Zavrieť

Porady

Ako vybaviť OP v zahraničí?

Zdravím.
Dlhodobo žijem a pracujem v CZ, tento rok v júni mi však končí platnosť OP a potrebujem ho teda obnoviť. Vybaviť ho na Slovensku (v mieste trvalého bydliska, ktoré plánujem zrušiť) je nemysliteľné, cesta na Slovensko, cena žiadosti o urýchlené vydanie, dovolenka v práci kvôli vybavovaniu OP...
Vzhľadom k tomu, že mám ešte starý OP (bez čipu), nemôžem si ho vybaviť na ambasáde v CZ ani v inom meste na Slovensku...

Vie mi niekto poradiť, ako by sa to dalo čo najlacnejšie vyriešiť? Už sme s manželkou zvažovali aj nahlásiť na ambasáde stratu a tým pádom by sa to muselo vyriešiť nejak tu, bez návštevy Slovenska...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ani strata ti nepomoze, na OP musis mat zosnimanu podobu tvare a teda ak mas OP vydany este pred 1.7.2008 tak musis poziadat o vydanie noveho OP v mieste trvaleho pobytu.

    Este doplnim, pises, ze planujes zrusit TP na SK - v tom pripade to vybavis a odovzdas na SK velvyslanectve v Prahe este teraz platny OP a na SK nemusis cestovat - ako doklad budes mat pas. V CR si vybavis bud prechodny alebo trvaly pobyt - k trvalemu pobytu v CR ti vydaju OP.

    Ak pas nemas, tak si ho vybav na velvyslanectve este pred skoncenim platnosti OP, a odhlasenie z TP urob az potom.
    Naposledy upravil avalik : 01.02.16 at 17:57
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Veď vravím...ale mladý to proste v nadnesenej forme s trochou irónie v mojom komente absolútne nepochopil....čo už.
    avalik keby si radil normalne, bez ironie, tak by aj pochopil
    buchač Mne sa nejak nechce do toho vypravdovávania...
    ALE ak si prečítaš komentáre a aj čas odoslania, tak predsa je jasné, že kedy a aj prečo nastúpila irónia.
    Alebo Ty nečítaš všetko ?

    Ešte kontrolná otázka.
    Myslíš, že mladý už má vybavený aj ten pas...má ho už vo vrecku ?
    Lebo ja silne pochybujem.

    ============================

    Mimochodom, zbehni si do profilu mladého...veľa sa dozvieš.
    Tie poniektoré otázky sú neskutočné...(ani ich nenazývam pravým slovom).
    matthew_tv Konečne rozumná odpoveď...
    avalik odpoved si si mohol vygooglit aj sam - na strankach MV SR a velvyslanectva
    matthew_tv Googliť som googlil a vygooglil som, že u starého OP musím proste na OR v mieste trvalého bydliska ;-)

    Ak nenájdem odpoveď na svoju otázku do niekoľkých minút pomocou google-u, hľadám inde, aby som nestrácal zbytočne čas ;-)
    misoft Hmmmm..... do niekoľkých minút.... z tvojich komentárov to chceš ihneď.... zázraky na počkanie, nemožné do troch dní.....
    Mimochodom.... pá-pá-pá - už je o teba postarané.
    buchač matthew_tv (Dnes 19:14) Googliť som googlil a vygooglil som, že u starého OP musím proste na OR v mieste trvalého bydliska ;-)

    Ak nenájdem odpoveď na svoju otázku do niekoľkých minút pomocou google-u, hľadám inde, aby som nestrácal zbytočne čas ;-)
    -----------------------------------
    matthew_tv (Dnes 19:09) Jediné, čo som prekročil, je hranica pochopenia ľudskej demencie.
    ========================

    Veru, veru....

    Ťažko je Ťa pochopiť...
    Takýchto jedincov ani Google nenájde...
    -------------------------------------
    Kuwa...Ty ale musíš byť ale vyťažený...keď nemáš čas na hľadanie riešenia svojich problémov.
      zbaliť

    Ako vybaviť OP v zahraničí?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.