Zavrieť

Porady

Môžem dať výpoveď u zamestnávateľa, pokiaľ som mu spôsobil škodu na majetku, na ktorej úhrade sme sa ešte nedohodli (jej úhrada bude prebiehať formou poistného plnenia)?

Vo februári som zamestnávateľovi spôsobil škodu na majetku, pričom som poistený pre prípad škody spôsobenej zamestnávateľovi, preto škoda bude uhradená touto cestou. Avšak do dnešného dňa mi zamestnávateľ nepredložil zápis o škode, návrh na úhradu škody ani nič podobné (dáva si na čas). Chcem sa preto spýtať, či môžem u tohto zamestnávateľa dať výpoveď s tým, že škodu mu uhradím aj keď už s ním nebudem v pracovnom pomere. Dá sa to vôbec? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Samozrejme, že môžeš podať výpoveď.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jumka Asi som zabudol doplniť otázku, bude mi v takom prípade poisťovňa ochotná preplatiť spôsobenú škodu?
    Tweety záleží od predmetu zmluvy a škodovej udalosti u zamestnávateľa, tá musí byť vyčíslená
    ivka70 To je otazka uz teraz, zamestnavatel ti mal vycislit skodu do 1mesiaca od sposobenej skody ... myslis, ze poistovna bude chciet hradit rok staru udalost?
    Jumka Poistnu udalost som nahlasil prakticky hned. Vycislenie skody som sa dozvedel len nedavno, pricom ma zamestnavatel stale nekontaktoval, takze idem kontaktovat ja jeho. Ja chcem skratka vediet, ci mu mozem sposobenu skodu uhradit formou poistky aj ked uz nebudem jeho zamestnanec
    Tweety A doručil si už výpoveď? AK áno, určite zareaguje aj na škodovú udalosť.
      zbaliť

    Môžem dať výpoveď u zamestnávateľa, pokiaľ som mu spôsobil škodu na majetku, na ktorej úhrade sme sa ešte nedohodli (jej úhrada bude prebiehať formou poistného plnenia)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.