Zavrieť

Porady

Priepustky od lekara- 4 dni, mozem odmietnut?

zamestnanec ostal doma kvoli "chorobe" a dnes som sa dozvedela ze nema ani PN ale opeciatkovane priepustky na 4 pracovne dni. Nemame v plane podporovat tsketo vymysly, mozem ich odmietnut ako ospravedlnenie? dala som na vyber PN alebo dovolenka... Podotykam ze zamestnanec uz ma navstev za rok viac... Je oboznameny s tym ze pre mna je priepustka na nabsevu u lekara vec par hodin a nie cely den... Detto asi nenavstevuje lekara kazdy den je to proste len vymysel, lekarka je kamoska
Peggynka ...uz ma navstev za rok viac... znamená koľko?
fortunka musim skontrolovat.... tak ci tak vzdy to bola otazka hodiny-dvoch a nie 4 dni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si zamestnavatel, tak ty rozhodujes o tom ci navstevu lekara uznas alebo nie v intenciach ZP.
    Ak si len mzdarka, riadis sa rozhodnutim zamestnavatela.
    Pri uznavani potreby celodenneho vysetrenia u lekara sa mozes orientovat ordinacnymi hodinami lekara, poctom vysetreni a vzdialenostou lekara od pracoviska.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Peggynka, taiko, Dav, Ing. Ľubomír Janoška, Tweety
    5

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    - V prvom rade si treba uvedomiť, že na čo slúži tzv. paragraf - návšteva u lekára.
    - V druhom rade si treba uvedomiť, na čo slúži dávka z nemocenského poistenia - PN
    - V treťom rade náklady zam-ľa, pri priepustke, sa to počíta z priemernej mzdy+poistné do fondov, pri PN zam-ľ prvých 10 dní platí zam-covi náhradu príjmu.
    - Odpoveď je jednoduchá a jasná, ak je niekto chorý, tak jednoznačne má sa dať vypísať na PN a bodka.
    - Ja som síce "len" mzdárka, ale o takých veciach rozhodujem ja, nakoľko mi zam-ľ na 100% dôveruje a vie, že všetko robím v súlade so zákonom a v neposlednom rade šetrím zam-ľovi aj mzdové prostriedky.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gabi03 ale máš na to internú smernicu, za akých podmienok "uznáš" paragraf a za akých nie... nie? a nie tvoriť IS až vtedy, keď to "nechcem" uznať
    mzdarka renca Gabika, samozrejme, že máme, robila som ju, a keď si predstavím, že by si mali zam-ci, ktorých mám ozaj viac ako dosť robili pri chorobe čo chcú, tak by išlo o iné peniaze zam-ľa.
    Môžu si čerpať dovolenku, ak nechcú, aby si tzv. pokazili výplatu.
    Gabi03 súhlas
    fortunka toto si vsetko uvedomujem, zamestnankyna velmi dobre vie ak o funguju priepustky, kedze sama ostatnym par zamestnanocom riesi dochadzky..... a nejde u nas ani tak o peniaze ako o "drzost" s akou zdravy clovek oroste nepride do prace ked treba surne nieco robit a este ma tu drzost mi po par dnoch laskavo oznamit ked ju zhanam, ze ani len PN to nebude ale donesie mi priepustky Nebude to veru u nas priepustka, pekne si vycerpa dovolenku... priepiustku k praktickemu lekarovi jej uznam na 4 hodiny prvy den co chybala a to je vsetko. v priebehu posledneho mesiaca uz navsivila vsetkych lekarov co sa dali...
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Kludne jej oznam, ze si vyziadas od lekara, od ktoreho ma priepustky, potvrdenie, ktore dni bola u neho v danom tyzdni na vysetreni.
    Aj keby si to potvrdenie zamestnavatel zaplatil.
    A ak ti predklada priepustku na den, kedy u lekara vobec nebola, ide o podvod, ktory podla zakonnika prace moze byt zavaznym porusenim pracovnej discipliny, opako anym a tym padom dovodom na okamzite skoncenie PP.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka no len lekarka je rodinna kamoska ale priepustky jej neuzná to je jasne kedze ňik nechodi k praktickemu lekarovi denne od 8 do 16tej
    ivka70 Ak by lekarka potvrdila podvod, mas este ZP, preverit, ci si lekar ctoval vykony na pacienta kazdy den. Niekedy stavi len prejavit zaujem, lekar vie, ze nema opravnenie taketo potvrdena v podstate falsovat.
    fortunka Dakujem za typy aspon budem mat viac argumentov
      zbaliť

    Priepustky od lekara- 4 dni, mozem odmietnut?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.