Zavrieť

Porady

Prajem učiteľom, aby ich štrajk mal zmysel

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nemám moc ako inak pomoctť učiteľom, či vyjadriť im podporu, nuž aspoň takto. Nech im vyjde to o čo sa snažia, nech vydržia, nech sa nenechajú využiť a zmanipulovať.
Ak sa učiteľom nepodarí to o čo sa snažia, tak tu o pár rokov bude pobehovať ešte väčšie množstvo ľudí bez dobrého vzdelania, vlastného úsudku, rozhľadu, uzavretých do seba a slepo poslúchajúcich pastierov. Nuž a potom tú 4-tú technickú revolúciu naozaj neprečkáme bez ujmy.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
vladimir m vladimir m

vladimir m je offline (nepripojený) vladimir m

Nesúhlasím so štrajkom. Je to zmanipulované. Nech sa učitelia opýtajú tých,ktorý ich zmanipulovali ako by im oni pridali. A hlavne z čoho. Niektoré strany,podľa mňa z toho vytľkajú len kapitál. Z čoho im p.Sulík,Matovič,Prochádzka a spol.pridajú v budúcnosti na platoch?Zvýšia dane? Nebudú oni kradnúť?
3 1
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

taiko
misomiso
vladimir m
Nesúhlasím so štrajkom. Je to zmanipulované. Nech sa učitelia opýtajú tých,ktorý ich zmanipulovali ako by im oni pridali. A hlavne z čoho. Niektoré strany,podľa mňa z toho vytľkajú len kapitál. Z čoho im p.Sulík,Matovič,Prochádzka a spol.pridajú v budúcnosti na platoch?Zvýšia dane? Nebudú oni kradnúť?
....
To by musela vacsina naroda bych schopna aspon zakladneho logickeho usudku, a to bohuzial nie je a nikdy nebude.
a sme zase pri skolstve a jeho " veducej" ulohe v spolocnosti
Ano, preste tak, je to zacarovany kruh, z ktoreho bohuzial nevedie ziadna realna cesta, ktora by bola realizovatelna aspon v strednodobom horizonte.

Dhsie ako na 4 roky tu na Slovensku (ale v podstate malokde na sevete) neuvazuje nie len ze ziaden politik, ale ani volici. Kazdemu je dnes totalne ukradnute, ako mina prirodne zdroje planety svojim detom, ako zamoruje prirodu nadmernou spotrebou a vyhazdovanim toho vsetkeho na skladky, kazdeho zaujima ina vyplatna paska dnes a teraz, uz ani to, co bude za rok ludi vobec netrapi.

Ked das zamestnancom na vyber zvysenie platov o 5% dnes alebo zmrazenie a zvysenie o 20% o rok, tak ktoru myslis ze si vyberu moznost? A my tu chceme po politikoch, aby uvazovali strategicky?

Navyse skolstvo naozaj nevyriesi problem s vychovou deti, toto naozaj nie je v silach ziadneho skolstva. Priprava pre zivot zahrna dve zlozky, vychovu a vzdelavanie, pricom to bohuzial funguje tak, ze pokial sa zanedbava vychova, moznosti vzelavania to vyrazne obmedzuje.

Opacne to nastastie neplati, aj z deti, ktore navstevovali mizernu skolu mozu dobrou vychovou vyrast jedinci, ktori budu jednak prinosom pre spolocnost a jednak budu schopni prezit plnohodnotny a stastny zivot. Lenze deti, ktore su dnes na Slovensku dobre vychovavane je ako safranu, preto by som bol opatreny spoliehat sa najma na skolstvo a to aj v situacii, kedy by tento rezort mal neobmedzeny rozpocet.
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

samozrejme

najbohatší slováci ? široký, brhel, poor, ja a ty, pentagram..

čo robia menovaní páni, okrem obchodovania zo štátom ???

potom napr. trnka z essetu podporuje nezávislý denník, bojuje proti korupcii.,
neviem iste, či podporuje nejakú politickú stranu, ale ak áno, dávate ho na rovnakú úroveň ?
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

vladimir m
to nie,píšem svoj názor
v pohode,
ja som vyššie tiež napísal o politikoch, ale pripol som aj konkrétný príklad, ako smeráci dali 4,4 miliona na dalšiu zlodejinu.v školstve...čiže-aspon predpokladám-som sa držal témy..

takže ked máš, daj sem dôkaz.-alebo nejaký link - čo tebou menovaní páni ukradli v školstve a preto tie peniaze v školstve chýbajú - a bude to ok......
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
vladimir m
Pekne po poriadku:Aký je skutočne odpracovaný počet hodín do roka?Však tie prázdniny sú každú chvíľu.Čítam príspevky pozorne,ale ak by som bol učiteľ musel by som sa hanbiť za ne. Nezáleží kam sa napíše mäkké alebo tvrdé i,nezáleží na gramatickom zmysle príspevku. Za takto vyučený národ chcú vyššie platy? A podotýkam s takýmto zmyslom pre slovenčinu sa stretávam aj s vysokoškolsky vzdelanými ľudmi
Prečítaj si po sebe, čo a ako si napísal.
Učiteľom odchádza na konci školského roku hlas. Prázdniny im nezáviď. A v dnešnej dobe ešte skôr, oveľa lepšie na tom boli pred 50 rokmi. A tiež strácali hlas. A to sme sa správali v škole ako normálne, slušné deti.
nehovoriac o tom, ze 2 mesiace prazdnin pre uctielov je mytus, podobne ako odpracovanych 26 hodin tyzdenne, co tu niekto spominal
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, vsetko sedi, Smer sa boji vzdelaneho volica ako cert kriza, s nastupom sucasnej opozicie by sa mohla crtat vacsia podpora skolstvu, ale zasa mozno aj zvysenie bezpecnostnych rizik pre nas vsetkych, bohuzial.

Ale ta tema strajku ma pre mna stale aj hodnotovo orientovany kontext - aha - na co som prave v spravach nahodou narazil http://zurnal.pravda.sk/rozhovory/cl...styri-planety/

Ani nemam cas citat cely rozhovor a myslim, ze to ani nie je nutne na to, aby som mohol vyhlasit, ze ten chlapik presne vie kde je sever. Staci preletiet par klucovych viet v prvych odsekoch.

Tak ucitelia - neucitelia, vyrzte, strajkujte za lepsiu buducnost, vyssie plary a stastnejsi zajtrajsok.

Ja sa idem vybrat presne opacnou cestou. Idem si po prvy raz v zivote dopriat skutocnu dovolenku. Oddych od vsetkeho, a to doslova.

Este potrebujem par dni, aby som zariadil vo firme veci tak aby som mohol "opustit lod". Odchadzam na stredne Slovensko na samotu a spolocnost mi tam bude robit iba nejake drevo do pece, tenisky, voda a zopar knih. Jedlo ani notebook neberiem. Sam som zvedavy, ako dlho vydrzim, lebo este pred par mesiacmi som bol tak totalne zavisly na jedle, ze som nevydrzal nejest viac ako 90 minut.

Chcel by som tam takto ostat aspon dva tyzdne, uvidim. Kadopadne to bude novy zazitok a nesmierne sa na to tesim...
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bjuty smis
lujza.j
bjuty smis
každá jedna politická strana má sponzorov...
preto to nechápem, aká to má byť nevýhoda....
sa "skáče" ako sponzor píska?!...sponzor o nerobí za "dakujem"....
každa jedna strana bude kvákať pred voľbami ako nie s robom....a po...ked budú mať možnosť skočia ako po údenom....a hlavne takí čo pričuchli iba na dva roky...
hej..
ale to má každá politická strana...a je na nej, ako si to ustojí..

preto nechápem, prečo to má byť procházkova nevýhoda...
v jeho prípade je to...ked sa pomýli aj pravdu povie....len potom bol pucung a jeho bla bla bla...
pozri nie je to riešenie ale ja voliť nepojdem JA nemám koho...za posledných 10r som videla,počula,zažila.....
Naposledy upravil lujza.j : 27.01.16 at 15:19
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
taiko "nechcem to tam rozpitvavat v teme.
Skus mi najst na SK dvoch taikov, duvesov, nandrolonov, korely, arizony, alaya1, Oliwy a ine bezne nicky z porady.
To co si napisala proste statisticky nesedi."


Mne je suma fuk, kto a preco zaklada svoje nicky. nebudem sa takymi malickostami zatazovat a myslim, ze na verejnom portale detto je jedno, ze ta toto trapi, sa teda cudujem.

nerozumiem vypovednej hodnote toho skopirovaneho profilu.
no pozri a ja som myslel, ze sukromna sprava je sukromna a nemala by sa zverejnovat. Tak nejak si to korele napisala do temy ? Ale dobre ze si to dala aj sem. Moja sukromna otazka Tebe je stale na mieste Najdi mi dva rovnake nicky, kedze ako pises, moze ich byt nespocetne mnozstvo, nemal by to byt problem

taiko .... " podla mna s listom, ktory je adresovany mne, mozem ja robit co chcem..."
Divne, ze myslis pri kazdom nicku inak. Riadila som sa tvojimi odporucaniami.



No dik za inspiraciu, nasla som nicky ako mam ja a to dvakrat, dalej sa mi uz hladat nechce!.takze ten profil neviem, naco mal tu okopirovany posluzit, ale na jeden bod som ti miesto ten slecny odpovedala ja.

Inak nie som proti ich strajku, kazdy by sa chcel mat lepsie, ako sa ma. Ale zelala by som si, aby v takychto strajkoch boli uspesni aj predavaci, murari, alebo aj laboranti, ci aj vedecki pracovnici...Ale to je asi len neuskutocnitelna vizia .
Naposledy upravil alaya1 : 27.01.16 at 23:08
4 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1

Divne, ze myslis pri kazdom nicku inak. Riadila som sa tvojimi odporucaniami.
ja som Ti ziadne odporucania nedaval, len som Ti napisal, ze je to kazdeho adresata osobna vec, ci sukromne spravy zverejni a ze moderator nemoze take zverejnenia mazat, pokial neporusuju etiketu porady. A myslel som, ze to co Ti vadi nebudes robit druhym. Mne je to ale jedno, ja si za napisanym stojim, ci je to v teme, ci v SS, ci v profile.
Ale ked chces mozem aj ja zverejnit Tvoje SS mne aby bolo jasne, kto co napisal a aby sa nezavadzalo.
A ruku na srdce, Tebe teraz o co islo Tvojim vstupenim do diskusie? Naozaj o ucitelov a ich dovolenky?
Nuz a k tym nickom, taikov, buchacov, jar88, duvesov, korel, oliw, arizon, avalik, kukuciek si kolko nasla ?
Boze zase ma kukucka zrusi ako dosky pri druzstve
Naposledy upravil taiko : 27.01.16 at 23:11
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

http://eprakone.org/2016/01/23/ked-s...s-psychopatom/
z FB Porady
3 1
mirriamo mirriamo

mirriamo je offline (nepripojený) mirriamo

Štrajk z časti podporujem a z časti nie. Určite treba aby učitelia dôstojne zarábali. Ale mojim názorom je že učitelia, ktorí majú za sebou nejaké výsledky. Akým spôsobom hodnotiť výsledky by som už nechal na iných. Napríklad z osobnej skúsenosti: Mám dcéru v materskej škole v nemenovanej bratislavskej časti. Učiteľky tak s tými deťmi skoro nič nerobia. Dcéru, keď mala 3 roky nezobrali do štátnej škôlky lebo sú preplnené, tak bola v súkromnej a stále chodila, že vie nejaké novú básničku, stále mali vystúpenia a občas niekam chodili. A to je súkromná škôlka kde sme platili mesačne 360 eur. Po tom čo prešla do štátnej (je to nutnosť, lebo v súkromnej väčšinou sú deti do 4 rokov a treba dieťa spájať s kolektívom s ktorým pôjde aj do školy) škôlky tak nechodí domov so žiadnou básničkou, mali jedno vystúpenie a to sa zapájali len okrajovo aby sa nepovedalo. Trebalo vyplniť tlačivo pre trénerku aby ich zo škôlky mohla zobrať na tréning a to jasne že stratili. Na fotky, čo sa v školke fotili čakáme asi mesiac a pol. Boli sme chorý tak na nás zabudli a neurgovali naše foto... Veľa krát keď nosíme dcéru do škôlky tak učiteľky sa tvária ako by sme ich obťažovali.... Rád by som napísal niečo pozitívne ale fakt neviem čo... Ak za toto momentálne štrakujú a majú im byť upravené platy, tak asi niečo nie je správne... Za pravopis sa ospravedlňujem... Na záver ale poznám veľa učiteľov čo si zaslúžia vyššie platy a prečo sa neštrajkuje spôsobom: ŠKOLA HROU (branné cvičenie, rôzne hry počas dňa, etická výchova....), aby rodičia mohli chodiť do práce a deti nemuseli sedieť doma, učitelia by neučili ale ani nikoho neobmedzovali a tak isto by to nútilo niekoho urobiť zmenu...
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

.
wc.jpg  
2 0
bugatti5 bugatti5

bugatti5 je offline (nepripojený) bugatti5

kopretinka
.
s tým sifónom ma to veru zabilo..
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Toto ma hlavu a pätu.
http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/...m-tiez-1053604

Ešte čo som mal decko na ZŠ, tak chodili učitelia na vzdelavacie programy. Cez víkendy samozrejme. Skola im niečo preplacala a ak chýbali peniaze, niečo sme tam odhlasovali z fondu ZRŠ. Z. školy sa sa prakticky do roku 2010 neopravovali.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ivka, preco ste nezacali bojovat pred 2 - 3 rokmi, ale prave teraz pred volbami?
4 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jedno je v tejto situacii uplne jasne. Ti "vyskoleni", ktori vedia pracovat s davmi, svoju pracu vykonali bravurne. A to plati aj pri zdravotnych sestrach. nestastie je v tom, ze si ani jedna skupina neuvedomila, ako ich manipuluju tam, kde chcu.
3 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misomiso
ivuliatko
Tie negatívne reakcie ma trápia. Myslím, že v mene všetkých pracovníkov v školstve si môžem dovoliť napísať toto: keď sa objaví výzva "podporme štrajk stavebných robotníkov, predavačov, operátorov výroby, upratovačiek, kuchárov, čašníkov, šičiek, železničiarov, vodičov, údržbárov, XY...", nezaváhame a podporíme. Podporíme kohokoľvek, kto bude protestovať a bojovať proti zlodejom, nenažrancom, pokrytcom, bezohľadným podvodníkom, vychcaným hajzlíkom a ich arogancii moci.
No troska si si pomylila v tom, kde zijes. Zijes v demokracii a tam sa "boj proti zlodejom" odohrava vo volebnych miestnostaich periodicky v case na to urcenom. Netvrdim, ze vysledok volieb uspokoji kazdeho, kto isiel volit, ale taky je princip.

Asi si si nevsimla, ze uz nezijeme v socializme, kde bolo treba vyjst na namestia, demonstrovat, vyhrazat sa celonarodnym strajkom a prebrat moc. Ina moznost ovplyvnit smerovanie krajiny nebola.

Ako moze vzdelany clovek napisat tak debilny prispevok? - teraz prepac - 5 minut som hladal vhodnejsie slovo, aby som ta neurazil, ale nenasiel som.

Co pomoze, ked kazdy bude permanentne strajkovat a drzat ostatnych spoluobcanov v sachu ako rukojemnikov? Ty si prestala ucit deti, a esta nabadas k strajku aj ostatnych. Lebo vsetko funguje, manzel ta zivi, alebo mas nasetrene a kedykolvek prides do Tesca, cakaju ta tam plne regaly a doma sa ti kuri. To, ze ziaci a ich rodicia maju problem ta nezaujima.

Co by si povedala na to, keby aj ostatni posluchli tvoju vyzvu a zacali strajkovat? Teplota v tvojom byte by zacala klesat a v obchodoch by ta vitali prazdne regle potom co by tvoji spoluobcania v panike vykupili posledne zvysky tovaru. Chcela by si skocit k rodicom alebo znamym po pomoc, ale nejazdili by vlaky ani autobusy a na pumach by sa minul benzin.

Takto by sme sa dopracovali ako spolocnost k radostnejsiemu zajtrajsku? A to takito ludia, ktori tomu veria ucia nase deti?
misomiso, tou demagogiou si ma skutocne prekvapil . nema vyznam vyberat jednotlive myslienky. Tvoj prispevok je podla mojho nazoru demagogicky ako taky.
No a oznacit prispevok niekoho za debilny, to chce naozaj aroganciu precedu.
2 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Učiteľ sa musí narodiť. Pred takými sa skláňam a vždy sa poteším, ak ich stretnem. Bohužiaľ, je ich tak málo.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

taiko
Thomas1111
Preco nebojuju za väcsiu disciplinu deti na skolach? Ved len disciplina je zakladom ci uz dobrych vysledkov v praci alebo dosiahnutia vzdelania. Preco nebojuju za to aby rodicia nemuseli v skole nic platit? Preco sa neozyvaju v ramci svojich odborov?? Beriem ze deti su dnes drze a nevychovane / niektore/ robil som v skole a viem ako to funguje, väcsinou sa decka memoruju, preco nebojuju za praktickost vo vyucovani?? Kazda praca je dôlezita, aj praca pekara, smetiara... Vlada tvrdi ze plat ucitelov za posledne roky vyrazne rastol, ak dam prst oni chcu celu ruku?? Ked som zacinal po skole mal som plat 230eu a robil som... ale mam pocit ze dnesni mladi su nenazrati, ved vsetko trva cas a chce to sa uskromnit. Alebo nech sa zamestnaju v sukromnej sfere a uvidia co to je robit na peniaze.
1. Ja nie som ucitel, ale som presvedceny, ze praca ucitela, je omnoho dolezitejsia ako praca pekara, ci smetiara, ci ako moja praca v IT sectore. Je to podla mna jedno z najdolezitejsich povolani. Podporuje totiz viac nez len plne brucho a vylucovanie.
2. To co si menoval je dosledkom dlhodobeho sirokospectralneho systematickeho potlacania ucitelskeho stavu a vaznosti a podla mna uceloveho.
3. Ako by asi mohli ucitelia bojovat za disciplinu na skolach, ked rodicia nedisciplinovanych ziakov kuoili do skoly pocitac, ci scanner a ako takych su ich deti nedotknutelne ?
4. Zato aby rodicia nemuseli v skole nic platit, by mali bojovat rodicia a nie ucitelia.
5. Vlada tvrdi, v;ada tvrdi. Ucitelai by mali mat aspon 2 nasodok priemerneho platu.

som velmi milo prekvapena,ze clovek ktory nie je ucitel,to velmi dobre chape.klobuk dolu.
a co sa toho tyka,ucitelia bojuju aj za to bezplatne skolne ,aj za to aby si deti nemuseli do skolky nosit aj ten blby WC papier atd.
je tazko motivovat ucitela podat perfektny vykon alebo sa o cokolvek snazit,ked na druhej strane su aj tak stale nespokojni rodicia,rozmaznani ziaci a vecne kritizujuci okoloiduci,ktori do toho vobec nevidia.

podla mna skolstvo a zdravotnictvo je zakladny pilier uspesneho naroda.vsetko ostatne su povolania na fyzicke prezitie...ale nielen chlebom je clovek zivy.....
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Učitelia prerušia štrajk, vystriedajú ich univerzity
Letný semester sa na niektorých vysokých školách nemusí začať. Iniciatíva učiteľov od 15. februára vstupuje do štrajkovej pohotovosti, štafetu preberú akademici.
http://domov.sme.sk/c/20090033/inici...#ixzz3zglQcnAy

Dalo by sa to chápať, prečo až teraz...
Kde vzali tie grafy so sumami zárobkov učiteľa a človeka s VŠ
Niektoré katedry sú tak skostnatené, že by bola vhodná kompletná výmena za mladšie ročníky
A je toho oveľa viac

Tieto iniciatívy by mali k niečomu viesť, ale nie k tomu, čo sa na verejnosti prezentuje.
Riadnu reformu a nielen jednu v školstve, nové zákony, žiadne celoplošné zvyšovanie platov, nie je dôvod s prihliadnutím, aké mzdy sú v iných rezortoch.
Dôvod? Pomaly nepoznám žiaka, ktorému by rodičia neplatili súkromné doučovanie, t.j. namiesto uvoľnenia v popoľudňajších hodinách absolvuje ďalšiu výuku.
Medzi učiteľmi sú šikovní ľudia, ale aj ťapáci. Ťapák by z normálneho zamestnania letel, v školstve prežíva do penzie. Ešte sa vyskytujú medzi nimi aj ignoranti, závistlivci, nepochopenci svojho povolania. Nie všetci učitelia sú výkvetom spoločnosti.
Čo je pre mňa v tejto situácii zatiaľ stále pozitívne, že sa od všetkého zatiaľ držia bokom herci.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať