Zavrieť

Porady

dat vypoved u zamestnavatela pocas rodicovskej dovolenky kvoli vyhodnejsej pracovnej ponuke

Dobry den, potrebujem poradit, dostala som zaujimavu pracovnu ponuku s nastupom od maja tohto roku, rodicovska dovolenka mi konci az v auguste a u zamestnavatela mam aj nejaky zostatok dovolenky. Vedeli by ste mi poradit ako najvyhodnejsie ukoncit pracovny pomer aby som mohla nastupit do druheho zamestnania?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
Počas RD môžeš kludne nastúpiť do 2 zamestnania. Rieš skončenie PP až ked Ti bude končiť RP. Čo ak ťa nový zamestnávateľ v skúšobnej dobe vyhodí? A ty prídeš o robotu svojou akčnosťou ...

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
cert33 Pozri príspevok
Ja nechcem urobit nic nerozumne, preto sa pytam ako to mam co najrozumnejsie urobit. K povodnemu zamestnavatelovi to mam 50 km, k novemu 5 km. Ked dam vypoved pred ukoncenim RD a nevyberiem si dovolenku, je povinny zamestnavatel mi tu dovolenku preplatit?
Áno, pri skončení PP musí nevyčerpanú dovolenku preplatiť.

cert33 je offline (nepripojený) cert33

cert33
U zamestnavatela mam zostatok dovolenky 40,5 dna, pokial si to dobre pamatam. Ak dam vypoved pred koncom RP, preplati mi zostatok dovolenky?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
cert33 Pozri príspevok
U zamestnavatela mam zostatok dovolenky 40,5 dna, pokial si to dobre pamatam. Ak dam vypoved pred koncom RP, preplati mi zostatok dovolenky?
Nemusíš končiť PP z ktorého si teraz na RD. Kľudne sa môžeš zamestnať u nového zamestnávateľa a poberať RP. To, čo chceš urobiť nie je veľmi rozumné. Nárok na dovolenku Ti nijako neprepadne.

cert33 je offline (nepripojený) cert33

cert33
Ja nechcem urobit nic nerozumne, preto sa pytam ako to mam co najrozumnejsie urobit. K povodnemu zamestnavatelovi to mam 50 km, k novemu 5 km. Ked dam vypoved pred ukoncenim RD a nevyberiem si dovolenku, je povinny zamestnavatel mi tu dovolenku preplatit?

dat vypoved u zamestnavatela pocas rodicovskej dovolenky kvoli vyhodnejsej pracovnej ponuke

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.