Zavrieť

Porady

upsvar a dobrovolnicka cinnost

chcem sa len v kratkosti opytat, odmena za 4 hodiny denne 20 hodin za tyzden, za mesiac je 198eur. Som sa dozvedel ze urad prace ponuka dobrovolnicku cinnost, ak odmietnem ma vyradi z evidencie. Mna zaujima odvody kto odvadza? Zdravotne poistenie nadalej uhradza stat? Kamaratke ponukli pracovat do skolky - prezliekat deticky, ja som tiez nezamestnany, rad by som sa dozvediet ci mozem byt v evidencii uradu prace ako nezamestnany aj nadalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tvojím partnerom ostáva UPSVaR (ak nemáš nič iné - využi to - nie vždy sa podarí)
    pozri presnejšie zák o službách zamestnanosti - niečo z neho prikladám..
    (11) Úrad uzatvára s uchádzačom o zamestnanie dohodu o podmienkach vykonávania dobrovoľníckej služby, ktorá obsahuje
    a) osobné údaje a identifikačné údaje účastníkov dohody,
    b) druh vykonávanej dobrovoľníckej služby,
    c) začiatok a dĺžku vykonávania dobrovoľníckej služby,
    d) záväzok úradu zabezpečiť uchádzačovi o zamestnanie vykonávanie dobrovoľníckej služby,
    e) záväzok uchádzača o zamestnanie vykonávať dobrovoľnícku službu zabezpečenú úradom,
    f) záväzok uchádzača o zamestnanie dodržiavať vnútorné predpisy a pokyny organizátora dobrovoľníckej služby a predpisy na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri vykonávaní dobrovoľníckej služby, s ktorými bol preukázateľne oboznámený,
    g) záväzok uchádzača o zamestnanie uhradiť úradu náhradu škody, ktorú spôsobil právnickej osobe alebo fyzickej osobe podľa odseku 2 úmyselným konaním,
    h) záväzok úradu uhrádzať uchádzačovi o zamestnanie paušálny príspevok podľa odseku 3 do 30 dní po uplynutí kalendárneho mesiaca, za ktorý sa paušálny príspevok poskytuje.
    i) ďalšie dohodnuté náležitosti.

    upsvar a dobrovolnicka cinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.