Zavrieť

Porady

zmena dodávateľa elektriky

máte niekto skúsenosť, Dá sa urobiť odhlásenie (ukončiť zmluvné vzťahy) - dôvod úmrtie odberateľa - a následne urobiť novú zmluvu s iným dodávateľom elektriky?
Čo som zatiaľ zisťovala, tak chcú len najskôr urobiť zmluvu u pôvodného dodávateľa (nový odberateľ) a až následne potom zmeniť dodávateľa - samozrejme výpovedné, resp čakacie lehoty tam boli .
žeby to takto "rovno" nebolo nikde možné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Samozrejme ze sa da. Smrtou odoberatela zmluva zanika Je tu uvedene aj v zmluvnych podmienkach. Rovnako ma chcela nachytat jedna uz zaniknuta spolocnost ( Energeticke centrum- Terajsia Slovak energy). Trvajte na tom ze smrtou odoberatela doslo ku zaniku zmluvy a ziadate vyradit odberne miesto z "obchodnej bilancie" a aby Vam oznamili k akemu datumu dochadza k jej vyradeniu. Ked budete poznat datum mozete uzavriet novu zmluvu k tomuto dátumu.

    Mozem Vám poslat oznamenie o ukonceni zmluvy (a aj urgenciu - pretoze sa na mna kaslali) - avsak v tomto pripade som bol ja majitelom bytu..... zmluva na elektriku bola pisana na staru mamu...... preto som nemusel cakat na dedicske konanie.


    odkazy na nete: zdroj http://www.zmena-dodavatela.sk/ukonc...uvy/formulare/

    Väčšina zmluvných vzťahov smrťou automaticky zaniká, je však potrebné túto smutnú skutočnosť preukázať - pozostalí musia zaslať požiadavku na ukončenie zmluvy s kópiou úmrtného listu.

    Ak však chcú zachovať odber energií, je najjednoduchšie riešiť situáciu prepisom odberateľa, kde bude potrebný súhlas ostatných pozostalých dedičov, ak ešte neprebehlo dedičské konanie. V oboch prípadoch je dobré do dedičského konania uviesť, komu pripadne preplatok alebo nedoplatok.
    Naposledy upravil dmc : 18.03.16 at 06:14
    Katy a R Ďakujem - aj ja som si našla potrebné formuláre - budem to riešiť najskôr zmenou odberateľa .. - a potom uvidím, či sa mi bude chcieť meniť aj dodávateľa .
    Lebo sa obávam, že keby som zrušila komplet zmluvný vzťah - tak že nové prihlásenie nebude až také jednoduché - a ešte by si mohli učtovať poplatok za znovupripojenie.
    Aj všade, kde som volala a písala (4 firmy) - tak len že najskôr zmenu u pôvodného odberateľa a až potom ich splnomocniť k zmene na nového dodávateľa ..
    dmc pri zmene odoberatela sa budete musiet opetovne zaviazat na urcitu dobu.

    To ze vam 4 firmy povedali ze nasjskor odoberatela je jasne -chrania si svoje aby ste nepresla k inemu - avsak je to iba pre firmu vyhoda - nie pre Vas. Je to Vase rozhodnutie ako budete postupovat. Vela stastia

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Asi sa nedá.

    Ak tak dumem, tak odberateľ nie je vedená ako celok - rodina, ale ako konkrétna osoba.
    Čiže ak zomrie osoba, na ktorú je vedená evidencia, tak je pravdepodobne preto dodržať postup, ktorý dodávatelia vyžadujú.

    Ale to je len taká úvaha...možno sa mýlim.

    zmena dodávateľa elektriky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.