Zavrieť

Porady

Mame narok na vratenie dane pocas dlhodobej PN?

Dobry den, chcem sa spytat podrobnejsie ohladom vratenia dani. Manzel bol 8 mesiacov PN kvoli dvojitej operacii kolena. Na PN isiel este v aprili 2015 a nastupil do prace v januari tohto roku. Ja som na materskej a poberam rodicovsky prispevok na jedno dieta a druhe uz chodi do skolky. Tym ze manzel od aprila nerobil som sla do prace od septembra ja ale len na 40 hod. mesacne. a ked prislo na rocne zuctovanie dani spatne sme dostali iba danovy bonus na deti. Manzel nedostal ani na mna s detmi vlastne a ani za PN. a teraz nerozumiem a preto sa chcem spytat tym ze bol na lozku a nepracoval nema narok dostat ani na nas naspat dan? Dakujem velmi pekne
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký má mesačný príjem ? Vrátiť mu môžu len daň, ktorú počas výkonu práce zaplatil ...
sandra1990 Jeho mesacny prijem je cca 540 eur....za prve 4 mesiace...potom uz bol na PN. Takze sa mu nevrati nic ani na nas ani za dlhodobu PN?
Katy a R pozri - koľko dane zaplatil? (preddavky) - no a treba vypočítať, koľko je tam preplatok!
Ale "za PNku" sa daň nevracia!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ale daň môže mať vrátenú - len ak mu výjde v DP (resp RZD) preplatok dane. a z týchto údajov sa naozaj nedá povedať - veď možno ani žiadnu daň neplatil??
    Pri dlhodobej DPN MOŽE byť preplatok - ale len v prípade, že v iných mesiacoch bol vyšší a zdanený príjem. Každý prípad je iný. skontroluj si RZD - tam to všetko máš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V RZD mu uplatnili ročnú NČZD a vrátia mu daň zrazenú za obdobie 01-03/2015 + doplatia daňový bonus na deti za obdobie kedy mu ho zamestnávatel nevyplácal
    NČZD na manželku mu nemajú z čoho vrátiť, lebo tolko dane nemal strhnuté

    O doplatenie daňového bonusu bolo treba požiadať v žiadosti o vykonanie RZD. Ak tak neurobil, nech podá dodatočné DP typu A

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ty si koľko zarobila, zrážali ti z toho daň? Ak áno, možno máš ty nárok na vrátenie dane, popros o vysvetlenie mzdovú účtovníčku.
    Keď bol manžel na PN, dane neplatil a za tie mesiace mu nemajú čo vrátiť, ostatné je napísané v iných príspevkoch.

    Mame narok na vratenie dane pocas dlhodobej PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.