Zavrieť

Porady

Chybné číslo účtu

účtovník, SZČO
Tento môj problém som zaradila do tém Po porade, lebo potrebujem skôr Vašu podporu ako radu. Ale aj za radu budem vďačná.
Stala sa mi taká vec: Cez internet som uhradila 3 faktúry spolu v hodnote cca 65 tis. Po odoslaní úhrad som zistila, že som na konci vynechala v čísle účtu nulu. Hneď som šla do našej banky s nádejou, že sa to dá stornovať. Bohužiaľ, nedalo sa. Šla som sa teda spýtať do Istrobanky, kam som úhradu zasielala, že či ten nesprávne zadaný účet existuje. Potešili ma že nie. Toto sa stalo v stredu minulý týždeň. Do dnešného dňa sa mi platby nevrátili, tak som teda šla znova do Istrobanky. Veľmi milá a ochotná pani sa mi snažila zistiť kam sa tie platby podeli, až zistila, že som sa trafila na nejaký žilinský účet a tie platby mi tam nabehli. Neželám nikomu zažiť tie pocity, aké som mala v tej chvíli. Asi som musela byť bledá ako stena, keď mi ponúkli pohár vody. Názov - majiteľa účtu mi pravdaže nemôžu prezradiť, tak mi zostáva iba zaslať žiadosť do Istrobanky a tá vyzve dotyčného, aby vrátila peniažky. Je to iba na ňom, či mi vyhovie alebo nie. Potom zostáva len súd. Vraj...
Mali ste niekto podobný problém? Ako ste ho riešili? Ako dlho to trvá? Mám vôbec šancu sa dopracovať k strateným peniazom?
Poraďte, napíšte, budem nesmierne rada.
Anita
Usporiadat
juraj juraj

juraj je offline (nepripojený) juraj

Mne sa stala prad dvoma rokmi iná "sranda": Jeden môj dobrý odberateľ uhradil faktúru z jedného účtu a asi o dva týždne aj z iného. Zistil to asi po týždni a rýchlo chcel peniaze naspäť (pochopiteľne). V banke mu povedali (vraj) že s tým nevedia nič urobiť tak ma nahovoril, aby som peniaze vybral z účtu a doniesol ich v hotovosti. Tak sa aj stalo, ale aké bolo moje prekvapenie, keď o dva dni prišiel výpis na ktorom bol aj výber v hotovosti aj storno z posielajúcej banky. Nemal som už ani tie peniaze ktoré mi poslal prvý krát. V mojej banke sa mi ospravedňovali, že oni za to nemôžu, v počítači vyhľadali že peniaze vrátili o 30 minút neskôr, ako som ich ja vybral v hotovosti. Celé sa to skončilo šťastne, keď mi dotyčný faktúru uhradil tretíkrát, teraz už naozaj a naveky, akurát som mal čo robiť tú transakciu zaúčtovať.
prajem pekný večer, Juraj
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Omlúvam (ospravedlňujem) sa očiam tvojim. Bernolák by asi nebol tvoj typ. Veď ja len občas tak, ako mi huba narástla Idem skúsiť volať VÚB-ku. Inak číslo účtu viem, len nie majiteľa, dušu dobrú čo mi zvyšuje životnú úroveň. Inak (ináč?) vieš že rozčuľovanie je ničenie si nervov pre hlúposť druhých?Keep smiling
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hurá, zistila som! Predsa len mi to vrátilo inkasné stredisko! Už len zistiť prečo! Moje bubáčiky, moje, nevrátim
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Anita, taká som rada za teba že ani nevieš ako! Mňa vie úplne do nepríčetnosti naštvať taká nehoráznosť, ako ti urobil ten pán-nepán. Ja osobne si myslím, že tie peniaze neminul hneď, ale keď si mu vysvetľovala čo sa to stalo, rupla mu v bedni úžasná myšlienka, že ich nevráti, však tvoja chyba, nemala si posielať.... Ani som ti nič nepísala, lebo kadečo by asi vyšlo z mojich nasrdených rúk. Viem presne ako ti bolo a ako ti je teraz. NAŇHO!!!
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Valéria, vyslovila, či vlastne napísala si to, čo som si aj ja myslela. Ale presviečala som sama seba, že to sú už výplody mojej chorej a prepracovanej a v neposledom rade vystresovanej fantázie. Ale ako vidím, Ty ako tretia osoba si to domyslela do tých istých detailov ako ja. Minul až keď ... No, nebudem ubližovať nikomu, nemám dôkaz. Ale božie mlyny...
Ďakujem za vyslovené slová podpory, fakt som ľahšie prežívala tieto pohromy keď som vedela, že Vás mám na mojej strane.

Ľubka, tie Tvoje "bernolákovštiny" sú fajn. Vôbec sa na nich nerozčuľujem. Skôr sa bavím. Však keby ste ma videli pri čítaní Vašich príspevkov....
Asi toto by ste videli

Juraj, vôbec by som sa nehnevala, ak by sa mne stalo to isté. Mohol by nám to vrátiť z vlastnej iniciatívy a ešte raz by sa mu to mohlo preposlať z jeho účtu na náš účet. Aspoň by na vlastnej koži pocítil aké to je žobroniť o vlastné peniaze. Najmä ak by som sa zachovala tak ako on... Ale toho by som asi nebola schopná. Nie asi, ale určite!
Naposledy upravil anita : 11.11.04 at 10:56
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Anitka som rada, že si v pohode. Pánovi si povedala, že s tým pôjdeš na políciu? Ak bude veľmi strečkovať, možno by nebolo od veci, zverejniť jeho meno pekne v internete, keď je taký hajzlík, aby aj ostatní vedeli, s kým majú do činenia. Je to trochu možno otázne - do internetu sa dá napísať hocikým hocičo a pošpinené meno (možno aj neprávom) len tak ľahko ani Arielom nevyperieš. Na druhej strane je dobré, keď si ľudia dávajú pozor. Videli ste ten kasablok z Lidla, kde súčet jednotlivých súm bol o cca 66 Sk vyšší, ako by mal byť? Hneď som upozornila celé okolie, nech si radšej bloky prepočítajú. Ak sa to ku vám nedostalo, rada prepošlem, alebo to kdesi tu nalepím. Prajem pekný deň - už sa nám to zvíkendieva
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Anita gratulujem k šéfovi!!! Tiež si myslím to čo Valéria, ľudia sú niekedy strašní. Skúšajú našu (nás naivných,poctivých..)trpezlivosť. Držím palce a veľa štastia.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Anitka, citam tvoj prispevok az dnes a hned ma napadol sposob akym to urobila tvoja znama. Som zo Ziliny. Mozem este nejako pomoct?
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Evanka, ďakujem za ponúknutú pomoc. Ten pán nie je presne zo Žiliny ale z Varína. Už ma napadlo spraviť si cestu do Žiliny či tam niekde a navštíviť ho osobne. Ale čo z toho? Ak by som nemala so sebou dajakých 150 kilových vymáhačov asi by mi to nebolo nič platné. Ak by ma niečo napadlo, ozvem sa Ti s požiadavkou o pomoc. Naozaj veľmi ďakujem.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Anita, ved Varin, je mala dedina, kde kazdy kazdeho pozna. Tiez tam mam niekolkych znamych. Rada Ti pomozem.
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Evanka, poslala som Ti súkromnú správu.
0 0
susu susu

susu je offline (nepripojený) susu

Ked je z takej malej dediny, tak ho daj vyhlasit miestnym rozhlasom, nech aj jeho susedia vedia aký je to haj...!!!
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Ja sa chcem tiež podeliť o skúsenosti s bankou. Uhrádzala som 25 EUR do Polska. Bolo to na predfaktúru , ktorú mi poslali faxom. Číselká boli veľmi rozmazané a tak sa stalo, že jedno číslo nesúhlasilo. Zahraničná banka si celú sumu stiahla vo svoj prospech, vraj na reklamačné a iné poplatky. Treba však dodať, že táto zahraničná banka si podľa interných predpisov môže pri chybnom čísle účtu zabaviť sumu až do výšky 1000EUR, tak som rada, že moja suma, bola len taká nízka. Držím Vám všetkým palce a asi si musíme dávať väčší pozor na číselká.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Odpovedala som ti cez sukromnu spravu. Dufam, ze som to zvladla dobre, lebo som to posielala prvykrat.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Dievčatá, nešušocte si tu, aj my ostatní sme zvedaví! Anitka ako to vyzerá? Dúfam že "naši" vyhrávajú. Držím ti veľmi veľmi palce a určite daj vedieť čo a ako! To čo tebe, sa môže kedykoľvek stať každému z nás.
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
luebchenko
Dievčatá, nešušocte si tu, aj my ostatní sme zvedaví! Anitka ako to vyzerá? Dúfam že "naši" vyhrávajú. Držím ti veľmi veľmi palce a určite daj vedieť čo a ako! To čo tebe, sa môže kedykoľvek stať každému z nás.
Ahoj babenky moje,
Práve som Evanke dopísala správu a "utekám" rýchlo odpísať aj Vám. Nešušoceme, len som v súkromnej správe spomenula meno pána-nepána. A to som nechcela takto na obrazovku... Nakoniec by som z toho mala zle ja a nie ten dotyčný. Všeličo je možné na tomto svete...
No a vec nie je stále doriešená. Medové motúzy a podobné blbostičky... Jeho verzia:
Podal príkazy na úhradu, nevediac, že sú tam naše peniaze. Príkazy boli uhradené z tých našich peňazí a on ďalšie bubáčiky nemá. Ale vybavuje si úver na 3 mil. a hneď ako mu to nabehne na účet, už aj nám to posiela.
Po pohrození:
Už aj idem do banky a pošlem čo tam je, lebo včera tam bolo 7 tis., tak vám pošlem aspoň to, len mi neurobte to, že ma ohlásite na polícii, však ja vaše peniaze nepotrebujem, ja viem že to moje nie je ...(toto bolo v utorok)
Dnes:
Nemám vaše údaje (rozumej:č.účtu, VS) odfaxujte mi to, včera bol sviatok, nevedel som vam to poslať.... Prerábame kanceláriu a tie vaše údaje som niekam v tom neporiadku založil...

Moja verzia:
Minul, lebo mu prišli vhod. Nezháňal a nenamáhal sa nám to poslať späť. Zistila som, že okrem prepravy má predajňu so stavebným materiálom, robí stavby a stavebné úpravy a dnes som sa dozvedela vraj má aj pohostinstvo. Takže ak by mal snahu tak z dennej tržby mohol posielať aspoň po 5 tis. a dnes by sme už na celú vec mohli zabudnúť. A čo sa našich údajov týka, má ich na svojom výpise z účtu z toho historického dňa 27.10.2004 keď mu naše peniažky nabehli.

Váš názor, kamošenky moje verné? Mám 17-ročnú dcéru a tá sa k celej záležitosti vyjadrila asi takto: "Čo si čakala od chlapa? Čertovo plemeno, keď im nejde o život, nejde im o nič! Nabehni tam, šliapni mu na krk a keď začne fialovieť...." Koncom mesiaca mám cestu do Ľubochne, ak to dovtedy nevyriešim podobrotky, hádam si aj spravím cestu do toho Varína a ....
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Anitka, dcéra sa v dnešnom svete nestratí! Správna baba. Lenže, žiaľ, tak ako píšeš, že by si mohla mať nepríjemnosti kvôli zverejneniu jeho mena, ak by si realizovala dcérinu veľmi príjemnú predstavu, mohli by ťa zavrieť ako za normálneho, nie ako za kus zašliapnutej špiny. Ale čo mňa napadlo - keď prevádzkuje pohostinské zariadenie - ak to z neho nevymačkáte - objednajte si u neho veľkú firemnú akciu (tak, aby nevedel o koho ide), pojedzte, popite - samozrejme to najfajnovejšie z najfajnovejšieho a odíďte bez platenia (i keď, ak je to taký hajzlík, podľa príslovia "aký pán taký krám" to asi nebude bohvie aký podnik!), alebo nepotrebujete na firme nejaké stavebné úpravy?

Šliap mu na krk i ďalej, držím palce.
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
Pekný deň všetkým na Porade,
chcem sa touto cestou poďakovať Evanke. Síce som to spravila už aj cez súkromnú správu, ale chcem aby vedeli všetci, ktorí si otvoria túto stránku, aké užitočné môže byť priateľstvo cez Poradu. Evanka neviem akým zázrakom zariadila, aby sa mi platby vrátili na účet. V piatok prišla prvá a dnes ráno druhá platba. Do konca týždňa má nabehnúť aj posledná. Evanka, som Ti nesmierne vďačná. Anita
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Fúúúha, prezradíš aj nám ostatným tajomstvo ako vymáhať peniaze?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Blahoželám, too je veľmi dobrá správa, vynikajúca. Evanke patrí veľká vďaka. Ako to vybavila nevieme (možno aj prezradí) ale hlavná vec, že Ti pomohla vyriešiť Tvoj problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať