Zavrieť

Porady

vklady (pôžičky) spoločníka do pokladne,mimo ERP??

Ahojte,čítam tu že aj dede22 mal taký problém ako ja..že na konci roka zistím že mám mínusovú pokladu..ako aj on pise doteraz som dala vklad spolocnika cez bločky a bolo vybavene..ale čo teraz??spätne sa nedostanem do ERP aby som počas roka nahrala vklady do pokladne...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    crazynka71 v zakone neni definovane ze iba trzby, vid financna sprava
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...PlatbyHotovost

    Upozornenie: Zákaz sa vzťahuje nielen na platby za predaj tovaru a poskytovanie služieb, ale aj na platby pôžičiek, plnenie záväzkov, vklady spoločníkov do základného imania, vyplácanie podielov na zisku, platby záloh a preddavkov a pod.

    takže aj vklady pôžičiek...
    avalik miesas hrusky s jablkami - zakon o obmedzeni platieb v hotovosti a zakon o ERP
    crazynka71 tak vklady v pohotovosti do pokladne mozem dat aj mimo ERP??ked to neni trzba??ale samozrejme ze suma asi do 5 000 €? dakujem
    avalik vklady v pohotovosti? .. od 29.4.2015 pozicky od spolocnika uz len bezhotovostne - pozri obchodny zakonnik
    crazynka71 v hotovosti (preklep)...to viem ze iba do konca aprila..ale do vtedy ich teda mozem dat v hotovosti..dobre dakujem
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Samozrejme, že mimo ERP.
    ERP a "Pokladňa" vo firme sú DVA rozličné pojmy. ERP je na evidovanie tržieb v hotovosti a Pokladňa na všetko, čo vo firme súvisí s hotovosťou. V ERP sú 1. príjmy, ak dotujem ERP, aby som mala na vydávanie, 2.príjmy - tržba a 3.výdavky -keď vezmem hotovosť a niečo s ňou urobím-napr. odnesiem do banky, presuniem do "Pokladne". Nič iné sa cez ERP nerieši.

    vklady (pôžičky) spoločníka do pokladne,mimo ERP??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.