela na cestu!
A tak prosím, vy ktorí sa netrápite s termínmi a DP, priložte aspoň niečo z teplých krajín, alebo aspoň z archívu
ináč nakúkam každý deň dcére ponad plece na túto stránku:

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sek...Photo&id=42858
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Moja vianocna ruza sa trosku zblaznila. Zostrihla som vrsok rastlinky a dala na svetle, teple miesto ako vzdy a namiesto toho aby sa zacala rozrastat, zacala vyhanat zasa cervene listky a dokonca puk s kvietkom. Takze je mam take male Vianoce
P4030052.jpg  
P4030057.jpg  
P4030061.jpg  
1/1
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Na opustenej záhrade sa zo skál vytlačil podbeľ a prebúdza sa aj láska...
láska.jpg  
podbeľ.jpg  
1/1
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

zena Pozri príspevok
Moja vianocna ruza sa trosku zblaznila. Zostrihla som vrsok rastlinky a dala na svetle, teple miesto ako vzdy a namiesto toho aby sa zacala rozrastat, zacala vyhanat zasa cervene listky a dokonca puk s kvietkom. Takze je mam take male Vianoce
Aj ja som práve dnes obdivovala moju vianočnú ružu. Ešte stále má pár červených lístkov, a stále vyháňajú zelené lísty.
Práve som sa chcela nato spýtať, ale si ma predbehla. Obrázky nemôžem dať, lebo to neviem, ani nemám taký foťák.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

adi11 Pozri príspevok
Aj ja som práve dnes obdivovala moju vianočnú ružu. Ešte stále má pár červených lístkov, a stále vyháňajú zelené lísty.
Práve som sa chcela nato spýtať, ale si ma predbehla. Obrázky nemôžem dať, lebo to neviem, ani nemám taký foťák.
Aj som cakala ze mi vyzenu zelene listky,ale zacali rast cervene no druhej som nezrezavala vrsok a stale ma kopec cervenych listov a pekne sa rozrasta do zelena.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

...
Pokojný večer na vŕšky padal,
na sivé polia.
V poslednom lúči starootcovská
horela roľa.
požičala som si slová nádhernej básne Ivana Krasku na vyjadrenie smútku nad požiarom lesa v Kežmarských Žľaboch.
DSC_1365a.jpg  
DSC_1353a.jpg  
1/1
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Morské vlny
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:24
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

títo traja lordi z Anglicka si prišli pozrieť Slovensko
Lordi na EĽRO 2009.jpg  
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a nevolá sa plemeno náááhodou maďarský puli? Teda aspoň tí čierni psíci
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

aha ja len tak, na EĽRO stretneš mnohých turistov a majitelia týchto hovorili po anglicky
a títo traja sa tam pohybovali celé tri dni, keď som si ich chcela dnes na záver odfotiť, ten pohľad akoby mi hovoril: aké: vyletí vtáčik, nevidíš, že sme unavení jak kone?!
psy.jpg  
unavení psi.jpg  
1/1
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka Pozri príspevok
Ako ináč nazvať to, čo sa práve odohráva okolo nás? Tohtoročná jar sa poriadne oneskorila, ale zameškané doháňa plnou parou.
Som už dosť stará, ale nepamätám si žeby rastlinky v minulosti vyklíčili takou rýchlosťou ako tohto roku. Majú velikánske listy a prekrásne voňavé kvety. Ako to, že vedia, že je už polovica mája a musia sa ponáhľať? Bola som dnes až do tmy v záhrade a neverila som vlastným očiam o koľko podrástli od rána. Vyberte sa do prírody, pozerajte sa dobre okolo seba a ukážte ten zázrak aj deťom.

Skopírovala som samú seba aby som to nemusela písať znovu, akurát, že dnes je polovica júna. Neskoro sme siali, potom prišli veľmi studené dni a po nich dva týždne dážď. Dnes sa konečne oteplilo, doobeda fúkal vietor, roľa obschla a konečne sa dalo ísť pracovať. A zázrak prírody sa opakoval. Nielenže rastlinky rástli pred očami, ale burina šla zázračne ľahko vonku aj s celými koreňmi. A nie hocijaká burina, na tej roli sa nepoužíva chémia a je tam dosť chrenu, pýru aj oset. Nedalo mi to a po dlhej dobe som pozrela tento lunárny kalendár a je to jasné ako facka. Pch, nech mi ešte niekto povie, že tomu neverí. Najvhodnejší možný čas, naozaj zázrak. Dohnala som nielen zameškanú prácu, ale som menej unavená a úžasne som si dobila baterky. Zajtra pokračujem. Vyskúšajte.

Citujem z LK:
V záhrade plejeme, okopávame, zberáme a uskladňujeme najmä koreňovú zeleninu. Vhodné sú všetky práce súvisiace so zemou a zbavovaním sa škodlivých faktorov v nej.
Naposledy upravil kukučka : 17.06.12 at 09:05 Dôvod: oprava linku
2 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

"Bože, bože, aká to božská moc! Dyňa nohy nemá, a na plot sa vyškriabe!"
Po dvoch týždňoch dažďov ide burina ľahko von aj bez"vplyvu Luny". Ale ak ti viera pomáha, nič proti.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ja som tiež pohla so slimákom s bylinkami a konečne som mohla z črepníka dať do zeme morušu,predtým som mala zo záhrady Saharu,tak som to riskla až teraz.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

...
DSC_0028.jpg  
DSC_0011.jpg  
1/1
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Včera sme obdivovali vykukajúce snežienky a dnes sme mali pred domami vyše metrové záveje. Všetci chodili po očistenej ceste, s ťažkou biedou som urobila prechod na šírku lopaty.
Lepší blízky sused, jak ďaleká rodina, a ešte keď má frézu.
Naposledy upravil kukučka : 15.03.13 at 21:22
DSCN9765.jpg  
DSCN9759.jpg  
DSCN9761.jpg  
IMG_0072.jpg  
IMG_0088.jpg  

1/1
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

kukučka Pozri príspevok
ledva vykukli zo zeme bledule, tak ich prisnežilo, už týždeň mám záhradu skoro každý deň čerstvo zasneženú a znovu roztopenú. A dcéra dnes cestou do práce pre fujavicu nevidela na cestu!
A tak prosím, vy ktorí sa netrápite s termínmi a DP, priložte aspoň niečo z teplých krajín, alebo aspoň z archívu
ináč nakúkam každý deň dcére ponad plece na túto stránku:

http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sek...Photo&id=42858
Betka, síce pár rôčkov od tvojej prosby uplynulo, nech je však vyslyšaná.
Naposledy upravil Marína : 16.03.13 at 09:04
5 hr.jpg  
4 hr.jpg  
3 hr.jpg  
1 hr.JPG  
6 hr.JPG  

9 hr.jpg  
7 hr.JPG  
8 hr.JPG  
1/1
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Evička, krásne fotečky-príroda,more, ale tie melóny, kiwiiiiii-mňam keby aj moje tak zarodili..
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

...
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať