Zavrieť

Porady

Výplatná páska bez možnosti kontroly jej správnosti. ! ?

Výplatná páska dohodára vedeného na úrade práce a poberateľa dávky v HN.
Dohodár odpracoval v danom mesiaci 52 hodín. Odpracované dni 12. Prosím o radu, či takáto výplatná páska môže uzrieť svetlo sveta bez možnosti skontrolovať si jej správnosť. Je vôbec správne prepočítaná ? Hodinová mzda je 2,184 eur. Výplatná páska v prílohe.

Ďakujem za pomoc pri jej lúštení.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad pýtaš sa ako mzdárka, ktorá si takúto pásku "vykúzlila" ?
- pracuje 1 hod. denne ? (na páske je 13 hod. píšeš že odpracoval 52)
- hodinová mzda - podla dohody 2,184, na páske je 4,89
- čo je cestovné ? (bol na pracovnej ceste? má náhrady dohodnuté v dohode pri jej podpise?)
- čo sú iné náhrady ?
lenkamat nie...ja som ju nevykúzlila...som len priateľka toho dohodára. Ja sama som si vždy vedeľa z vlasntej pásky vždy vyčítať všetko potrebné kdekoľvek som robila. Takúto pásku som videla prvý krát a som s toho paf. Cestovné ani iné náhrady v zmluve uvedené nemá. Posiela vraj aj potvrdenie o príjme na UP aby neprešvihol max. výšku príjmu. Odpracované hodiny si zapisuje poctivo. Má však v zmluve uvedenú zvláštnu vetu. Zamestnávateľ môže pracovníkovi zvýšiť hodinovú odmenu, príp. celkovú odmenu určenú na výplatu podľa spokojnosti s prevedeným výkonom, čím mu zamestnanec dáva svojim podpisom na to súhlas. ...ale či to nejako súvisí s tým ...."ako" vyzerá tá výplatná páska...to neviem.
veronikasad Formát výplatnej pásky je v poriadku, len evidencia pracovnej doby určite nie ... Do príjmu pri posudzovaní nároku na dávku v HN sa započítava 75 % príjmu dohodára, či tam zarátavajú aj cestovné a iné náhrady - neviem... Dávka bude len vo výške rozdielu medzi nárokom a 75 % príjmu ... O vysvetlenie spôsobu výpočtu nech požiada mzdárku zamestnávatela.
veronikasad Inak, čistá mzda je "napasovaná" na počet skutočne odprac.hodín*hod.mzda v Dohoda. (52*2,184=113.57). Nelegálny spôsob krátenia odvodov a daní. "Tvorivosť" niektorých zamestnávatelov naozaj nepozná hranice ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Treba sa priateľa spýtať, na akej sume sa dohodli so "šéfom". Keď si prerátaš 52 hodín s hodinovou mzdou 2,184 EUR, tak máš sumu 113,56, čo je v podstate to isté ako ČM na páske 113,58. Toľko aj naozaj dostal ? Tým, že mu dali časť mzdy do cestovného a iných náhrad /čo mu nahradili ? najlepšie so mzdárkou sa dohodnúť/, tak "ušetrili" aj preňho, aj pre firmu na odvodoch. Cesťák mu asi nejaký vyrobia. Tým, že mu vyrobili 1 hodinový pracovný deň, mu nemusia dávať stravenky. A tú vetu na zvyšovanie hodinovej odmeny tam majú práve na to, aby mu mohli vyrábať 1 hodinový pracovný deň a zároveň sa dostať na mzdu k výplate v takej výške, na akej sa s ním dohodli.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad pri hodinovom pracovnom čase denne sa dá vyrobiť nejaký cesťák ?
    Soňa K Cestovné neznamená iba stravné, môžu ho niekam "poslať" jeho autom.
    veronikasad Za hodinu ani tým autom veľa nenajazdí ...
    Soňa K My tu aj tak môžeme len predpokladať, čo je vo veci. Musí sa opýtať tam, kde mu výplatu počítajú.
    veronikasad Súhlasím, svoj názor som napísala v komentári pod prvým príspevkom ...
    Nemáš skúsenosť, ako je to so započítaním takéhoto príjmu pri dávke v HN ? Lebo ak ho uvádza na páske (aj keby to bolo pravdivé), pracovníčka UP sa asi nebude hrať a vyčleňovať ho z príjmu ...
    Soňa K Myslím si, že sa na dávku v HN posudzuje celý príjem aj s náhradami, ale to je len moja domnienka.
      zbaliť

    Výplatná páska bez možnosti kontroly jej správnosti. ! ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.