Zavrieť

Porady

Vrátenie cestnej dane na mot.vozidlo

Zivnostnik nam prenajal mot.vozidlo na základe najomnej zlmuvy zapltili sme cestnu dan a mot.vozidlo chce predat inej osobe tým sa rusi najomná zmluva od ktoreho dna mozeme ziadat o vratenie dane za mot.vozidlo dnom skoncenia najomnej zmluvy a v ten den ho prenajimatel aj predava alebo iný den
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    stanka613
    Zivnostnik nam prenajal mot.vozidlo na základe najomnej zlmuvy zapltili sme cestnu dan a mot.vozidlo chce predat inej osobe tým sa rusi najomná zmluva od ktoreho dna mozeme ziadat o vratenie dane za mot.vozidlo dnom skoncenia najomnej zmluvy a v ten den ho prenajimatel aj predava alebo iný den
    Zmenu - vo vašom prípade ukončenie daňovej povinnosti je potrebné oznámiť do 15-tich dní.
    Daňová povinnosť pre vás skončí dňom ukončenia nájomnej zmluvy. K oznámeniu (a žiadosti o vrátenie alikvótnej časti dane) by som priložila kópiu ukončenia zmluvy. Nebolo by na škodu, uviesť v nej, že zmluva končí z dôvodu predaja vozidla.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    dakujem za pomoc, takze ked konci najomná zlmuva v piatok moze mot.vozidlo predat aj v ten den

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    stanka613
    dakujem za pomoc, takze ked konci najomná zlmuva v piatok moze mot.vozidlo predat aj v ten den
    Predať ho môže aj neskôr, pre teba je dôležitý dátum ukončenia nájmu. Tým končí pre teba daň.povinnosť, prestávaš dané vozidlo používať v rámci svojho podnikania.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Zmenu hlásiť na DU do 15 tich dní. Tlačivo nie je určené. Takéto oznámenie posielam ja, ak chcem vyradiť MV z evidencie DU. Zatiaľ dôvod vyradenia nechceli vedieť, preto som nič neprikladala.


    Vec: Oznámenie o ukončení používania MV na podnikanie

    Oznamujeme Vám, že dňom dd.mm.rrrr nie je motorové vozidlo Ford Transit e.č.: používané na podnikanie. Z uvedeného dôvodu Vás žiadame o vyradenie z evidencie pre daň z motorových vozidiel . Preplatok, vzniknutý z úhrady na celý rok 2006, Vás žiadame vrátiť na číslo účtu: xxxxxxxx/xxxx..


    S pozdravom

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    takze alikvotnu ciastku na vratenie dane si vypocitam tak ze ked konci najomná zmluva v piatok pocitam to od nasledujuceho dna

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ty si nemusíš vypočítať , koľko Ti majú vrátiť. Majú na to program. Sami Ti pošlú oznámenie o výške preplatku a jeho úhrade. Podľa §90 ods.1 si povinná daň vypočítať a zaplatiť, ale podľa § 90 ods.2 Zákona 582/2004 si povinná nahlásiť iba zmenu.

    stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

    stanka613
    nevedela som ze si ju nemusm pocitat ale hlavne sa pytam kvoli tomu aby nevznikla medzi tými dnami daka diera a potom aby nemusel zivnostnik platit dan takze ked ho v piatok preda a v ten den aj skonci najomna zmluva nik nemusi nic platit okrem kupujuceho

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    stanka613
    nevedela som ze si ju nemusm pocitat ale hlavne sa pytam kvoli tomu aby nevznikla medzi tými dnami daka diera a potom aby nemusel zivnostnik platit dan takze ked ho v piatok preda a v ten den aj skonci najomna zmluva nik nemusi nic platit okrem kupujuceho
    Živnostník oznámi ukončenie používania a ďalej ho nezaujíma platba na DU. To je záležitosť kupujúceho. Ak ho bude používať na podnikanie zaplatí on, ak nebude , nezaplatí nič.

    Vrátenie cestnej dane na mot.vozidlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.