Zavrieť

Porady

dva pracovne pomery ( pri jednom som na RD )

ahojte poradci a poradkyne, poprosim vas o nazor, resp. pomoc....som zamestnana u zamestnavatela a aktualne som na rodicovskej dovolenke, ktora vyprsi v 01/17. Chcem sa vratit spat do prace, ale zamestnavatel mi ponukol iny, pre mna nevhodny flek. Nasla som si teda nove miesto, kde nastupujem v 04/16, ale u stareho zamestnavatela stale zostavam v pp do ukoncenia rodicovskej dovolenky. Novy zamestnavatel po mne pozaduje zapocet z predchazdjuceho zamestnania....ze vraj k voli dovolenke...ako to urobit ? Novy zamestnavatel ani nevie, ze mozem mat naraz dva pracoven pomery :-o....ako to vyargumentovat ? Vopred dakujem za vsetky postehy a namety :-D
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Novému zamestnávatelovi oznám, že pracovný pomer u pôvodného zamestnávatela ešte trvá (si na rodičovskej dovolenke). K posúdeniu nároku na dovolenku zápočtový list nepotrebuje - dovolenka sa poskytuje podľa veku zamestnanca, nie podľa počtu odpracovaných rokov.

    Môžeš mať súbežný pracovný pomer, len sa musíš odhlásiť v sociálnej poisťovni z dôchodkového poistenia plateného štátom za osoby starajúce sa o dieťa do 6 rokov veku.
    aladarka dakujem pekne za odpoved....nevies, prosim ta, poradit o aky zakon alebo § sa mam opriet ?

    dva pracovne pomery ( pri jednom som na RD )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.