Zavrieť

Porady

Ako postupovat pri zmene v or pomocou elektronickeho podania?

Ahojte, potrebujem zapisat zmenu sidla, trvaleho pobytu spolocnika a konatela (1 osoba) a vymaz predmetu cinnosti do OR. Potrebovala by som poradit s viacerymi vecami - polopate. Pre doplnenie vo firme figuruju 2 spolocnici, ktori su zaroven konatelmi spolocnosti, pricom kazdy z nich kona samostatne.

Mam tieto prilohy

1.Nove znenie spolocenskej zmluvy
2. Vypis zo zivnosteneskeho registra (stratilo sa potvrdenie o vymmaze)
3. Cestne vyhlasenie konatela a o zmene trvaleho pobytu
4. Suhlas vlastnika nehnutelnosti
5. LV uradna kopia
6. Zapisnica z VL
7. docitala som sa ze treba podat aj potrvdenie o zaplateni sudneho poplatku. znamena to ze musim zaplatit sudny poplatok este pred odoslanim navrhu? Co ak sa rozhodnem tento poplatok zaplatit v pokladni prislusneho sudu?

Vlastnim ZEP ktorym budem podpisovat dokumenty, co s podpisom spolocnika, ktory ZEP nevlastni a tiez ich musi podpisovat? Uradne overit a preskenovat?

Podpisy na suhlase vlastnika nehnutelnosti mam uradne overene. Staci tuto listinu len naskenovat a prilozit k navrhu?

Kedze prilohy budu odoslane elektronicky, a su sucastou navrhu do OR, nie je potreba dodat listiny, co idu do ZL v listinnej podobe?

Pri vyplnani navrhu staci navrhovatela uviest len mna alebo aj druheho spolocnika ktory je zaroven kontalom?

Dakujem pekne za rady, ktore ma posunu dalej.
Naposledy upravil xlienkax : 18.10.15 at 10:46
Consultix Ak si z toho jelen, tak tym pover firmu, ktora to urobi za rozumnu cenu a nebudes musiet sa s tym zaoberat a ucit sa od zaciatku. Lebo takto to bude na dlho. Pre Teba, aj pre nas...
xlienkax nevidim dovod poverovat firmu, ked su vsetky dokumenty vyhotovene amam ZEP. Elektronicky to robim prvykrat. Staci mi napisat ako je to s overovanim identity spolocnika a osob ktore zep nemaju. Ci staci sken dokumentu kde je jeho overeny podpis alebo ci mi ma dat splnomocnenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    1. Nove znenie neexistuje. Ma to byt uplne znenie so vsetkymi zmenami.
    2. Treba si najprv upratat, mozno sa najde... Preco ste nepoziadali o kopiu potvrdenia o zruseni zivnostenskeho opravnenia?
    3. Kludne k tomu priloz kopiu jeho OP, istota je gulomet.
    4. ano
    5. LV nemusi byt overeny
    6. A este aj dodatok, ktorym sa doplnaju predmetne zivnosti, resp.schvalenie zmien v spolocenskej zmluve.
    7. Co pises o prilozeni potvrdenia plati v pripade listinneho podania. Ak chces poplatok platit v pokadni sudu, priprav si 331,50 EUR, lebo vtedy zlavu nemas. Vsetkomusi byt elektornicky, aj poplatok zaplateny na zaklade vyzvy po podani navrhu.
    8. Bez splnomocnenia sa nepohnes...
    - Jedna sa o elektronicke podanie, podpisat treba kazdy jeden dokument Tvojim ZEP-om, nakolko navrh podvas ako splnomocnenec konatela, ktory je opravneny podat navrh na zmenu zapisu v OR.
    - Tu som si uz isty, ze vobec nevies ako to cele funguje... Skus si to dohladat na porade, alebo vygoogli. Inak tie podpisy na suhlase nemusia byt overene.
    - Listiny pojdu do ZL v elektronickej podobe.
    - Navrh podava statutarny zastupca. Konaju spolu? Samostatne? Vid bod 8. Musis byt splnomocnena osobou opravnenou konat v mene spolocnosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KEJKA podľa zadania ide o zmenu, nie o prvozápis, takže nie 331e, ale 66 resp. 33e pri elektronickom podaní.
    Consultix Dakujem za opravu, uz bola neskora hodina
    xlienkax Dakujem za odpovede.

    Doplnenie obaja spolocnici zaroven kontelia konaju samostatne. Jeden z konatelov podava navrh do OR. Ako je to teda s podpisom spolocnika na zmluvach a zapisnice VZ (bol menovany ako predseda zhromazdenia), ktory nefiguruje ako navrhovatel zmeny v OR a nema ZEP.

    Zivnostensky register odmietol podat potvrdenie o kopii vymazu, preto mam vypis, kde je uvedeny den ukoncenia podnikania.

    Vrela vdaka
    xlienkax cize ked to spravne chapem, spolocnik ktory nema ZEP mi vyda splnomocnenie a ja vsetky dokumenty podpisem svojim zep-om?
    Consultix Navrh na zmenu podava jeden samostatne konajuci konatel, ten ti zaroven dava plnu moc.
    Druhy konatel, spolocnik sa podipisuje len tam, kde figuruje (napriklad na zapisnici VZ ako predseda).
    ZR nerobi vymaz. Ukoncuje. A bol by som zvedavy na zaklade coho nevydali opis povodneho rozhodnutia.
      zbaliť

    Ako postupovat pri zmene v or pomocou elektronickeho podania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.