Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Dobry den, mozte mi prosim poradit?Poznam pani,kt.mala hruby prijem 2500€, neuplatn.jej nezd.cast na seba ani nevyplacali dan.bonus. Za rok jej strhli na dani okolo 400€. Ma tato pani narok na vratenie dane 400 € + dan.bonusu 256,92€? Narok na dan.bonus splnila,kedze mala prijem vyssi ako 2280€. Podla mna by jej mali vratit vsetko,ci sa mylim? Dakujem za odpoved.
veronikasad nebola poberatelom starobného dôchodku k 1.1.2015 ?
Ivulkap Nie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Má nárok na uplatnenie ročnej NČZD a vrátenie daňového preplatku aj vyplatenie daňového bonusu.

    Nárok si môže uplatniť podaním žiadosti o vykonanie RZD u posledného zamestnávatela do 15.2.2016 na predpísanom tlačive + prílohy k DB (rodný list+potvrdenie o návšteve školy, ak dieťa ukončilo pov.školskú dochádzku)
    Alebo si sama podá DP typu A do 31.3.2016.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivulkap Presne som si to aj myslela. Este sa chcem spytat...vyplnim vsetky policka v DP,ktore tam maju byt...a v programe mi to urobi tak,ze do kolonky 61 (suma dan.bonusu na pouk.spravcom dane) je 256,92€ a do kol.66(dan.preplatok) mi napise 400€...mam to dobre? Nemalo by byt v riadku 66 celkova suma dan+bonus? Lebo aj do potvrdenia mi hodi len 400€...tak neviem ci to mam spravne...
    veronikasad DB sa ti v r.66 ani v potvrdení o podaní DP neprejaví. V r.66 máš len sumu zrazených preddavkov z r. 64.

    Nezabudni v odd. XI. zaškrtnúť žiadam o vyplatenie DB aj žiadam o vrátenie daň.preplatku. DU posiela dve platby (preplatok aj DB samostatne)
    Ivulkap Ok,super. Dakujem velmi pekne. Vsimla som si to,ze sa ten DB nikde neprejavuje,len som sa bala,ci to mam dobre,alebo len niekde robim chybu. Este raz dakujem.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.